Finansų ministerijos paskirto sankcionuotos Kėdainių fosforo trąšų gamyklos AB „Lifosa“ laikinojo administratoriaus komandą papildė patyręs vadybininkas ir vadovas Rimvydas Vaštakas, rašoma pranešime spaudai.

R. Vaštakas tapo laikinojo administratoriaus UAB „Finance guru“ įgaliotuoju atstovu, o buvęs įgaliotas atstovas Egidijus Kaselis lieka administratoriaus komandoje, kad galėtų operatyviai ir išsamiai supažindinti su situacija įmonėje, vykstančiu gamybos atnaujinimo planu ir kitais procesais.

Rimvydas Vaštakas – buvęs akcinės bendrovės „Sirijus“ generalinis direktorius, UAB „Baltijos automobilių technika“ (Vokietijos koncerno „Siemens“ dukterinė įmonė) vietinių tarnybų vadovas, laivų krovos akcinės bendrovės „Klaipėdos Smeltė“ direktorius, AB „Klaipėdos laivų remontas“, AB „Achema“, AB „KLASCO“ valdybos narys bei Susisiekimo ministerijai pavaldžių 18 bendrovių ir įmonių valdybos pirmininkas (pvz., AB „Lietuvos paštas“, AB „Lietuvos radijo ir televizijos centras“, VĮ „Vilniaus tarptautinis oro uostas“ ir t.t.), taip pat vadovavo UAB „Eika“ Klaipėdos regionui, koncernui „Achemos grupė“.

„Pagrindinė šiai dienai keliama užduotis laikinajam administratoriui ir man asmeniškai – kuo skubiau neatsiliekant nuo plano pradėti gamybą AB „Lifosa“, padėti įmonės administracijai ir kuo skubiau, laikantis sankcijų režimo, tikrinti įmonės siūlomus sandorius. Tikiuosi, kad jau liepos pabaigoje į darbo vietas grįš didžioji dalis įmonės darbuotojų, o laikinojo administratoriaus komandos ir įmonės vadovų bei profsąjungų bendradarbiavimas taps dar sklandesnis“, – sako laikinojo administratoriaus įgaliotas atstovas R. Vaštakas.

Finansų ministerija laikinąjį Kėdainių fosforo trąšų gamyklos AB „Lifosa“ administratorių paskyrė š. m. gegužės 23 dieną – juo vieniems metams tapo UAB „Finance Guru“. Finansų ministerijos atrinkto laikinojo administratoriaus komandą taip pat sudaro advokatų profesinė bendrija „Zeta Law“, UAB „Ernst & Young Baltic“, advokatų profesinė bendrija „EY Law“, audito ir apskaitos įmonė UAB „Grant Thornton Baltic“.

Laikinojo administratoriaus komanda įvertino tarptautinį sankcijų poveikį AB „Lifosa“ bei kartu su įmonės vadovų komanda birželio pabaigoje parengė įmonės veiklos atnaujinimo planą, kuris šiuo metu jau įgyvendinimas. Planuojama, kad įmonė beveik pilnu pajėgumu pradės veikti jau rugpjūčio 7 dieną, o iki to laiko į darbo vietas grįš per 70 proc. gamyklos darbuotojų.

Kaip skelbė Finansų ministerija, AB „Lifosa“ valdymo organams buvo leista tęsti įmonės veiklą, tačiau laikinojo administratoriaus paskyrimas buvo būtina priemonė siekiant užtikrinti tarptautinių sankcijų įgyvendinimą Lietuvoje. Finansų ministro įsakyme numatyta, kad visiems įmonės visuotinio akcininkų susirinkimo, valdybos ar vadovo sprendimams bus reikalingas išankstinis rašytinis laikinojo administratoriaus pritarimas. Šie sprendimai apima ir bet kokius AB „Lifosa“ atsiskaitymus, pinigines operacijas, sutarčių ir sandorių sudarymą ar nutraukimą.

Laikinasis administratorius privalo užtikrinti, kad iš įmonės vykdomų sandorių tiesioginės ar netiesioginės naudos negautų subjektai, kuriems taikomos sankcijos, o pačiai įmonei būtų užtikrinta ekonomiškai pagrįsta nauda.

Panašios naujienos