L. Vaitkevičiūtė mokiniams skaitė paskaitą apie vartotojiškumo mažinimo būdus bei atliekų rūšiavimo naudą.

L. Vaitkevičiūtė mokiniams skaitė paskaitą apie vartotojiškumo mažinimo būdus bei atliekų rūšiavimo naudą.

Sąmoningas vartojimas bei atliekų rūšiavimo nauda – apie visa tai sužinojo mažieji kėdainiečiai, dalyvavę specialioje aplinkosauginėje paskaitoje. Be to, mokinukų laukė ir kūrybinės dirbtuvėlės, kurių metu iš tvarkingai išrūšiuotų atliekų šie galėję pasidaryti įdomių ir praktiškų darbelių.

Pasak Kėdainių J. Paukštelio progimnazijos 3a klasės auklėtojos Ritos Rudokaitės-Stanišauskienės, ankstyvas vaikų supažindinimas su rūšiavimu, antriniu atliekų panaudojimu yra labai naudingas ir reikalingas. „Auga nauja vartotojų karta, tad tokia informacija apie vartojimą yra labai aktuali. Šią temą dažnai aptariame ir pamokų metu“, – sakė visą savo klasę – 23 mokinukus, į paskaitėlę atlydėjusi pedagogė.

Vyksta bibliotekose

„Renginys „Kita forma bibliotekose“ yra viena mūsų organizuojamo projekto „Kita forma“ dalių. Šiuo projektu mes skleidžiame žinią, kaip reikia rūšiuoti atliekas, taip pat populiariname aplinkosauginį švietimą. Paskaitų vietai pasirinkome bibliotekas, mat tai yra vieta, kurioje galima ugdyti savo vidinę kultūrą, supratimą apie pasaulį bei jo problemas“ , – sakė projekto koordinatorė Liepa Vaitkevičiūtė.

Kėdainiai – ne pirmas miestas, kuriame jau spėjo apsilankyti projekto organizatorės. Iš viso planuojama paskaitas skaityti 20-yje Lietuvos miestų.

Orientuojasi į jaunimą 

Paskaitos klausėsi 23 J. Paukštelio progimnazijos trečiokai.

Paskaitos klausėsi 23 J. Paukštelio progimnazijos trečiokai.

„Renginio metu skaitome dvi paskaitėles – vienoje jų supažindiname su vartotojiškumu bei jo mažinimo būdais, kitoje – kalbame apie rūšiavimo naudą. Vėliau vyksta kūrybinių dirbtuvių užsiėmimai, kurių metu parodome, kad rūšiavimas ir antrinis atliekų panaudojimas nėra tik teorija, o labai įdomus procesas. Panaudojame tekstilės, popieriaus atliekas ir parodome vaikams, kaip iš jų pasidaryti ką nors įdomaus“, – šypsojosi pašnekovė.

Pasak jos, tokie renginiai yra orientuoti į jaunąją kartą, tačiau mažieji gautomis žiniomis drąsiai dalinasi ir su tėveliais bei seneliais.

„Juk keistis niekada nėra vėlu. O kuo anksčiau susipažįsta su šia informacija, tuo anksčiau žmogus tampa sąmoningesnis ir atidesnis jį supančiai aplinkai“, – pridūrė mergina.

Praėjusių metų konkurso "Kita forma" vienas nugalėtojų: Vitalijus Zakis „Lagaminas“ (rvagentura.lt nuotr.).

Praėjusių metų konkurso „Kita forma“ vienas nugalėtojų: Vitalijus Zakis „Lagaminas“ (rvagentura.lt nuotr.).

Kviečia aplinkosauginis konkursas

L. Vaitkevičiūtė visus pakvietė sudalyvauti konkurse „Kita forma“. Tai jau ne pirmus metus vykstantis aplinkosauginis konkursas, kuriam tereikia sukurti naują, gražų, bet kartu ir funkcionalų, patvarų daiktą iš senų ir nebenaudojamų atliekų, kuris galėtų būti naudingas buityje, interjere ar tapti puikia dovana mylimam žmogui. Geriausi darbai pateks į konkurso katalogą, bus eksponuojami parodose bei laimės rėmėjų įsteigtus prizus.

Daugiau informacijos apie konkursą rasite www.rvagentura.lt.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.