Penktadienis, 22 lapkričio, 2024
1.3 C
Kėdainiai
PradžiaKrašto žiniosSituacija Kėdainių mokymo įstaigose stabilizavosi

Situacija Kėdainių mokymo įstaigose stabilizavosi

-

Kaip pranešė Kėdainių rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro atstovė Jovita Greičiuvienė lapkričio 8–14 dienomis Kėdainių rajono ugdymo įstaigose patvirtinti 46 Covid-19 atvejai.

Tuo tarpu praėjusią savaitę (lapkričio 10 d duomenimis) iš rudens atostogų sugrįžo apie 86 proc. Kėdainių rajono savivaldybės bendrojo ugdymo įstaigų moksleivių. Mokyklose buvo nustatyti 63 COVID-19 atvejai, iš jų devyni – mokytojams. Kėdainių rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjos Vilmos Dobrovolskienės teigimu, praėjusios savaitės viduryje saviizoliacijoje buvo atsidūrę 44 moksleiviai ir trys mokytojai. Tuo tarpu nuotoliniu būdu mokėsi apie 2,7 proc. Kėdainių krašto moksleivių.

Švietimo skyriaus vedėja Vilma Dobrovolskienė. (A. Raicevičienės nuotr.)

„Nė vienoje įstaigoje ar klasėje (grupėje) infekcijų plitimą ribojantis režimas (IPRR) nėra paskelbtas. „Ryto“ progimnazijoje, kurios bendruomenė nuo spalio 22 dienos dėl COVID-19 plitimo buvo perėjusi prie mokymosi nuotoliniu būdu, nustatytas IPRR laikotarpis pasibaigė ir nuo lapkričio 10 d. mokomasi įprastu – kontaktiniu būdu“, – sakė V. Dobrovolskienė.

Užkirsti kelią infekcijai plisti padeda papildomos priemonės

Praėjusią savaitę 239 moksleivius turinti Šėtos gimnazija, siekdama pažaboti koronaviruso infekcijos plitimą, įsigijo du „BIO SPACE STAR ULV“ šalto rūko purkštuvus ir pradėjo dezinfekuoti patalpas. Ši naujiena pagarsinta gimnazijos tinklapyje.

Pasidomėję iš patikimų šaltinių sužinojome, kad įvairių modelių šalto rūko purkštuvais šiuo metu naudojasi ne mažiau kaip 6 Kėdainių rajono ugdymo įstaigos. Šie įrenginiai Lietuvos rinkai tiekiami nuo praėjusių metų lapkričio mėnesio.
„Nors pradžioje šie purkštuvai mums pasirodė brangoki, sulaukėme tinkamo pasiūlymo. Pasitarę su bendruomenės nariais ir įvertinę finansines galimybes, nusprendėme įsigyti šį įrenginį. Teigiama, kad, naudojant purkštuvą, pavojingi virusai žūsta vos per vieną minutę“, – pasakojo Šėtos gimnazijos direktorius Mindaugas Danilevičius.

Šėtos gimnazijos direktorius Mindaugas Danilevičius. („Kėdainių mugės“ nuotr.)

Pandemijos įkarštyje, ieškodama sprendimų, kaip efektyviau dezinfekuoti patalpas, panašų purkštuvą maždaug prieš pusę metų spėjo įsigyti ir „Atžalyno“ gimnazijos bendruomenė.

„Tokiu purkštuvu naudotis parankiau nei valyti rankiniu būdu. Ypač tokiose patalpose, kur yra daug liečiamų paviršių: aktų, choreografijos ar sporto salėse. Pavyzdžiui, valydami kilnojamus svarmenis dezinfekuojančia serevetėle užtruktume apie valandą ir vargu ar tinkamai nuvalytume… O naudodami purkštuvą užtrunkame vos penkias minutes. Jie itin praverčia patalpų, kuriose vyksta popamokinė veikla, priežiūrai. Kadangi ten lankosi ir gimnazijos svečiai, pertraukų metu stengiamės dezinfekuoti ir apsisaugoti nuo galimų užkratų“, – pasakojo „Atžalyno“ gimnazijos ūkio administratorius Rimdaugas Verkauskas.

