Šventės Kėdainių rajone praėjo gana ramiai, didelių nelaimių nebuvo, tačiau Aušros kaime šiąnakt užfiksuotas neeilinis įvykis – du vyrai juokaudami susirakino antrankiais, o raktelių neturėjo. Jų rankas iš metalinių gniaužtų teko vaduoti Dotnuvos ugniagesiams.

„Kai mums pranešė, kad reikės vaduoti antrankiais susirakinusius asmenis, kolega nuėjo į gaisrinės garažą paimti kampinio šlifuoklio (automobilio komplekte jo nėra), pamanėme, kad gali prireikti. Vyrai, jau nebe jaunuoliai, gal kiek išgėrę buvo, sakė, kad durniuodami užsidėjo antrankius ir nebegalėjo jų nusiimti. Antrankiai – ne žaisliniai, o metaliniai, buvo užsiveržę taip, kad jau skaudėjo rankas. Teko galvoti, kaip vyrus išlaisvinti. Pradžioje atskyrėme juos abu, o tada, radę konservų dėžutę, atpjovėme skardeles ir kišome jas už antrankių, kad, pjaudami su kampiniu šlifuokliu, nenudegintume jiems rankų ir neįpjautume. Užtrukome gal apie 20 minučių. Kai nuėmėme antrankius, matėsi įspaudimo žymės.

Aš pats ugniagesiu dirbu nuo 1996 metų, tokių iškvietimų dar neteko turėti, net ir daugiau nei 30 metų dirbantys kolegos sakė, panašaus atvejo nepamenantys. Tiesiog vyrai, matyt, nepagalvojo, kad be raktelių nepavyks išsilaisvinti iš antrankių. Niekuo jiems negalėjo padėti ir namuose buvusi moteris.

Dar svarstėme, kad gal reikėtų kviesti policijos pareigūnus, kad šie atrakintų antrankius, bet dispečerė patarė pabandyti mums patiems išlaisvinti vyrus. Taip ir padarėme“, – apie neeilinę gelbėjimo operaciją pasakojo Dotnuvos ugniagesių komandos ugniagesys Vaidas Augas.

„Kėdainių mugės“ ir Kauno PGV inf.

Asociatyvi nuotr.