Akinių nuo saulės paskirtis jau senokai nebėra tiesiog saugoti akis nuo per stiprios šviesos. Kai kam tai – neatsiejamas aksesuaras, kuris leidžia sukurti išskirtinį ir intriguojantį stilių.

Senais laikais Kinijoje teisėjų akys būdavo dengiamos dūmais aprūkytais akiniais tam, kad jos neišduotų lūpomis tariamos netiesos. Pasaulyje tamsinti akiniai išpopuliarėjo tik XX amžiuje. 1930 metais jie buvo pradėti gaminti Amerikos karinių oro pajėgų pilotams, kad apsaugotų jų akis nuo ryškių saulės spindulių dideliame aukštyje.

Kaip išsirinkti?

Šiuo metu akinių nuo saulės pasirinkimas iš tiesų didelis. Tai, žinoma, gerai, tačiau taip pat ir apsunkina viską, kai reikia nuspręsti, kokius pirkti. Kai kurie žmonės įsigyja net kelis akinių variantus, skirtus įvairioms progoms.

Apžvelkime akinių nuo saulės rūšis

  • Saulės akiniai su skaidriais stiklais (nulinė kategorija). Jų pralaidumas šviesai yra 82-100 procentų. Jie nešiojami sutemus arba patalpose, kadangi akių nuo UV spindulių poveikio nesaugo net ir debesuotą dieną.
  • Saulės akiniai su šviesiais stiklais (pirma kategorija). Jų lęšiai šiek tiek užtamsinti, saulės šviesos pralaidumas siekia 43-80 procentų. Tinkami dienoms, kai oras prastesnis, nėra daug saulės.
  • Saulės akiniai su vidutinio tamsumo stiklais (antra kategorija). Saulės šviesą jie praleidžia 18-43 procentais. Tokius akinius žmonės dažniausiai renkasi nešiojimui mieste šiltuoju metų laiku.
  • Saulės akiniai su stipriai užtamsintais stiklais (trečia kategorija). Jų saulės šviesos pralaidumas siekia tik 8-18 procentų. Toks pasirinkimas puikiai tinka skaisčioje dienos šviesoje, kai esate prie vandens, ar vairuojate automobilį.
  • Saulės akiniai su maksimaliai užtamsintais stiklais (ketvirta kategorija). Pro šiuos akinius saulės šviesa prasiskverbia tik 3-8 procentais. Keliaujant į kalnus, į ekspedicijas sniegu padengtomis vietovėmis, tokie akiniai Jums privalomi. Sniegas ir vanduo labai gerai atspindi UV spindulius, todėl akims būtina stipresnė apsauga.
  • Saulės akiniai su poliarizuotais stiklais. Jie skirti vairuotojams, kurie už vairo praleidžia labai daug laiko. Laidumas saulės šviesai būna įvairus, o speciali danga ypač efektyviai saugo akis nuo įvairių atspindžių ir neleidžia joms pervargti.

glasses on“ optikos studijos personalas primena, kad rinktis akinius nuo saulės visada reikia atsakingai. Tai nėra vien tik puošnus aksesuaras, bet ir efektyvi pagalba Jūsų akims. Netinkami ar nekokybiški akiniai nuo saulės gali net pakenkti regėjimui, ypač jei dėvėsite juos dažnai ir ilgą laiką. Jie taip pat privalo būti patogūs bei idealiai tinkantys prie Jūsų veido bruožų ir stiliaus. Jeigu patiems sunku apsispręsti, kokių akinių Jums reikia ir kurie geriau tinka, glasses on specialistai visada patars ir pagelbės. Asortimente rasite tokius prekės ženklus kaip: CELINE, Lindberg, Jacques Marie Mage, Andy Wolf, Saint Laurent, Gucci, Fendi, Dita, Dior, Retrosuperfuture, Tom Ford, L.G.R ir t. t..

Jei neturite laiko ar galimybių atvykti į glasses on optikos studiją Vilniuje, patikusius akinius nuo saulės galite nemokamai atsisiųsti į namus. Jei pasimatavus paaiškės, jog jie Jums netinka, tiesiog grąžinsite atgal.

Akinius nuo saulės galima prisitaikyti ir tiems, kurie turi regėjimo sutrikimų

Kai kuriems saulės akinių modeliams gali būti pritaikyti korekciniai lęšiai. „glasses on” optikos studijoje Jūs galite pasitikrinti savo akių būklę ir išsirinkti akinius nuo saulės, į kuriuos bus įstatyti Jums tinkami lęšiai su dioptrijomis.

Saulės akinių modelius galima apžiūrėti glasses on internetinėje parduotuvėje. Saugokite savo akis stilingai!

Panašios naujienos