Aštuonioliktoji Agurkų šventė kėdainiečiams ir jų bičiuliams padovanojo nepakartojamų įspūdžių.

Pramogų Agurkų šventėje niekada netrūksta.

Pramogų Agurkų šventėje niekada netrūksta.

Bene labiausiais šventės organizatoriai ir dalyviai džiaugėsi pasiektu rekordu – masiškiausiu agurkų valgymu vienu metu. 1000 žmonių drauge suvalgė po agurką. Vadinasi, Lietuvos rekordas pasiektas – vienu metu suvalgytas didžiausiais skaičius agurkų.

Agurkų šventėje nuolat netrūksta linksmybių, pramogų bei vaišių. Kėdainiečiai puikiai žino, kad šiame renginyje galima ir įvairių patiekalų su agurkais paskanauti, ir žaidimų pažaisti.

Į tradicinę šventę kasmet vis įnešama naujovių ar paįvairinamos senosios pramogos.

Agurkų smūginio geriausieji - Mindaugas, Kamilė ir Giedrius.

Agurkų smūginio geriausieji – Mindaugas, Kamilė ir Giedrius.

Ne pirmą kartą surengtame agurkininkų smūginyje kiekvienos seniūnijos atstovui teko išbandyti jėgas netradiciniame bokso ringe. Šioje rungtyje pergalę šventė truskaviškis Mindaugas, antroje vietoje palikęs krakiškį Giedrių. O trečiąją vietą tokiame jėginiame sporte iškovojo surviliškietė Kamilė.

Šeimininkių varžytuvėse „Skonių puokštė“, jų rengėjai kiekvienos seniūnijos atstovei pateikė staigmeną. Visos moteriškės buvo gavusios užduotį į varžytuves atvykti su krepšeliu daržovių, iš kurių turėtų gaminti salotas, tačiau prieš pradedant gaminti maistą, sąlygos pakeistos – krepšeliais teko susikeisti su kaimynėmis. Šioje rungtyje nugalėjusi ir bendrovės „Daumantai LT“ prizą – pagardų rinkinį – laimėjusi miesto seniūnijos atstovė Nijolė Ulevičienė negailėjo padėkų josvainietei Ingai, kad ji atsivežė itin turtingą krepšį.

Geriausiai šeimininkei Nijolei Ulevičienei - bendrovės „Daumantai LT“ inovacijų technologo Algio Kairio kurtų pagardų krepšys.

Geriausiai šeimininkei Nijolei Ulevičienei – bendrovės „Daumantai LT“ inovacijų technologo Algio Kairio kurtų pagardų krepšys.

Tradiciškai šventės metu surengta agurkininkų regata baidarėmis. Šįkart varžėsi kaimiškųjų seniūnijų plaukikai ir savivaldybės administracijos darbuotojai. Miestelėnų liūdesiui – pergalę šventė ir rajono mero taurę iškovojo seniūnijų atstovai.

Be prizų neliko ir visų seniūnijų vadovai. Mat tradiciškai seniūnijos pasiruošė turtingus bei išradingus kiemelius, kuriuose netrūko nei vaišių, nei pramogų.

Šventei baigiantis buvo išdalinti prizai seniūnijos: Aktyviausiu kiemeliu įvardintas Pelėdnagių agurkininkų kiemelis, Sveikuoliškiausiu – Dotnuvos, Solidžiausiu – Josvainių, Spalvingiausiu – Pernaravos, Žaliausiu – Šėtos, Inovatoriškiausiu – Vilainių, Dosniausiu – Krakių, Stilingiausiu – Truskavos, Populiariausiu – Surviliškio, Skambiausiu – Gudžiūnų, o Ekonomiškiausiu – Kėdainių miesto seniūnijos.

Svetinguose seniūnijų kiemeliuose gardumynai laukė ir žemės ūkio ministrės V. Baltraitienės, ir rajono mero S. Grinkevičiaus, ir visų miestelėnų.

Svetinguose seniūnijų kiemeliuose gardumynai laukė ir žemės ūkio ministrės V. Baltraitienės, ir rajono mero S. Grinkevičiaus, ir visų miestelėnų.

Šventės dalyvius pasveikinti atvykęs europarlamentaras Bronis Ropė kėdainiečiams linkėjo ir toliau gražiai gyventi, sutartinai dirbti ir išradingai pramogauti.

Nuo pat pradžių iki pabaigos su kėdainiečiais Agurkų šventėje pramogavusi žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė kraštiečiams linkėjo ir toliau auginti agurkus bei išradingai švęsti jiems skirtoje šventėje.

Rajono meras Saulius Grinkevičius džiaugėsi, kad šventė pavykusi, kad joje netrūko pramogų, kad kėdainiečiai ne tik moka auginti agurkus, bet ir gražiai švenčia Agurkų šventę: „Mane nustebino mūsų moterys, kurios priruošė įvairių patiekalų iš agurkų. Tai puiki daržovė – ir gaivinanti, ir stiprinanti, ir pramogoms tinkanti.“

Agurkininkų regata baidarėmis sulaukė itin didelio susidomėjimo.

Agurkininkų regata baidarėmis sulaukė itin didelio susidomėjimo.

Vakariniame koncerte šventės gerą nuotaiką dalijo Inga Valinskienė ir grupės „Pikaso“ bei „Alibi“.

Šiųmetė Agurkų šventė nuo ankstesnių skyrėsi tuo, kad joje nebuvo prekiaujama alkoholiu. Tokia naujiena nors ir ne visiems patiko, tačiau pasiteisino. Pasirodo, karštį nuplauti puikiausiai galima ne tik bokalu alaus, bet ir stikline giros ar gurkšniu šalto vandens, pagardinto agurko ar citrinos griežinėliu bei mėtos lapeliu.

About The Author

Related Posts

2 Responses

  1. Jonas

    Puiku kad zmones kas nori ,randa laiko pabendrauti,pasidalinti prisiminimais,nes jau pradedae nebepazinti vienu ar kitu,laikas bega daug kas keiciasi,gerai kad nors kazkada sukurtos tradicijos neuzmirstamos ir puoselejamos.

    Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.