Antradienis, 1 liepos, 2025
23.2 C
Kėdainiai
PradžiaKrašto žiniosIstorinė fotografijų paroda žymi tris datas

Istorinė fotografijų paroda žymi tris datas

-

Rugpjūčio 23-osios, Baltijos kelio, Laivės kelio ir Rugsėjo 1-osios išvakarėse Kėdainių profesiniame rengimo centre atidaryta dviejų fotografų Virginijaus Usinavičiaus ir Zenono Nekrošiaus istorinė paroda „Kelias į Laisvę. Lietuva 1988 – 1991 metais“.

Bendradarbiavimas tęsiasi

Kėdainių profesiniame rengimo centre (PRC) gimusi graži tradicija, kai profesionalių fotografų paroda keičia viena kitą, nenutrūksta net mūsų visų gyvenimus koregavus koronavirusui. Šįkart rugpjūčio 21-ąją iškabinti Lietuvos spaudos fotografų klubo narių darbai.

„Nevienaženklis skaičius, kai mūsų centro antrojo aukšto erdvės virto savotiška galerija, kurioje tradiciškai eksponuojame žymiausių šalies spaudos fotografų kūrinius. Už gražų bendradarbiavimą dėkoju fotografų klubo nariui Algimantui Barzdžiui, padedančiam rengti, keisti, atnaujinti parodas. Jis tapo neoficialiu ekspozicijų kuratoriumi“, – sakė Dangiras Kačinskas, Kėdainių PRC direktorius.

Sutapo keli įvykiai

Įstaigos vadovas džiaugiasi, kad paroda iškabinta Rugpjūčio 23-osios, Baltijos kelio, ir artėjančių naujų mokslo metų išvakarėse.

„Simboliška ir gražu, kad šįkart ekspozicija sutapo ir su Baltijos kelio metinėmis, ir su Laisvės keliu, skirtu palaikyti Baltarusijos žmonių siekius turėti demokratiškai išrinktą vadovybę, ir su naujais mokslo metais“, – pabrėžė D. Kačinskas.

Palaiko draugiškus ryšius

Kėdainių PRC vadovas, anksčiau dirbęs suaugusiųjų švietimo srityje, ne kartą buvo kviestas į Baltarusiją, Minską, kolegoms skaityti paskaitas apie suaugusiųjų švietimą. Todėl kaimyninėje šalyje jis turiu daug kolegų ir draugų, su kuriais nuolat palaiko ryšį, bendrauja. Ne išimtis ir šios kaimyninei šaliai svarbios dienos, kai baltarusiai kovoja už savo laisvę, siekia demokratinės valstybės.

„Girdėjau jų norus ir siekius turėti demokratiškai išrinktą valdžią. Taip pat iš vienos kolegės baltarusės, dėl jos šalyje vykdomų represijų, sulaukiau prašymo padėti jai apsigyventi Lietuvoje. Mes laisvės kovų etapą išgyvenome, todėl gerai prisimename ir suprantame nepriklausomybės kainą ir vertę“, – sakė S. Kačinskas.

Laikantis rekomendacijų

Ši fotomenininkų darbų paroda kartu yra ir Mokslo metų pradžios šventė. Kėdainių PRC vadovas apgailestavo, kad dėl koronaviruso pandemijos sukeltų apribojimų nebus galima pakviesti krašto visuomenės apžiūrėti ekspoziciją.

„Istorinė fotografijų paroda laukia sugrįžtančių mokinių. Smagu tai, kad mūsų centro bendruomenė, kiek leis rekomendacijos dėl COVID-19, tikrai išvys šią parodą. Džiugu, kad ekspozicija pas mus bus iki spalio pradžios, o po to keliaus po kitas Kėdainių rajono įstaigas, todėl kėdainiečiai tikrai turės galimybę ją apžiūrėti kitur“, – teigė D. Kačinskas.

Fotografijų paroda centro erdvėse vyks iki spalio mėnesio pradžios (Šėtos g. 105, Kėdainiai). 

Nenutols nuo temos

Fotografų V. Usinavičiaus ir Z. Nekrošiaus parodos „Kelias į Laisvę. Lietuva 1988 – 1991 metais“ juodai baltose nuotraukose užfiksuotas Sąjūdžio protesto mitingas Vingio parke, sovietų kariuomenės siautėjimas prie televizijos bokšto prieš beginklius Laisvės gynėjus, „Baltijos kelio“ akimirkos – priskintų lauko gėlių, kardelių jūra, šimtai susikibusių rankų, begalinis laisvės troškimas.

Kaip teigia parodos iniciatorius, Lietuvos žurnalistų sąjungos narys, fotografas Algimantas Barzdžius, Kėdainių PRC ir vėliau bus dar eksponuojamos nuotraukos, atspindinčios Lietuvos žmonių kelią į Laisvę, primindamos nuostabias, svarbias ir tragiškas mūsų šalies istorines akimirkas. 

Taip pat skaitykite