Aristaviškis Vygintas Kaupelis jau treti metai prie namų esančiuose maždaug septynių arų šiltnamiuose augina ne Kėdainių krašte taip populiarius agurkus, bet braškes. 

Braškės šiltnamyje auga puikiai ir duoda pavydėtiną derlių.

Braškės šiltnamyje auga puikiai ir duoda pavydėtiną derlių.

Pasak agronomo, ilgus metus šiltnamiuose augo agurkai, bet atėjo laikas, kai teko priimti sprendimą, ar investuoti keičiant žemę, ar ieškoti kitų augalų, tinkamų auginti šiltnamyje. „Jau kurį laiką vis pagalvodavau apie braškes. Jos dera trumpiau, tad mažiau pririša augintoją. Jei su agurkais tenka dirbti nuo ankstyvo pavasario iki vėlyvo rudens, tai braškių auginimo laikas gerokai trumpesnis – iki vasaros vidurio. Vienais metais pabandėme braškių auginti labai nedaug. Jos puikiai augo ir derėjo, tai pamažu jų dauginome“, – sakė prieš trejus metus agronomo specialybę įgijęs vyriškis.
Aristaviškis dviejuose šiltnamiuose augina dviejų veislių braškes. „Asia“ veislės braškės jam labiau patinka: šios uogos didesnės, stangresnės, kvapnesnės. „Elianny“ veislės braškės kiek trapesnės – jos tarsi tirpsta burnoje.
Braškių daigus agronomas užsisako dar žiemą per pažįstamą kolegą. „Daigelių sulaukiu maždaug kovo mėnesį. Juos sodinu į vazonus ir pradedu auginimo ciklą. Braškėms daug rūpesčio nereikia. Svarbu, kad gautų drėgmės ir reikalingų medžiagų. Dar būtina žydėjimo metu apsaugoti nuo šalnų. Galiu tik pasidžiaugti, jog šis pavasaris jokių staigmenų nepateikė – žiedai nepašalo, tad uogos dera, didelės ir gražios“, – sakė braškių augintojas. Jis atviravo, kad vazonus šiltnamyje sukėlė ant stelažų – taip patogiau skinti prisirpusias uogas.
Kolegos braškių auginimo naujokui buvo patarę, kad vienerius metus augintos braškės antriems metams netinka. „Man sakė, kad tos braškės tinka auginti tik vienerius metus. Tačiau aš nepabūgau surizikuoti ir pernai vazonuose augintas braškes rudenį pasodinau į žemę. Jos peržiemojo puikiai ir duoda gražų derlių. Tad panašu, kad rizikuoti nėra blogai“, – pasakojo aristaviškis. Rudenį braškės buvo pridengtos šiaudais. Pavasarį šiaudų sluoksnis pamažintas. „Šiaudų palieku, kad žolės mažiau augtų, uogos būtų švaresnės ir nepūtų“, – sakė braškių augintojas.

Kad būtų patogiau skinti uogas, vazonuose augančios braškės pakeltos ant stelažų.

Kad būtų patogiau skinti uogas, vazonuose augančios braškės pakeltos ant stelažų.

Aristaviškis dar turi įvairių sumanymų: galvoja, kad reikėtų pabandyti užauginti antrą braškių derlių: „Jei turėčiau tinkamas sąlygas laikyti daigus, tai jų nusipirkčiau daugiau ir bandyčiau po pirmojo derliaus braškes pakeisti kitomis. Tačiau to nedarau. Galvoju, pats bandyti užsiauginti daigelių. O dar turiu svajonę šiltnamyje pabandyti auginti vynuoges. Galbūt irgi visai neblogo derliaus sulaukčiau.“
Pirmąjį braškių derlių agronomas skynė jau gegužės viduryje. Braškes iš savo šiltnamio jis tikisi valgyti iki birželio pabaigos, o tada jau galės planuotis atostogas. „Čia ir yra braškių auginimo privalumai – jų priežiūra sezoninė. Po darbymečio vasarą dar lieka laiko ir poilsiui“, – sakė braškių augintojas.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.