Trečiadienį abiturientai laikys informacinių technologijų valstybinį brandos egzaminą (VBE). Egzaminas sudarytas iš tekstinių dokumentų maketavimo, skaitinės informacijos apdorojimo skaičiuokle ir dviejų programavimo užduočių. Informacinių technologijų egzaminą dvyliktokai galės rašyti apie 3 valandas. 

Pagal galiojančią tvarką, šis VBE turi būti laikomas kompiuterių klasėje, kurioje dvyliktokai atliks visą egzamino užduotį.

Pagrindinės egzaminų sesijos rezultatus planuojama paskelbti iki liepos 12 d. ELTA primena, kad pagrindinės valstybinių brandos egzaminų sesijos metu iš viso vyks trylika valstybinių ir trys mokykliniai brandos egzaminai.

Ši sesija baigsis birželio 25 dieną. Dalyvauti brandos egzaminų sesijoje turi teisę tik tie mokiniai, kurių egzaminuojamo dalyko metiniai pažymiai yra ne žemesni nei ketvertas.

Norintys gauti brandos atestatą turi išlaikyti du brandos egzaminus: privalomą lietuvių kalbos ir literatūros ir dar vieno pasirinkto dalyko brandos egzaminą arba atlikti brandos darbą.

ELTA