Lauko pramogos, specialistų teigimu, ypač naudingos sveikatai, kadangi, daug judant bei kvėpuojant grynu oru, savijauta visapusiškai pagerėja. Tai vyksta dėl organizmo prisotinimo deguonimi, kuris mažina stresą, gamina laimės hormonus, didina budrumą, leidžia nusiraminti ir netgi suteikia grožio.

Todėl specialistai ragina kuo daugiau laiko praleisti gamtoje bei dalijasi patarimais, kaip tokiam laisvalaikiui tinkamai pasiruošti. Šiuo atveju nederėtų pamiršti, jog lauko pramogoms verta pasitelkti ir išmaniuosius pagalbininkus, kuriuos, anot finansų ekspertų, lietuviai renkasi vis dažniau.

Mankšta apsaugo nuo traumų

Aktyvios pramogos lauke, suteikusios ypač daug naudos sveikatai bei sustiprinusios tarpusavio ryšį. Taip savo laisvalaikį su šeima pastaruoju metu leido treneris ir sporto bei sveikos gyvensenos judėjimo „My Hero!“ vienas iš įkūrėjų Ignas Bakėjus. Todėl trijų vaikų tėtis per karantiną išvaikščiojo visas žinomas ir dar neatrastas vietas, kviesdamas visus šiuo metu kuo daugiau laiko praleisti gryname ore.

„Siūlau kuo daugiau sportuoti lauke, o po tokių treniruočių sulaukiu įspūdžių: spalvos matomos ryškesnės, netgi oda pagražėjo. Tai – gryno oro pasekmė. Juo kvėpuojant ir daug judant gaminami laimės hormonai. Deguonis taip pat mažina stresą, įkvepia kurti, leidžia nusiraminti, aktyvina smegenų veiklą“, – apie gryno oro naudą pasakoja sveikos gyvensenos specialistas.

Norint visa tai pajusti I. Bakėjus ragina laisvalaikiui gamtoje tinkamai pasiruošti. Trenerio teigimu, suplanavus veiklas lauke, verta iš ryto padaryti mankštą, išjudinti sąnarius bei aktyvuoti raumenis. Tai leis išvengti traumų, nesvarbu, ar ketinama intensyviau pasivaikščioti, pabėgioti, pasivažinėti dviračiu.

„Grįžus po laisvalaikio gamtoje namo siūlyčiau atlikti tempimo pratimus blauzdoms, sėdmenims, nugaros apačiai. Ji gali įsiskausti vaikštant, bėgiojant, važiuojant dviračiu ar kopiant, mat tuomet labai stipriai apkraunami kojų raumenys. Tuo metu tempimo pratimai nugaros skausmą sumažina. Taip pat, užsiimant aktyvia veikla, siūlau treniruoti viršutinę kūno dalį – įlipti į medį, padaryti keletą atsispaudimų, mat rankas ir pečius neretai apkrauname mažiau, skųsdamiesi šių raumenų silpnumu“, – sako I. Bakėjus.

Laisvalaikio palydovų poreikis auga

Užsiminęs apie pasiruošimą laisvalaikiui gamtoje, sveikos gyvensenos specialistas priduria: siekiant visapusiško komforto, būtina tinkamai pasirūpinti avalyne bei apranga. Todėl, sušlapus kojines ar batus, turima jų pamaina automobilyje leis ir toliau mėgautis lauko pramogomis.

„Labai svarbu pasirūpinti ir maistu. Leidžiant laiką gamtoje, energija yra būtina, o įvairūs užkandžiai suteiks reikiamų jėgų. Antraip galima nusilpti, prarasti budrumą – tada didėja klaidų bei traumų tikimybė. Kitas svarbus aspektas – savo pulso ar širdies dūžių stebėjimas. Pajutus nuovargį ar einant per greitu tempu reiktų pristabdyti, apžiūrėti gamtą, medžius, pakvėpuoti. Taip ir organizmas nuraminamas, ir galima pasidžiaugti aplinka“, – pataria I. Bakėjus.

Todėl, norintiems sekti asmeninį progresą, matyti gilaus miego parametrų pokyčius ar stebėti fizinį aktyvumą, treneris rekomenduoja naudoti išmanųjį laikrodį. Jis, anot I. Bakėjaus, leidžia daugiau sužinoti apie save ir savo sveikatą.

Pagal pranešimą spaudai

Panašios naujienos