Gegužės 12 d. Gražvydas Sidiniauskas atstovaus Lietuvos akliesiems ir silpnaregiams tarptautiniame konkurse „International Low Vision Song Contest“, kurį antrą kartą organizuoja Vokietijos aklųjų ir silpnaregių sąjunga.

Kovo 25 d. Lietuvos audiosensorinėje bibliotekoje įvyko nacionalinės atrankos finalas, kuriame dalyvavo 7 iš 10 savo dainas pateikusių dalyvių. Renginyje taip pat dalyvavo konkurso komisija: dainavimo dėstytoja Eglė Juozapaitienė, Lazdijų meno mokyklos fortepijono mokytoja Alma Dumbravienė ir muzikos mokytoja Jūratė Vizbaraitė.

Komisija ir žiūrovai dalyvių pasirodymus vertino ir balsavo iki finalo. Visi vaizdo klipai ar garso įrašai vasario pabaigoje buvo sukelti į  „Youtube“ platformą, juos buvo galima peržiūrėti ir vieną kartą pabalsuoti už labiausiai patikusį kūrinį. Iki nacionalinės atrankos finalo balsuota buvo beveik 700 kartų. Susumavus rezultatus nacionalinės atrankos finale buvo paskelbtos trys pirmosios vietos.

Pirmosios vietos nugalėtoju tapo Gražvydas Sidiniauskas su daina „Watch me now“, antrąją vietą užėmė Deividas Mankevičius ir Violeta Četyrkovskytė su daina „Mėnuo baltas“, trečiąją – Vaida Butautaitė su daina „Nebijok“. Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga nugalėtoją apdovanojo 500 Eur piniginiu prizu.

Lietuvos akliesiems ir silpnaregiams „International Low Vision Song Contest“ atstovausiantis Gražvydas gegužės 12 d. dar su 23 šalių atstovais iš 4 žemynų varžysis dėl nugalėtojo titulo nuotoliu. Kas laimės, spręs žiūrovai tiesioginės transliacijos metu.

Gražvydas Sidiniauskas 2016 ir 2019 m. yra dalyvavęs nacionalinėse „Eurovizijos“ atrankose, kurias rengė ir transliavo LRT. Taip pat 2017 m. TV projekte „Lietuvos balsas“ pateko į finalą.

Lietuvos aklieji ir silpnaregiai yra dalyvavę ir 2021 m. „International Low Vision Song Contest“. Prieš porą metų nacionalinė atranka vyko tik žiūrovams balsuojant  nuotoliu. Tarptautiniame finale Lietuvai atstovavo Irma Jokštytė su kūriniu „Ar kada nors“.

Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos inf.

Titulinė nuotrauka – YouTube stop kadras

Panašios naujienos