Kėdainių krašto bulvių augintojai ir vėl įrodė, kad nebijo rizikuoti. Rimantas Žebarauskas ir Saulius Dambrauskas jau baigia ankstyvųjų bulvių sodinimą. 

Bulvių sodinamosios mašinos į laukus šįmet išriedėjo dar kovo viduryje.

Bulvių sodinamosios mašinos į laukus šįmet išriedėjo dar kovo viduryje.

R. Žebarauskas pirmąsias bulves į žemę subėrė kovo 11-ąją, o S. Dambrausko ūkyje šiųmetis bulviasodis startavo kovo 24-ąją.
„Bulves anksti sodiname ne dėl kažkokių rekordų, bet pasitaikius palankioms gamtos sąlygoms norime pažiūrėti, ar galime rizikuoti, ar bulvės atlaikys nedidelius šaltukus ir kiek dar galime ankstinti lauko darbus“, – sakė patyręs bulvių augintojas R. Žebarauskas. Šis ūkininkas ankstyvųjų „Solisto“ veislės bulvių planavo pasodinti apie 20 hektarų ir darbus jau baigia. „Iš viso auginu apie 100 hektarų įvairaus ankstyvumo bulvių. Kadangi šįmet bulviasodis buvo gana ankstyvas, tai ir bulviakasis neturėtų vėluoti. Jei gamta bus palanki, pirmą derlių turėtume kasti birželio viduryje“, – sakė R. Žebarauskas.
Kėdainių priemiestyje ūkininkaujantis S. Dambrauskas šiųmetį bulviasodį pradėjo taip pat kaip ir pernai – kovo 24-ąją: „Į laukus išeiname tada, kai tik leidžia gamta. Bulviasodžiui tradiciškai ruošiamės iš anksto: gumbai jau maždaug mėnesį buvo daiginti patalpose. Kai orai sušyla ir žemė pradžiūsta, tada važiuojame bulves sodinti. “
Pačių ankstyviausiųjų bulvių S. Dambrauskas šįmet planuoja pasodinti apie 12 hektarų. Didžioji dauguma vėl bus „Solisto“ veislės, o kiek mažesni plotai skirti pernai išbandytoms ankstyvoms veislėms „Nandina“ ir „Red sone“.
„Visų ankstyvųjų veislių bulves sodinu vienu metu, kartu nupurškiu nuo piktžolių ir iškart pridengiu specialia plėvele nuo šalnų. Visas tris veisles stengiuosi auginti vienodomis sąlygomis. Pernykštis derlius nenuvylė, tai šįmet vėl jas auginsiu“, – sakė ūkininkas.
Pirmojo šiųmečio bulviakasio datos S. Dambrauskas nesiryžo prognozuoti: ,,Gali lemti ir netikėti veiksniai. Paprastai bulves kasu praėjus dviem mėnesiams po jų sudygimo. Taigi lieka tik stebėti, kada tai nutiks.“
Dalį bulvių sėklos Kėdainių krašto bulvių augintojai kaip ir pernai pirko iš patikimų Lietuvos ūkių, kitas – iš Danijos ir Vokietijos.
Pernykštį bulvių derlių bulvių augintojai jau pardavę bemaž 90 procentų. „Visas savo ūkyje užaugintas bulves pardaviau Lietuvoje“, – sakė R. Žebarauskas.