Kėdainių rajone toliau investuojama į gatvių apšvietimo atnaujinimą. Šįkart naujos kartos, LED žibintai bus montuojami dalyje Akademijos miestelio. Taip pat planuojama pakeisti senus elektros kabelius bei žibintų atramas. Esminiai pokyčiai laukia ir Kėdainių miesto, čia ketinama visus gatvių žibintus pakeisti naujais LED šviestuvais. Visi šie darbai bus atliekami investuojant privačias lėšas, o rajono savivaldybė per 10 metų apšvietimo sistemą išsipirks iš konkursą laimėjusių rangovų.

Gatves apšvies LED žibintai

Jau šį rudenį Akademijos miestelio gatvės taps dar šviesesnės bei saugesnės. Dalyje jų bus sumontuoti nauji, metaliniai stulpai bei energiją taupantys LED šviestuvai.

„Prieš kelis metus mes jau esame atnaujinę dalies gatvių apšvietimą. Senas, gyvsidabrio lempas, kurios kaisdavo, pakeitėme daug ekonomiškesnėmis natrio lempomis. Tai padarėme seniūnijos pastangomis, iš sutaupytų lėšų. O dabar į kitų gatvių apšvietimo sistemą investuoja rajono savivaldybė“, – sakė Kėdainių rajono Dotnuvos seniūnas Vytautas Grigas.

Lauko žibintai bus keičiami Stoties, V. Ruokio, D. Rudzinsko, Agronomų gatvėse ir pėsčiųjų take, vedančiame nuo Agronomų iki Parko gatvių. Praėjusią savaitę Kėdainių rajono savivaldybė baigė viešųjų pirkimų procedūrą, atlikti šiuos darbus pageidavo ne viena įmonė. Šiuo metu vertinamos jų paraiškos, tad jau netrukus paaiškės nugalėtojas.

Pasak seniūno, apšvietimą atnaujinti nuspręsta tose gatvėse, kur būklė prasčiausia. Viena pagrindinių problemų – savo amžių jau atitarnavę požeminiai elektros kabeliai, tad jie bus keičiami naujais.

Lauko žibintai bus keičiami Stoties, V. Ruokio, D. Rudzinsko, Agronomų gatvėse ir pėsčiųjų take, vedančiame nuo Agronomų iki Parko gatvių. Praėjusią savaitę Kėdainių rajono savivaldybė baigė viešųjų pirkimų procedūrą, atlikti šiuos darbus pageidavo ne viena įmonė. Šiuo metu vertinamos jų paraiškos, tad jau netrukus paaiškės nugalėtojas.

Vietoje senų stulpų – metalo konstrukcijos

V. Ruokio, Stoties, D. Rudzinsko gatvėse bus išmontuoti senieji apšvietimo stulpai su trimis dešimtimis natrio lempų šviestuvų.

Vietoje jų atsiras ne žemesnės kaip 6 metrų aukščio metalinės atramos su gembėmis. Ant jų bus montuojami naujieji LED žibintai.

Iš viso planuojama sumontuoti 30 LED žibintų, kurių galia turės būti ne mažesnė, kaip 70 vatų. Stoties ir V. Ruokio gatves apšvies po 12 žibintų, D. Rudzinsko gatvę – 6.

Agronomų gatvėje ir šalia esančiame pėsčiųjų take numatoma statyti kiek žemesnes, apie 4 metrų aukščio atramas su šviestuvais. Visi 11 šviestuvų privalės būti ne mažesnės kaip 40 vatų galios.

Pakeis susidėvėjusius kabelius

Šioje vietoje taip pat bus pakeistos ir gatvių apšvietimui naudojamos požeminės elektros linijos. Pašalinus senus, jau atgyvenusius kabelius, planuojama nutiesti 420 metrų naujų kabelių.
Naujiems, Akademijos miestelį nušviesiantiems LED žibintams rajono savivaldybė paskelbtame pirkime kėlė aukštus kokybinius reikalavimus.

Nurodoma, jog šviestuvų korpusai turi būti pagaminti iš aliuminio lydinio, padengti antikorozine danga, privalo turėti apsaugos nuo perkaitimo mechanizmą. Žibintai privalo atitikti kriterijus, kurie keliami lauko sąlygomis dirbantiems įrenginiams. Vienam šviestuvui turi būti suteikiama ne trumpesnė, kaip 5 metų garantija.

Apšvietimas Kėdainiuose veiks visą naktį

Esminiams pokyčiams ruošiasi ir Kėdainiai. Visame mieste, net ir atokiausiose jo gatvėse planuojama sumontuoti modernius LED šviestuvus su pritemdymo funkcija. Ji leis taupant elektros energiją gatves bei šaligatvius apšviesti ne tik kai kuriomis valandomis, bet visą naktį.

Pasak Dotnuvos seniūno Vytauto Grigo, apšvietimą atnaujinti nuspręsta tose gatvėse, kur būklė prasčiausia. Viena pagrindinių problemų – savo amžių jau atitarnavę požeminiai elektros kabeliai, tad jie bus kaičiami naujais.

Naujosios gatvių apšvietimo sistemos automatiškai įsijungtų vos pradėjus temti, o baigtų šviesti – sulaukus aušros.

Baigus darbus Kėdainių gatvėse nebeliks nei vieno senosios kartos, natrio žibinto. Visi jie bus pakeisti 101 miesto gatvėje.

Pratęsė paraiškų teikimo terminą

Visą gatvių apšvietimo sistemą atnaujinti planuojama Kėdainių rajono savivaldybei perkant energijos taupymo paslaugą.

Paskelbus tarptautinį viešųjų pirkimų konkursą buvo kiek pakoreguoti techniniai reikalavimai bei pratęstas paraiškų padavimo terminas. Tad pasiūlymus bendrovės gali teikti iki kovo 19 dienos.
Atplėšus vokus bei įvertinus pasiūlymus paaiškės kuri Lietuvos ar užsienio šalies bendrovė pasiūlė geriausią kainos ir kokybės santykį bei imsis gatvių apšvietimo sistemos atnaujinimo Kėdainiuose.

Pasirinko pažangų finansavimo modelį

Šis projektas išskirtinis ne tik savo mastais, bet ir tuo, jog konkursą laimėjusi bendrovė darbus atliks investuodama savo lėšas. Paslaugos pirkimo sąlygose numatyta, jog rajono savivaldybė už tai sumokės ne iš karto, bet per 10 metų. Tuomet naujos gatvių apšvietimo sistemos taps rajono savivaldybės nuosavybe.

Tokį finansavimo modelį Kėdainių rajono savivaldybė taiko pirmą kartą. Nuo įprastinio atsiskaitymo su rangovais šiems baigus darbus jis skiriasi tuo, jog leidžia atlikti didelės apimties, daug kainuojančius projektus neinvestuojant į juos didelių sumų, o atsiskaitant palaipsniui. Toks finansavimo modelis, pasitelkiant privataus kapitalo lėšas, itin paplitęs užsienio šalyse.

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.