Didėjantys COVID-19 (koronaviruso infekcija) užsikrėtusių kėdainiečių skaičiai ir karantino sąlygų laikymosi kontrolės trūkumas kelia nerimą. Pavyzdžiui, sutemus vakarais naujai įrengtoje žaidimų ir sporto aikštelėje Parakinės kvartale būriuojasi vaikai bei paaugliai, nedėvintys jokių veido apsaugos priemonių.

Fizinio aktyvumo nauda abejonių nekelia, tačiau ar nekelia viruso plitimo rizikos iš skirtingų šeimų susirenkantis jaunimas, nedėvintis veido kaukių? Į redakciją taip pat kreipėsi kėdainietis senjoras (vardas ir pavardė žinomi – red. past.), kuris rašo:

„Susiklosčiusi situacija rajone ir visoje Lietuvoje yra tikrai neeilinė. Tačiau man nesuprantami Kėdainių valdžios veiksmai, t.y. nieko nedarymas. Dar kovo mėnesį, prasidėjus pirmajai COVID-19 ligos bangai ir šalyje įvedus karantiną, Kėdainių valdžia ėmėsi aktyvių veiksmų. Viešosios tvarkos skyriaus darbuotojai automobiliu, kartu su kariškiais, aktyviai važinėjo po rajoną, žmonių susibūrimo vietose ragino dėvėti apsaugines kaukes, nesibūriuoti, buvo tikrinamos kavinės, jų veikla, reikalavimų nesilaikantiems asmenims buvo skiriamos baudos. Visa tai buvo daroma, kai rajone buvo vos keli COVID-19 liga užsikrėtę asmenys.“ 

Kodėl nepasitelkia kariškių?

Pasak laiško autoriaus, prasidėjus antrajai karantino bangai ir rajone esant keliems šimtams diagnozuotų susirgimų ir jų vis daugėjant, rajono valdžia nesiima jokių ankstesnių priemonių, kurios aktyviai buvo vykdomos.

„Pagrįstai kyla klausimas: ar tai nėra susiję su tuo, kad Viešosios tvarkos skyrius yra likęs be vedėjo, kai ankstesnis yra pasitraukęs ir nėra kam tinkamai organizuoti darbų, numatyti prioritetų ir juos įgyvendinti? Aišku, galbūt skyriuje ir trūksta darbuotojų, bet kodėl nėra pasitelkiami kariškiai, savanoriai, taip, kaip anksčiau. Manau, kad skyriui likus be vedėjo, jokios iniciatyvos rajone dėl COVID-19 ligos prevencijos laikymosi tvarkos, kaukių naudojimo viešose vietose ir karantino meto reikalavimų neliko, ir neaišku, ar bus“, – susirūpinimą išsako laiško autorius.

Skyrius vedėją jau turi

Viešosios tvarkos skyrius yra vienas iš Kėdainių rajono savivaldybės administracijos skyrių. Lapkričio 13 dieną pasiteiravus rajono mero patarėjos Jorūnės Liutkienės apie karantino laikymosi sąlygų kontrolę ir koronaviruso prevenciją antrosios COVID-19 bangos metu, atsakymas gautas tą pačią dieną, kai nuo rugsėjo pabaigos be vadovo dirbęs Viešosios tvarkos skyrius valdžios pagaliau sulaukė.

Vadovauti skyriui nuo lapkričio 19 dienos pradėjo Danutė Mykolaitienė, kuri spalio mėnesį pasitraukė iš Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojos pareigų.

„Skyrius dirbs tvarkingai ir organizuotai. Jo žmonės ir toliau bus pasitelkiami, ten kur reikia“, – džiugiai žadama savivaldybės lapkričio 19 d. atsiųstame atsakyme.

Tik vykdo skirtas užduotis

Atsakyme teigiama, kad darbų dėl epidemiologinės situacijos valdymo (planavimo, prioritetų) Viešosios tvarkos skyrius pirmosios bangos metu neorganizavo, o tik atliko aiškius pavedimus.

