Antradienio rytą pastebėta, kad  Kėdainių rajone, Akademijos miestelyje daugiabučiame name greta įėjimo į parduotuvę įrengtas bankomatas yra apgadintas, galimai pasisavinti ir jame buvę grynieji pinigai. Apie tai policijai pranešė SEB banko, kuriam ir priklauso šis bankomatas, atstovai.

Policijos departamentas praneša, kad dėl įvykio Kėdainių rajono policijos komisariate yra pradėtas ikiteisminis tyrimas. Jam vadovauja prokurorė Inga Balkūnė.

Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vedėja Elena Martinonienė informavo, kad nuostoliai yra tikslinami, įtariamieji kol kas nenustatyti. Ar bankomatas buvo tik sugadintas, ar ir apiplėštas, bus nustatyta tyrimo metu. Jei gyventojai turi kokios vertingos informacijos apie šį įvykį, prašoma kreiptis į policiją.

Gyventojai sukrėsti

Pakalbinti vietiniai gyventojai teigė, kad Akademija yra ramus miestelis, tad bankomato apiplėšimas yra neeilinis įvykis. Žmonės, eidami pro šalį, stabteli ar net specialiai eina pasižiūrėti, kaip atrodo suniokotas bankomatas.

„Kokio įžūlumo reikia būti, kad daugiabučiame name įrengtą bankomatą plėšti, juk tiek liudininkų gali būti? Vagys dabar tikrai nieko nebebijo. Bet kažin, ar plėšikai galės pasinaudoti bankomato pinigais, nes, kiek girdėjau, jie būna apipurškiami dažais, tad tokių pinigų niekur nepanaudosi. Ir mums dabar bus nepatogumų – bankomatą sugadino, dabar nebus kur pinigų išsigryninti“, – apie išskirtinį įvykį Akademijoje kalbėjo Stasys.

 „Vietiniai gyventojai yra pasibaisėję. Ir tai jau vyksta ne pirmą kartą. Čia matyt, jau žinota, ką ir kaip daryti. Juk ne kiekvienas žino, kurioje vietoje pjauti, jei pjausi diskiniu pjūklu – tai garsas bus, o čia turbūt kokiu plazminiu įrankiu darbuotasi, gal pasinaudota ir tuo, kad lietus lijo. Bet čia tik mano spėjimas.

Blogai, kad bankomatas sugadintas, čia nemažai vietinių ir pravažiuojančių žmonių grynindavosi pinigus, o dabar reikės laukti, kol sutaisys, arba važiuoti į Kėdainius, nes Dotnuvoje ar kažkur aplinkui kito bankomato nėra“, – sakė Aidas.

„Šiuo bankomatu aš nesinaudoju, bet kitiems jis reikalingas. Kiek žinau, tai čia jau ne pirmą kartą kas nors atsitinka su tuo bankomatu – tai išdaužo, tai dabar išdegino“, – pamatęs suniokotą bankomatą kraipė galvą Rimvydas.

„Vakar išgirdom, kad apiplėšta, o pačios tik dabar pamatėm, kaip viskas atrodo. Gyventojams dabar bus problemų, nes jei „Perlo“ terminale parduotuvėje pinigų kasoje nebus, tai žmonės liks be grynųjų“, – teigė prie parduotuvės sutikta Danguolė.

Bankomatas kurį laiką neveiks

SEB banko Komunikacijos skyriaus specialistė Ieva Dauguvietytė–Daskevičienė patvirtino, kad incidento metu bankomatas buvo apgadintas, bet ar pavogti jame buvę pinigai neatskleidė. Teparašė, kad vyksta ikiteisminis tyrimas ir kad planuojama bankomatą netrukus sutvarkyti.

Kauno apskr. VPK informavo, kad dėl įvykio Akademijos miestelyje yra pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR Baudžiamojo kodekso 178 str. 2 d. Jei kaltininkai bus nustatyti jiems gresia bauda, areštas, laisvės apribojimas arba laisvės atėmimas iki šešerių metų.

Panašios naujienos