Lapkričio 19-osios pavakare ugniagesius pasiekė žinia, kad Truskavos sen., Pavermenio k., Gaisų g. dega kaminas. Atvykus paaiškėjo, kad mūriniame, vieno aukšto name su mansarda degė kamine susikaupę suodžiai. Ugniagesiai budėjo, kol baigė degti. Apžiūrėjus namą pastebėta, kad dūmų detektorius name buvo, tik jis – be baterijų…

Priešgaisrinės saugos specialistai ragina gyventojus dūmtraukius valyti periodiškai – kelis kartus per sezoną, ir griežtai paisyti kitų saugaus kūrenimo taisyklių. Taip pat būtina patikrinti, ar jūsų turimas dūmų detektorius veikia. Jei baterijos net neįdėtos arba jau būna išsikrovusios, iš tokio daikto jokios naudos. Pasitaiko ir tokių atvejų, kai žmonės turi nusipirkę detektorių, bet jo nepakabina ant lubų, laiko kažkur spintelėje, jei kiltų gaisras, tai tikrai neišgelbėtų gyvybių, tad ugniagesiai ragina visus gyventojus labiau rūpintis savo ir aplinkinių saugumu. Netaupyti tų kelių eurų, nes sveikata ir gyvybė verta nepalyginamai daugiau.

Kaip tinkamai įrengti dūmų detektorių?

Ugniagesių teigimu, gyvenamajame būste (kiekviename aukšte) turi būti įrengtas bent vienas autonominis dūmų detektorius. Tai yra minimalus reikalavimas, tačiau rekomenduojama šiuos prietaisus įrengti kiekvienoje patalpoje, kurioje žmonės miega, ir koridoriuose arba bendrose erdvėse prieš miegamuosius. Nepatariama jų įrengti virtuvėje, ar tose vietose, kur gali išsiskirti garai.

Įrengiant autonominius dūmų detektorius būtina vadovautis gamintojo instrukcija. Kadangi karšti dūmai kyla į viršų ir  kaupiasi palubėje, šie prietaisai turėtų būti montuojami ant lubų. Tik tais atvejais, kai nėra galimybės jų įrengti ant lubų, autonominiai dūmų detektoriai gali būti įrengiami ant patalpos sienos, kuo arčiau lubų.

Parenkant detektoriaus tvirtinimo vietą, būtina prisiminti, kad kartais teks pakeisti baterijas, patikrinti jo veikimą, todėl rekomenduojama juos įrengti lengvai prieinamose vietose.

Kad autonominiai dūmų detektoriai patikimai veiktų, svarbu periodiškai kiekvieną mėnesį patikrinti jų veikimą paspaudžiant testavimo mygtuką. Jeigu signalo nėra, reikia keisti jo maitinimo elementus. Tai reikėtų daryti kasmet. Dulkės ir nešvarumai mažina detektorių jautrumą, todėl reikėtų neužmiršti nuo jų nuvalyti dulkes bent kartą per mėnesį.

Dūmų detektorių jautrumas bėgant laikui mažėja. Po dešimties metų juos reikia pakeisti naujais.

Dalis būstų – visai be detektoriaus

Gyvenamajame būste įrengti dūmų detektorių yra reikalaujama nuo 2018 metų gegužės 1 d. Nors prabėgo daug laiko, nemažai gyventojų dar net nėra nusipirkę šių labai svarbių priemonių, todėl vis dar pasitaiko atvejų, kai gaisruose žmonės žūva, nes neturėjo apie pavojų įspėjančio dūmų detektoriaus. Ar tikrai norite rizikuoti savo gyvybėmis?

„Kėdainių mugės“, PAGD  ir Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos inf.

Nuotraukos prierašas

Jei dūmų detektorius guli stalčiuje, yra be baterijų arba jos yra išsikrovusios, iš tokio prietaiso – jokios naudos. Būtina detektorių įrengti tinkamai ir nuolat jį tikrinti.

PAGD  nuotrauka

Panašios naujienos