Rudens pradžioje buvo pakeistas rajono strateginis plėtros planas. Pokyčiais nutarta dosniai pamaloninti kai kurias įstaigas. Tarp laimingųjų ir Kėdainių šviesioji gimnazija, kuri neseniai dovanų gauto pastato modernizavimui gaus beveik dešimt milijonų litų.
Gal ir nereikėtų stebėtis tokiu nutarimu, jei nebūtų fakto, kad daugiau kaip prieš dešimtmetį tvarkytiems dviem gimnazijos korpusams pakako kiek daugiau negu aštuonių milijonų, o dabar vieno pastato rekonstrukcijai reikia gerokai didesnių lėšų?
Kam teks 10 milijonų?
Tad kam gi skiriami tie bemaž dešimt milijonų? Atsakymo į šį klausimą bandė ieškoti rajono tarybos narys Saulius Grinkevičius.
„Pabandžiau pasiaiškinti situaciją ir ji sukėlė įvairių minčių. Visiems aišku, kad vaikų pastaruoju metu mūsų krašte mažėja. Vadinasi mažėja ir mokinių mokyklose. Mieste turime dvi gimnazijas: Šviesiojoje gimnazijoje kiek daugiau kaip 500, „Atžalyne“ šiuo metu mokosi apie 700 gimnazistų. Buvo laikas, kai „Atžalyne“ žinių siekė ir 1200 mokinių. Vadinasi ta mokykla turi potencialo ir galimybių priimti didesnį moksleivių skaičių. O apie Šviesiąją gimnaziją nuolat kalbama, kai ji perpildyta. Net ir dabar ši mokykla dirba be higienos paso. Tai gal reikėtų pakoreguoti moksleivių srautus? Galbūt kažkas ims kalbėti, kad mokiniai turi teisę rinktis mokyklą, tačiau nereikia pamiršti fakto, kad visur dirba geri mokytojai, o mokymosi rezultatai priklauso ne tik nuo mokytojų, bet ir nuo pačių mokinių darbo bei tėvų pagalbos ir palaikymo“, – svarstė S. Grinkevičius.
Galėtų renovuoti darželius
Ne paslaptis, kad apie trečiojo korpuso reikalingumą Šviesiosios gimnazijos pedagogai pradėjo kalbėti, kai paaiškėjo, kad šioje įstaigoje nuo šio rudens pradėjo veikti Sėkmės ir lyderystės neformaliojo ugdymo mokykla šeštokams. Joje mokosi apie 50 J. Paukštelio ir „Ryto“ pagrindinių mokyklų mokinių. Pasak šios neformaliosios mokyklos kūrėjų, Sėkmės ir lyderystės mokykla turi sudariusi šešerių metų ugdymo programą, tad planuoja dirbti ne vienerius metus.
„Natūraliai kyla klausimas, ar tikrai beveik dešimt milijonų litų reikia skirti pastatui, kuriame mokysis keliasdešimt išskirtinių vaikų. Manau rastume kaip tikslingiau panaudoti tokią sumą pinigų. Panašu, kad už dešimt milijonų būtų galima renovuoti visus miesto darželius, nes kol kas mieste turime atnaujintą ir sutvarkytą tik vieną „Pasaką“, kur vaikams šilta ir jauku atšalus orams“, – savo nuomonę dėstė S. Grinkevičius.
Tarybos narys sakė dar prieš Šviesiosios gimnazijos atkūrimą miesto centre ne kartą su kolegomis diskutavęs, ar tikrai šiai įstaigai pasirinkta geriausia vieta. „Mano manymu, tai nėra pati geriausia vieta gimnazijai, juk korpusai išsibarstę, tarp jų įsiterpęs Teismas ir Prokuratūra. Galbūt reikėjo įsiklausyti į nuomones, kad gimnazijai labiau tinkamas dabartinės kolegijos pastatas, o kolegijai tiktų Šviesiosios gimnazijos vieta. Tačiau sprendimai padaryti ir dabar reikėtų ūkiškai juos tvarkyti, o ne tenkinti rizikingas idėjas“, – sakė S. Grinkevičius.