Duoklę daugelį metų kraštą reprezentuojančiai daržovei – agurkui – Kėdainiai šią vasarą atidavė kitaip nei buvo įprasta pastaruosius du dešimtmečius.

Ilgus metus liepos viduryje miesto parke vykdavusi didžiulė šventė, skirta agurkų auginimo tradicijoms paminėti, šiemet susitraukė iki Agurkų turgelio senamiestyje, Didžiojoje gatvėje. Ir pavadinimą pakeitė – liepos 14-oji nuo šiol paskelbta Agurkų diena.

Šventės planus pakoregavo dar nebaigta miesto parko rekonstrukcija – įprastinėje šventės vietoje tebevyksta darbai.

Tad antradienio vidurdienį senamiestyje šurmuliavo Kėdainių krašto augintojų ir prekybininkų turgelis, kuriame buvo galima paragauti ir nusipirkti patiekalų ir produktų iš agurkų.

Atostogaujantiems ar viduryje darbo dienos radusiems laiko apsilankyti kėdainiečiams bei miesto svečiams siūlyta  paragauti džiovinukų su agurkais ir medumi, agurkais ir žirneliais, midaus su agurkų sultimis, agurkų džemo, saldainių su agurkais ir šokoladu, agurkų ledinukų ir netgi rankų darbo agurkų zefyrų. Taip pat ši daržovė mirgėjo ir turgelyje siūlomo rankų muilo, veido ir paakių kremų sudėtyje.

Kulinarinių atradimų būta ir daugiau: šefas, profesijos mokytojas Darius Biriukas siūlė atsigavinti agurkų kokteiliais, šeimininkė Dalia Kupstienė vaišino pagal kalnaberžietišką receptą raugintais agurkėliais, o populiarus restoranas kvietė užsukti ir paragauti agurkų ledų „Tiltas per upę“.

Prieš Agurkų dieną buvo skelbtas gardžiausio recepto iš šios daržovės konkursas, kuriuo susidomėjo apie dešimt dalyvių. Renginio metu burtų kelių išrinkta pagrindinio prizo laimėtoja – Rūta Švedienė, pateikusi trijų patiekalų receptus, tarp jų – želė su agurkais ir šeivamedžiais receptą.

Turgelyje veikė Agurkų paštas, tad nuo šiandien Lietuvos ir netgi kitų šalių gyventojai turėtų sulaukti nemažai atvirlaiškių su Agurkų dienos simbolika.

Plačiau apie Agurkų dieną ir kėdainiečių įspūdžius kviečiame skaityti artimiausiame „Kėdainių mugės“ numeryje.

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.