Beje, šią dezinfekcinę priemonę savo reikmėms ir ikimokyklinio ugdymo „Kaštonų“ skyriui ketina įsigyti ir Akademijos gimnazija. „Tas spiritavimas ne visais atvejais tinka… Tarkime, geltonajame autobusėlyje, vežančiame moksleivius, tokio purkštuvo panaudojimas būtų labai tikslingas, kitos priemonės mažiau veiksmingos: juk vaikai vežami vienas šalia kito: 19 vietų ir tiek pat vaikų“, – sakė Akademijos gimnazijos direktorius Liudas Tauginas.

Akademijos gimnazijos direktorius Liudas Tauginas. („Kėdainių mugės“ nuotr.)

Kėdainių rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro atstovės Jovitos Greičiuvienės teigimu, atsiliepimai apie kai kuriose ugdymo įstaigose pusę metų naudojamus dezinfekuojančius prietaisus šios įstaigos specialistų nepasiekė.
„Prieš įsigydami šalto rūko purkštuvus, įstaigų atstovai turėtų atkreipti dėmesį į aparato paskirtį ir charakteristikas. Prieš pradedant jais naudotis reikia gerai išanalizuoti instrukcijas. Taip pat dezinfekciją atliekantys darbuotojai turėtų paisyti visų instrukcijos nurodymų. Patartina rinktis dezinfekcinius skysčius, kurie turi biocido autorizacijos liudijimus“, – rekomendavo J. Greičiuvienė.

Sugriežtinti reikalavimai neišgąsdino

R. Verkauskas teigė, kad „Atžalyno“ gimnazija periodiškai savivaldybės aprūpinama dezinfekcinėmis priemonėmis: veido kaukėmis, dezinfekciniu skysčiu, greitaisiais PGR testais. Pasak ūkio reikalais besirūpinančio specialisto, esą to nepakanka visu 100 procentų patenkinti šios ugdymo įstaigos, kurioje mokosi per 500 gimnazistų, poreikius.

„Stygiaus nejaučiame, nes esame įpratę gyventi savarankiškai. Naudodamiesi visomis apsaugos priemonėmis, efekto sulaukiame ir jaučiamės valdantys situaciją. Gimnazijos bendruomenės patogumui esame papildomai įsigiję automatinių termometrų ir dozatorių rankų dezinfekcijai.

Įsigilinęs į sugriežtintus reikalavimus dėl apsaugos priemonų, įsitikinau, kad visų nurodymų laikytis bus paprasta. Jų laikėmės visada, iki šiol tikrinome ne tik moksleivių, bet ir visų darbuotojų temperatūrą. Taip pat vienkartinės kaukės išduodamos ir dėvimos viso darbo laiko metu. Išmokome paskirstyti moksleivių srautus: valgykloje prie stalų valgo susėdę po du“, – tvirtino R. Verkauskas.

Ypatingų atsargumo priemonių, pasak Akademijos gimnazijos direktoriaus Liudo Taugino, nei 409 ugdytiniams, nei darbuotojams neprireiks, esą visi moksleiviai nešioja veido kaukes, iš visų mokytojų – tik du nepasiskiepiję. Praėjusios savaitės pabaigoje šioje gimnazijoje nebuvo nė vieno sergančio ar esančio izoliacijoje.

Kėdainių bendrojo lavinimo mokyklų vadovų asociacijai priklausantis L. Tauginas teigė, kad rugsėjo–spalio mėnesiais periodiškai bendraudavo su kolegomis per „Zoom“ programą. „Jei atsirastų toks poreikis, manau, išnaudotume šią nišą, galėdami aptarti situacijas ir atrasti reikiamus sprendimus“, – sakė L. Tauginas.

reklama

Taip pat skaitykite