Akademijoje (Dotnuvos sen.) vasara palydėta atviromis konkūrų varžybomis, kuriose kovota dėl Kėdainių rajono mero, asociacijos „Nemunas“ ir „Ulonų“ sporto klubo taurių.

Per kliūtį šoka Rasutė Mažeikienė su žirgu Felicija.

Per kliūtį šoka Rasutė Mažeikienė su žirgu Felicija.

Kėdainių rajono mero taurė, deja, iškeliavo į kaimyninį Radviliškio rajoną – Baisogalos miestelį. Teisę ją ten išsivežti iškovojo Simas Pužauskas su žirgu Ceilona. Kiti varžybų dalyviai šį įspūdingą duetą net pavadino „nepagaunamu“.
Po jo išsirikiavo Oresta Vaičekauskaitė su Bitlu iš Šiaulių rajono, Odeta Urbonienė su Saldi iš Kaišiadorių ir Tomas Žvirblis su Chilly iš mūsiškių „Ulonų“.

Kartelė – į 1,20 metro aukštį
Antrajame varžybų turnyre, kurio taurę įsteigė Lietuvos sporto ir kultūros asociacija „Nemunas“, kliūtys buvo kilstelėtos iki 120 centimetrų aukščio.
Atitinkamai tiek raiteliams, tiek jų žirgams reikėjo demonstruoti daugiau meistriškumo.
Simas Pužauskas su žirgu Ceilona ir vėl buvo „nepagaunami“ – laimėjo pirmąją vietą.
Už jų išsirikiavo vos keliomis sekundėmis atsilikę net keturi „Ulonų“ sporto klubo raiteliai: Greta Nargelavičiūtė su žirgu Ledas buvo antrieji, Rasutė Mažeikienė su Felicija – tretieji, Vytenis Ūsas su Fanta – ketvirtieji, o Tomas Žvirblis su Chilly – penktieji.
Pastaroji vieta garbinga dar ir todėl, kad žirgas Chilly – pats jauniausias iš dalyvavusiųjų varžybose.

Greta Nargelavičiūtė su žirgu Ledas kovoje dėl Lietuvos sporto ir kultūros asociacijos „Nemunas“ taurės užėmė antrąją vietą.

Greta Nargelavičiūtė su žirgu Ledas kovoje dėl Lietuvos sporto ir kultūros asociacijos „Nemunas“ taurės užėmė antrąją vietą.

,,Ulonų“ taurė – jos steigėjams
Daug žiūrovų įdomiausia vadino trečiąją rungtį dėl sporto klubo „Ulonai“ taurės: kliūtys buvo gerokai nuleistos žemyn, o per jas šokinėjo mažiausiai patirties turintys raiteliai.
Jauni buvo ir šios rungties žirgai, tarp jų – keli žemaitukai ir poniai.
Tiek daliai raitelių, tiek jų žirgams šios varžybos buvo pačios pirmosios sportinėje karjeroje.
Šį kartą „Ulonai“ nebuvo „svetingi“ – savo įsteigtą taurę pasiliko Dotnuvoje. Pirmąją vietą iškovojo perspektyviausia jaunoji klubo raitelė Ugnė Kranauskaitė su žirgu Pokeriu.
Duetas perskriejo per kliūtis greičiausiai iš visų. Kitas prizines vietas pelnė Gerda Svirskaitė iš Molainių (Panevėžio raj.) ir Viktorija Veckaitė iš Panevėžio.

Direktoriui dovanojo „steką“
Jodami specialiu paradu, raiteliai dėkojo varžybų organizatoriams ir rėmėjams – Kėdainių rajono savivaldybei, Lietuvos sporto bei kultūros asociacijai „Nemunas“, bendrovėms „Lifosai“, „AGD Group“, ūkininkams Jeronimui Karosui, Algimantui Kižauskui, Audriui ir Giedriui Ūsams, kitiems geros valios žmonėms.
Organizatoriai savo ruožtu džiaugėsi gražiu būriu varžybų dalyvių, kurie susirinko ne tik iš Kėdainių, bet ir iš Anykščių, Kauno, Marijampolės, Panevėžio, Radviliškio, Šiaulių bei kitų šalies rajonų.
Vienas iš šventės rengėjų ir rėmėjų – bendrovės „AGD Group“ direktorius Vytautas Nargelavičius – Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktoriui Ovidijui Kačiuliui įteikė simbolinį rimbą (raiteliai jį vadina „steku“): ,,Kad pavyktų efektyviau išjudinti valdininkus.“

Didžiausias „Ačiū!“ – J. Karosui
Per pertraukas visi varžybų dalyviai galėjo pasivaišinti organizatorių ir rėmėjų surengtomis vaišėmis.
Pagrindinė varžybų teisėja Regina Gražulienė dalyviams ir žiūrovams aiškino taisykles, pasakojo apie Lietuvos ir pasaulio rekordus, įvairius nutikimus.
„Ulonų“ klubo raitelės sudainavo paslapčia išmoktą ir repetuotą padėką savo treneriui Ričardui Aleknai.
Be R. Aleknos, „Ulonų“ sporto klubo narius treniruoja Greta Nargelavičiūtė, Rasutė Mažeikienė ir Tomas Žvirblis. O jojimo paslapčių jame mokosi per 30 įvairaus amžiaus raitelių.
Didžiausią „ačiū“ klubas sakė, sako ir sakys ūkininkui Jeronimui Karosui – be jo „Ulonai“ išvis neegzistuotų.
„Ulonai“ dėkingi ir bendrovei „Dotnuvos mediena“ – ji padeda, kad žirgai visada miegotų ant sausų ir švarių pjuvenų.
Klubas džiaugiasi bei didžiuojasi jį lankančiais vaikais. Čia išmokstama ne tik jodinėti, bet ir gerbti, prižiūrėti gyvūną, turiningai leisti laisvalaikį, įveikti varžybų jaudulį, laisviau bendrauti. O juk tai svarbu visos šalies ateičiai!
Gaila, kad ne visi tai supranta: prašymų padėti tarsi negirdi, o vėliau viešai džiūgauja pasiekimais ir gražiais renginiais.

Parengta pagal Gretos Nargelavičiūtės laišką

Panašios naujienos