„Visus epidemiologijos valdymo darbus organizuoja, planuoja, skirsto ir parenka Ekstremalių situacijų valdymo komisija, jos pirmininkas ir Operacijų vadovas (Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktorius Arūnas Kacevičius – red. pastaba), atsižvelgiant į Lietuvos Respublikos Vyriausybės, Sveikatos apsaugos ministerijos, Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo, Visuomenės sveikatos centro nutarimus, sprendimus ar kitus teisės aktus. Jie ir numato, ką ir kada reikia pasitelkti“, – rašoma atsakyme.

Pasikliauja žmonių sąmoningumu

Karių savanorių pasitelkti antrosios COVID-19 bangos metu nebesą reikalo.

„Pirmas etapas buvo skirtas išmokyti žmones elgtis taip, kad išplitus ligai jie mokėtų apsaugoti save ir artimuosius, susiformuotų įgūdžius, kurių reikia būtent dabar. Mes pasitikime savo gyventojais ir suprantame, kad tai, ko jie išmoko ir suprato pirmame pavasario etape, jie jau naudoja savo gyvenime ir nebereikia kai kurių priemonių“, – žmonių sąmoningumu pasikliauja savivaldybės valdininkai.

Šiame etape, pasak mero patarėjos J. Liutkienės, yra visai kitos užduotys: reikia teikti labai konkrečią pagalbą žmonėms ir įstaigoms, spręsti mokyklų, darželių epidemiologinių situacijų problemas ir kita.

Pažeidimai paliekami policijai?

Vis tik baudų kėdainiečiams už kaukių nedėvėjimą ar saviizoliacijos sąlygų nesilaikymą išrašyta. Tuo užsiėmė policijos pareigūnai, lapkričio 2–15 dienomis skyrę 13 baudų pažeidėjams.

Lapkričio 9–15 dienomis Kėdainių rajone surašyti septyni administracinio nusižengimo protokolai dėl karantino ir saviizoliacijos tvarkos nesilaikymo. Piniginės baudos skirtos septyniems kėdainiečiams. Šešiems teks pakloti baudas po 500 Eur, o vienam – net 1 000 Eurų. Pastarajam asmeniui dėl sunkinančių aplinkybių bauda išaugo todėl, kad  jis padarė keletą pažeidimų, tarp kurių – ir kaukės nedėvėjimas.

Lapkričio pradžioje – 2–8 dienomis, Kėdainių rajone policijos pareigūnai surašė mažiau – šešis administracinio nusižengimo protokolus dėl karantino ir saviizoliacijos tvarkos nesilaikymo. Trims asmenims buvo skirtos baudos po 500 Eur, dar trims – po 250 Eur.

(Algimanto Barzdžiaus nuotr.)

4 komentarai

 1. Žinot

  visus sukontroliuoti, ypač paauglius, yra neįmanoma misija. Na, gal dar suprasti galima juos, bet kai suaugusiems protas vaikšto iš paskos, tai jau tragedija.

  Atsakyti
 2. Smagiausia

  Smagiausia šioje istorijoje Mykolaitienės paskyrimas, kažkas sugalvojo atsibusti ir paskirti ją be konkurso, bet svarbiausia kai savi dirba tai nieko nereikia ir daryti. Visi atseit jau išmokyti, visi vaikšto tvarkingai, be kaukių, o kam čia rūpintis, valdžiukė juk jau persirgo, o kad koks senjoras užsilenks nieko čia tokio.

  Atsakyti
 3. Vitalija

  Nu jau Liutkiene Jorūnę reikia varyti von iš darbo, tikra manipuliatorė ar iš vis šlanga, nieko nesupranta tik žiūri kaip viską išvartyti, pagal ją tai matomai ir viruso nera.Turėtų Nijole išmesti ją, bet labai lojali, ką ir bepridursi.Ta perejūnė dirba prie visų valdžių, nors galėtų savo stiliuką pakeisti, o tai plaukai….

  Atsakyti
 4. Stebuklų

  Marijos žemėje nebūna. Viskas dėsninga.visi paskyrimai vyksta po kilimu. Kaukės reikalingos visiems kitiems, tik ne tamulininkams. Kam jiems? Baikit juokus. Tai jau įrodė lakstydami po senelių namus, kad jiems ant visko nusišvilpti.
  O tai šitas ponas kacevicius dirba be pavaduotojo? Kaip čia išeina? Taigi, sakė tiek darbų, buldozeriu stūmė Griga. Ar, aš kažką maišau?

  Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.