Netradicinio piešinio kūrimu buvusiame kariniame aerodrome Kėdainių kultūros centras baigė renginių ciklą „(At)rask meną“. Netradicinėse ir netikėtose erdvėse vykę koncertai, spektakliai kėdainiečiams paliko geras emocijas, kaip ir gėlių kilimo piešimas ant asfalto dangos.

Renginių ciklas pabaigtas rugpjūčio 22 dieną renginiu senajame Kėdainių aerodrome. Ant asfalto dangos, ten, kur kilo ir leidosi kariniai lėktuvai, kėdainiečiai kartu su gatvės menininkėmis Goda Skėryte ir Ieva Voroneckyte sukūrė žydinčių gėlių pievą, simbolizuojančią grožį ir taiką.

Menininkės mandalos formos kompoziciją kūrė tris dienas, o paskutinę dieną, šeštadienį, gėlių „dėlionę“ tęsė su kėdainiečiais. „Iš pradžių piešimas ant asfalto mus baimino, nes piešėme tik ant sienų, daugiabučių namų, o ant grindinio – pirmą kartą. Gana neįprasta erdvė ir iššūkis piešti ant nelygios asfalto dangos. Bet rezultatas mus džiugina“, – pasakojo menininkė G. Skėrytė.

Pamatyti viso piešinio perspektyvą menininkėms padėjo dronas. „Piešinys yra 21 metro skersmens, tęsime jį su vaikais ir jaunimu. Mokysime pasigaminti trafaretus ir purkšti juos dažais, vyresniuosius, jei bus norinčiųjų, pamokysime piešti laisva ranka“, – sakė I. Voroneckytė.

Pačios menininkės gėlių pievą piešė ranka – iš pradžių kreida formas, paskui nuspalvino. Specialūs aerozoliniai dažai, kuriuos naudoja gatvės meno kūrėjos, paprastai ant pastatų sienų laikosi 8-10 metų. Aerodrome dažus labiau veiks lietus, saulė, be to, ir drifto mėgėjai šioje vietoje dažnai renkasi, tad dažai gali laikytis trumpesnį laiką.

Kėdainių kultūros centre ir jo skyriuose įgyvendinant projektą „(At)rask meną“ vyko devyni profesionalaus meno renginiai. Pasirinktos netradicinės erdvės: autobusų stotis, parkai, erdvė prie požeminės perėjos ir kt.

/Autorės ir asmeninio archyvo nuotraukos/

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.