„Mes jau devyneri metai su nekantrumu laukiame vasaros, kad vėl galėtume susitikti ir pasidalinti prabėgusių metų įspūdžiais bei patirtimis. Esame labai dėkingi Antanui Mažeikai už jo ryžtą bei entuziazmą buriant mūsų krašto keturių kaimų bendruomenes“, – gražiu kaimynų susibūrimu džiaugėsi Angirių kaimo bendruomenės pirmininkė Irina Mažeikienė.

 Antanui Mažeikai kaimynų susitikimą rengti padeda ir Angirių bendruomenės pirmininkė Irina Mažeikienė.

Antanui Mažeikai kaimynų susitikimą rengti padeda ir Angirių bendruomenės pirmininkė Irina Mažeikienė.

Angirių, Varnupės, Ruseinių ir Grašvos kaimų susitikimus organizuojantis A. Mažeika gyvena Josvainiuose, bet neslepia sentimentų gimtajam Ruseinių kaimui. „Pats esu gimęs Ruseinių kaime. Ne tik šio, bet ir aplinkinių kaimų gyventojai man pažįstami, rūpi jų gyvenimai ir likimai. Matome, kaip pastaraisiais metais kaimai tuštėja. Tad tik bent retkarčiais susibūrę draugėn galime pasidalinti prisiminimais apie jaunystės metus, pakalbėti apie vaikus, anūkus. Žmonės labai prašo to mūsų kasmetinio tradicinio susitikimo. Pirmais metais bendrauti labiau norėjo vyresni bičiuliai, o dabar į renginį noriai įsitraukia ir jaunimas. Jaunuoliai talkina ir ruošdami vietą šventei, ir registruodami svečius. O mums lieka tik sustyguoti programą, kad mūsų susitikimas būtų tikra gegužinė“, – apie angiriškių pamėgtus susitikimus pasakojo A. Mažeika.

Gera nuotaika šventėje lydėjo ir rajono Tarybos narį Tomą Žalpį.

Gera nuotaika šventėje lydėjo ir rajono Tarybos narį Tomą Žalpį.

Susitikimo dalyviai džiaugėsi matydami vieni kitus, noriai bendravo, dalijosi sėkmėmis, aptarinėjo bendruomenių aktualijas, o gerą nuotaiką šventės dalyviams dalijo Josvainių ir Raseinių krašto saviveiklininkai.
Angirių kaimo bendruomenės pirmininkė Irina Mažeikienė sakė, jog jie susibūrė tik prieš pusmetį: „Pernai per šią tradicinę šventę pradėjome kalbėti, kad ir mūsų kaimui reikia bendruomenės. Tad nuslūgus susitikimo šurmuliui ir subūrėme bendruomenę. Joje – keturiolikos namų gyventojai, nes mes narius telkiame ne pavieniui, bet pagal namus. Iš viso kaime skaičiuojame apie 702 namų. Dalis jų ištuštėję, dalis atjaunėja. Labai smagu, kai kaime kuriasi jaunos šeimos, o tokių kasmet vis atsiranda. Mūsų pirmieji veiklos metai buvo gana aktyvūs. Kadangi turime veiklių kaimynų, tai į juos lygiuojamės ir iš jų mokomės. Mums pataria ir josvainiečiai, ir juodkaimiškiai, ir Kampų bendruomenių atstovai. Mūsų seniūnijoje gausu aktyvių žmonių, kurie nori gerinti savo gyvenimą, o kai pasiseka, mielai patirtimi dalijasi ir su kaimynais.“

 Šventės dieną net keturių kaimų gyventojai skubėjo į susitikimą.

Šventės dieną net keturių kaimų gyventojai skubėjo į susitikimą.

Šventei pasibaigus, jos svečiai dar nenorom skirstėsi namo pažadėję kitąmet sugrįžti į jubiliejinį dešimtąjį susitikimą, kuriame vėl bus laikomasi gražių tradicijų ir pramogaujama.

Panašios naujienos