Kėdainių rajono savivaldybės vadovai ir Kėdainių rajono savivaldybės tarybos valdančiosios koalicijos atstovai Saulius Grinkevičius, Jonas Talmantas ir Adelė Štelmokienė birželio 13-ąją susirinkę į pasitarimą, aiškinosi, ar galima inicijuoti ekstremalios situacijos paskelbimą Kėdainių rajone.

Jau kuris laikas tęsiasi sausi orai, o kritulių deficitas sparčiai auga. Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba birželio 13 dienai Kėdainių rajone paskaičiavo 55–70 mm kritulių deficitą. Tai riba, kurią peržengus, jau fiksuojama pavojinga /stichinė sausra.

Kėdainių kraštas – žemdirbių kraštas, tad jau dabar aišku, kad, esant tokioms gamtinėms sąlygoms augalų vegetacijos laike, laukto derliaus nebus, o taip pat nėra iš ko ruošti pašarų. Baiminamasi, kad žemdirbiai negalės įvykdyti daugelio įsipareigojimų.

Rajono savivaldybės vadovai kartu su Tarybos valdančiosios koalicijos atstovais aiškinasi, ar gali inicijuoti skelbti ekstremalią situaciją. Gavus reikiamus atsakymus iš atsakingų specialistų sprendimas dėl ekstremalios situacijos paskelbimo bus priimtas artimiausiu metu.

Kėdainių r. savivaldybės inf. ir nuotr.

Viršelio nuotraukoje: (nuotraukoje kairėje) koalicijos partneriai A. Štelmokienė, J. Talmantas ir S. Grinkevičius pasitarime su savivaldybės vadovais (nuotraukoje dešinėje) savivaldybės administracijos direktorius Gintautas Muznikas, tarybos sekretorius Steponas Navajauskas ir vicemerė Virginija Baltraitienė.