Mirus artimam žmogui, užgriūva netekties skausmas ir rūpesčiai. Pasida­linti jais kviečia jau trisdešimt metų laidojimo paslaugas teikianti Vidos Aksenavičienės įmonė, kurios darbuotojai atsakingai, sklandžiai  ir jautriai pasirūpins kiekviena atsisveikinimo su jums brangiu žmogumi akimirka.

Skoningu akcentu, ypač ant marmuro plokštėmis dengto kapo, taps masyvios žvakidės.

Paslaugos mieste ir kaime
„Užtenka vieno skambučio ar apsilankymo pas mus, kad pradėtų suktis pagalbos ratas. Sutvarkome ir suderiname visus organizacinius reikalus, kad žmogui liktų kuo daugiau laiko atsisveikinti su artimuoju“, – teigia didelę darbo patirtį turinti įmonės savininkė.
Daugeliui kraštiečių priimtina ir su laidojimu susijusių dokumentų bei išmokų tvarkymo paslauga, sutaupanti daug laiko ir rūpesčių. Ypač tai aktualu tiems, kuriuos netektis ištiko kaimiškosiose seniūnijose.
„Teikiame visas laidojimo paslaugas tiek mieste, tiek kaimuose, – pabrėžia įmonės savininkė. – Mieste turime sudarę sutartis dėl šarvojimo salių nuomos, o kaimuose mirusieji šarvojami bendruomenių suteikiamose patalpose. Turime savo transportą, karsto nešėjų ir duobkasių komandą, taip pat atvežame gedulingą atributiką – užtiesalus, žvakides, pagal laidojančio asmens galimybes ir norus pasirūpiname šarvojimo vietos papuošimu gėlėmis, fone skambančia gedulinga muzika.“

Pasirūpins praktiniais aspektais
Laidojimo paslaugas teikianti įmonė pasirūpina mirusiojo paėmimu iš namų, ligoninės ar kitos vietos visoje Lietuvoje, organizuoja kūno sutvarkymą, balzamavimą, aprengimą. V. Aksenavičienė pabrėžia ir tai, kad renkantis įkapių rūbelius ar karstą, galima įtilpti ir į nedidelę sumą, nes pasiūla didelė – galima rinktis tiek pigesnį, tiek brangesnį variantą, o ir vienas, ir kitas atrodys gražiai, skoningai.
Taip pat įmonė tarpininkauja užsakant mišias ir kunigo palydą į amžinojo poilsio vietą rajone ir bet kurioje kitoje Lietuvos vietoje, giesmininkus, gedulingus pietus, šaltus užkandžius šermenų metu. Beje, kaimiškosiose vietovėse ne visur yra viešojo maitinimo įstaigų, kuriose galima surengti gedulingus pietus. Tokiu atveju karštus pietus ir reikalingus indus galima atvežti į vietą.

Renkasi kremavimą
Pastebima, kad pastaruoju metu vis populiaresnė tampa mirusiųjų kremavimo paslauga, o atsisveikinimas trunka trumpiau, vieną dieną. „Vis dažniau artimieji renkasi atsisveikinimą su velioniu krematoriumo salėje, kurią galime papuošti gėlėmis, pasirūpinti giesmininkais, kunigo apsilankymu. Po kremavimo urna vežama į kapines. Dažniausiai kėdainiečiai urną glaudžia šeimos kape, šalia artimųjų, o vietą kolumbariume užsisako rečiau“, – pasakojo pašnekovė.
Saikas – dar viena tendencija, kurią pastaruoju metu pastebi laidojimo paslaugų teikėjai. Iš vienos pusės, tai lemia menkesnės žmonių finansinės galimybės. „Palydėti velionį į paskutinę kelionę galime ir už išmokėtą laidojimo pašalpą, o buvo atvejų, kai paslaugą suteikėme išsimokėtinai. Tegul atsisveikinimas bus kuklesnis, tačiau ne mažiau pagarbus ir jautrus“, – sakė įmonės savininkė.
Saikingiau į šarvojimo sales ar laidotuves nešama vainikų, juos keičia kuklesni krepšeliai, pavieniai žiedai.

Mirusiųjų atminimui – skoningi akcentai
Artėjančios Vėlinės skatina susimąstyti apie žmogiškosios būties trapumą, prisiminti į amžinybę iškeliavusius artimuosius, draugus bei kitus gyvenimo kelyje sutiktus žmones. Kaip pagarbos ir atminties ženklą ant jų kapo nešame gėlės žiedą, uždegame žvakę – tikėjimo ir šviesos simbolį. Įprasminti šį momentą, kad jis netaptų apsilankymu kapinėse vien „iš pareigos“, padės su meile ir atida sukomponuota gedulinga puokštė ar krepšelis, skoninga ir originali žvakidė.

Gedulingai progai – rūpestingai sukurtos gėlių kompozicijos.

Įsigyti gedulingos floristikos darbų, sukurtų floristės Indrės Šimaitienės rankomis, galite Radvilų gatvėje 12, pirmame aukšte įsikūrusioje laidojimo paslaugų įmonėje. Čia prekiaujama gyvomis ir dirbtinėmis gėlėmis, vainikais, krepšeliais, žvakėmis, žvakidėmis, urnomis, užrašomos gedulingos juostos.
Kraštiečiai gedulingoms progoms dažniausiai renkasi baltos spalvos gėles, tačiau floristė siūlo jas derinti ir su kitomis spalvomis: rausva, kremine, violetine, bordo, geltona. Dviejų ar daugiau spalvų kompozicijos iš rožių, lelijų, anturių, orchidėjų, eustomų ir kitų augalų taps neįkyriu, tačiau skoningu akcentu.
Į Vidos Aksenavičienės įmonę galite kreiptis adresu Radvilų g. 12 arba telefonais (visą parą): 8 687 85 748, 8 610 49 083.

Panašios naujienos