Bendrovė „Nordic Sugar Kėdainiai“ atlygino sausio 1 dieną gamtai padarytą žalą. Suma siekia apie 26 tūkst. eurų.
Pasak Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos Komunikacijos skyriaus vedėjo Arūno Malinovskio, žala aplinkai buvo apskaičiuota ir pateikta įmonei, suma – 25 891,78 eurų.
„Įmonė žalą atlygino gera valia“, – patikino A. Malinovskis.
Surašytas protokolas
Dėl Šerkšnio upelio užteršimo fabrikui „Nordic Sugar Kėdainiai“ buvo surašytas Juridinio asmens padaryto aplinkos apsaugą ir gamtos išteklių naudojimą reglamentuojančių teisės aktų pažeidimų protokolas pagal LR Aplinkos apsaugos įstatymo 63 str. 3 d.
„Už neteisėtą teršalų išmetimą į vandenį, kai neteisėtai išmesta 500 kilogramų ir daugiau, bet mažiau kaip 2 500 kilogramų V teršalų grupės teršalų, BDS7, bendro azoto, bendro fosforo, suspenduotų medžiagų, sulfatų ir (ar) chloridų, užtraukia baudą nuo aštuonių šimtų penkiasdešimt iki vieno tūkstančio keturių šimtų eurų“, – sakė A. Malinovskis.
Bauda asmeniui
Už nuotekų išleidimą į aplinką be nustatyta tvarka išduoto leidimo, kai pagal teisės aktus šis leidimas yra reikalingas, administracinė atsakomybė pagal LR ANK 246 str. 2 dalį bus taikoma ir atsakingam asmeniui.
Bendrovės darbuotojui, atsakingam už įrenginių priežiūrą, avarijų prevenciją, buvo surašytas administracinio nusižengimo protokolas.
„Tai užtraukia baudą asmenims nuo vieno šimto dvidešimt iki penkių šimtų aštuoniasdešimt eurų ir juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo trijų šimtų iki vieno tūkstančio keturių šimtų penkiasdešimt eurų“, – teigė A. Malinovskis.
Taršos rodikliai
Aplinkos apsaugos agentūros Tyrimų skyriaus pateiktais tyrimų rezultatais, patikrinimo metu buvo nustatyta, kad į aplinką pateko šie teršalai: BDS7 (biologinis deguonies suvartojimas) – 0,679 t, skendinčios medžiagos – 0,149 t, bendrasis azotas – 0,011 t, bendras fosforas – 0,001, chloridai – 0,007 t, sulfatai – 0,013 t.
Skirs prevencijai
Bendrovės „Nordic Sugar Kėdainiai“ vadovybė patikino, kad siekdama ateityje išvengti galimų incidentų, ėmėsi papildomų priemonių.
„Pirmiausia, sustiprinti esamų rezervuarų pylimus. Taip pat padažninti teritorijos fizinį stebėjimą, vykdyti nuolatinį vandens lygio monitoringą“, – sakė Eglė Adomavičienė, „Nordic Sugar Kėdainiai“ generalinė direktorė.
Aplinkosaugos prevencinėms priemonėms įmonė šiais metais planuoja skirti daugiau 300 tūkst. eurų.
Įvyko sausio 1-ąją
Aplinkosauginis incidentas, kurio metu Šerkšnio upelyje matėsi putos, o tekantis vanduo buvo nusidažęs balzgana spalva, įvyko šių metų sausio 1 dieną.
„Gavus pranešimą, buvo nedelsiant nuvykta į įvykio vietą ir pradėtas tyrimas. Kartu su įmone organizuoti skubūs taršos stabdymo darbai – atvežtas ir pajungtas siurblys, kuris nuotekas pumpavo iš vieno rezervuaro į kitą. Atvykęs traktorius užstūmė rezervuarų sujungimus. Nuotekų ištekėjimą į paviršinius vandens telkinius bendrovė sustabdė jau sausio 1 dieną,“ – iškart po nelaimės sakė A. Malinovskis.
(Algimanto Barzdžiaus nuotr.)