Užgavėnių dieną į Kėdainių krašto muziejaus Tradicinių amatų centrą sugūžėjo persirengėliai, kurie linksmai šventė Užgavėnes, tuo pačiu atidaryta rajono moksleivių sukurtų kaukių paroda.

„Šitas kaukes gamino moksleiviai, kurie mūsų centre pagal Neformaliojo vaikų švietimo programą mokosi įvairių tradicinių amatų: juostų audimo, vytelių pynimo, vilnos vėlimo, keramikos, medžio drožybos. Dar metų pradžioje svarstėme, kaip galėtume švęsti Užgavėnes. Pagalvojome, juk mes esame amatininkai, turime priemonių ir įgūdžių, tad nutarėme patys pasigaminti Užgavėnių kaukes, panaudodami tam vilną, siūlus, molį, medį, vyteles… Vaikai rinkosi kokio personažo kaukę darys, piešė eskizus, gamino kaukėms reikalingas detales, jas dekoravo. Kūrybinis procesas užtruko pusantro mėnesio.

O kai kaukės buvo pagamintos, nusprendėme surengti jų parodą ir tuo pačiu supažindinti vaikus su Užgavėnių tradicijomis. Užgavėnių dieną Tradicinių amatų centro darbuotojai įkūnijo skirtingus personažus, dalis moksleivių irgi buvo persirengę, visi kartu šokome, žaidėme žaidimus, mokėmės dainuoti sutartinę, rengėme Lašininio ir Kanapinio kovą, vyko bendros vaišės, juk per Užgavėnes reikia sočiai pavalgyti.

Vaikai tikrai nemažai žino apie Užgavėnių tradicijas, tuo įsitikinome užduodami jiems įvairius klausimus, už kiekvieną teisingą atsakymą davėme po riešutėlį. Džiaugiamės, kad vaikai aktyviai dalyvavo, nereikėjo raginti.

Neformaliojo vaikų švietimo programą įgyvendiname ne pirmus metus. Kasmet užsiėmimus lanko kelios dešimtys moksleivių iš viso rajono.

Stengiamės ne tik mokyti vaikus amatų, bet ir supažindinti juos su protėvių tradicijomis, praplėsti jų akiratį, paskatinti domėjimąsi mūsų paveldu, kad būtų tradicijų tęstinumas iš kartos į kartą“, – sakė Tradicinių amatų centro renginių organizatorė Jūratė Atkočiūnienė, kviesdama kėdainiečius apžiūrėti vaikų sukurtų Užgavėnių kaukių parodą, kuri Arnetų name (Radvilų g. 21) veiks iki kovo 21 dienos.