Vieni „Atžalyno“ gimnazijos mokiniai mokytojos Laimos Ardavičienės anglų kalbos pamokų laukia su baime, kiti – su džiaugsmu. Gimnazistai žino, kad šios patyrusios pedagogės pamokose nebus nei nuobodulio, nei tuščio laiko leidimo.

Paįvairindama pamokas „Atžalyno“ gimnazijos mokytoja Laima Ardavičienė į Kėdainius pakvietė Australijoje gyvenantį žydą E. Rabinovičių, kuris turi sąsajų su šiuo miestu ir mielai bendrauja su jaunimu.

Paįvairindama pamokas „Atžalyno“ gimnazijos mokytoja Laima Ardavičienė į Kėdainius pakvietė Australijoje gyvenantį žydą E. Rabinovičių, kuris turi sąsajų su šiuo miestu ir mielai bendrauja su jaunimu.

L. Ardavičienė privalomą ugdymo programą neretai paįvairina įvairiomis užduotimis – mokiniai turi rengti žinių apžvalgas, pristatymus, apžvelgti perskaitytas knygas.
Reiklios ir daug naudingų žinių mokiniams perduodančios mokytojos mokiniai šią savaitę turėjo išskirtinių pamokų – atžalyniečius aplankė ne kartą per internetinį skaipo ryšį su jais iš tolimosios Australijos per pamokas bendravęs Elis Rabinovičius. Kėdainiuose šaknų turįs trečios kartos litvakas E. Rabinovičius į Kėdainius atvyko nebe pirmą kartą.
„Man labai džiugu aplankyti Lietuvą ir tas vietas, iš kur kilę mano seneliai bei kur gyveno žydai. Aš daug keliauju, savo įspūdžiais dalinuosi su kitais tautiečiais. Dažnai pasitaiko, kad susigundę mano patyrimais kiti smalsuoliai taip pat susiruošia pažinti vieną ar kitą šalį. Man buvo labai malonu, kai netikėtai sulaukiau mokytojos Laimos žinutės su klausimu, ar ji gali savo projekto pamokose panaudoti mano filmuotą medžiagą, kurioje įamžintos žydiškos vestuvės. Aš mielai sutikau ir nuo tada vis palaikome ryšį. Mokytoja ne kartą prašė per pamokas su mokiniais pakalbėti įvairiomis temomis, tai mes surengiame skaipo pokalbius. Man patinka toks bendravimas, nes sužinau, kuo domisi Lietuvos jaunimas, o aš pasakoju apie tai, kas jiems įdomu, apie Australiją ar kitas mano aplankytas šalis“, – sakė E. Rabinovičius.
Mokytoja L. Ardavičienė sakė nuolat ieškanti vis naujų būdų kaip paįvairinti pamokas, kad jos būtų kuo informatyvesnės ir naudingesnės. „Pernai su vaikais rengėme projektą apie Kėdainiuose gyvenusias tautas. Norėjosi kuo platesnės informacijos. Man pavyko rasti medžiagą apie žydų vestuves. Norėjau filmo autoriaus atsiklausti, ar galiu pasinaudoti jo vaizdais. Eli Rabinovičius mielai tai leido padaryti ir užsiminė turįs sąsajų su Kėdainiais. Pradėjus bendrauti jis susidomėjo mūsų miestu ir čia apsilankė. Nuo tada bendraujame gana aktyviai, o dabar vėl sulaukėme šio bičiulio apsilankymo. Vaikai turi puikią galimybę anglų kalba pabendrauti su įdomiu žmogumi“, – sakė L. Ardavičienė.
Atžalyniečių susitikimas su E. Rabinovičiumi neapsiribojo vien diskusija mokyk­loje. L. Ardavičienės mokiniai vienuoliktokai svečiui surengė įspūdingą ekskursiją po Kėdainius. Jos metu mokiniai pasakojo apie įvairius objektus, daugiatautiškumą ir turtingą praeitį.

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.