Penktadienis, 22 lapkričio, 2024
0.3 C
Kėdainiai
PradžiaKrašto žiniosKėdainių vytinė "Vėtra" - įrankis kiršinti visuomenę?

Kėdainių vytinė „Vėtra” – įrankis kiršinti visuomenę?

-

Šių metų pavasarį į „Nevėžio” upę nuleista kraštiečio Dariaus Petkevičiaus statyta vytinė „Vėtra”, tapusi vienu Kėdainių simbolių, ir toliau aptarinėjama pačiu aukščiausiu lygiu, bet kaip visada – ne pačiame geriausiame kontekste. Šį kartą be skrupulų skelbiama, kad per metus „Vėtros” išlaikymas mokesčių mokėtojams kainuos apie 8 tūkstančius eurų. O Kėdainių rajono vicemeras Paulius Aukštikalnis tiesiai šviesiai drįsta pareikšti, kad Kėdainių krašto muziejui rūpestis vytine tapo didele našta.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});


„Nesamonė. Kur jie tokius pinigus kasmet ruošiasi dėti?”, – griežtai nukerta „Kėdainių mugės” kalbintas D. Petkevičius. Jo teigimu, vytinę, kurią rajono valdžia perdavė Kėdainių krašto muziejaus žinion, dabar svarbiausia kuo greičiau iškelti ant kranto ir paruošti žiemai. O kai laivas bus iškeltas ant kranto, jį būtinai reikia deramai apdengti.

„Kadangi laivas medinis, visa ko dabar reikia – tai jį ištepti specialia derva ir aliejumi. O šių produktų kaina, lyginant su ta kuri skelbiama, juokinga – apie 300 eurų. Viskas, daugiau lėšų investuoti į vytinę tikrai kol kas nereikia. Tad kur jie planuoja kasmet išleisti po 8 tūkstančius eurų, man sunkiai suvokiama”, – atsistebėti negalėjo D. Petkevičius.

Maksimali suma – 300 eurų. Tiek turėtų kainuoti speciali derva ir aliejus, kuriais laivelį kasmet reikia ištepti”, – teigia vytinės statytojas D. Petkevičius.

Čia pat „Vėtros” statytojas priduria, kad jei bus nuspręsta kitą pavasarį vytine plukdyti turistus, būtina įsigyti variklį. O šis įrenginys, pasak D. Petkevičiaus, gali kainuoti apie 3-4 tūkstančius eurų.

„Tačiau tai vienkartinė investicija, kadangi laivo variklis tarnauja daug metų. Aš apskritai galvoju, kad šie bandymai parodyti, kiek kainuos vytinės išlaikymas – ne kas kita, o siekis skaldyti visuomenę, tą mūsų senamiestį puošiantį laivelį parodyti kaip kažkokį blogį”, – pabrėžė jis.

Tačiau kadangi valdžia be perstojo kalba apie su vytine susijusias išlaidas, D. Petkevičius primena, kad jei laivas kitais metais ne tik stovės krantinėje, bet juo bus plukdomi ir turistai, išlaidos jo išlaikymui bus padengtos iš už bilietus surinktų pinigų.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});


„Puikiai matėme, koks didžiulis turistų susidomėjimas buvo šiais metais, o jei bus galimybė plaukioti, neabejoju, jis bus dar didesnis. Juo norės paplaukioti ne tik turistai, bet ir Kėdainių krašto žmonės”, – teigė laivadirbys.

Kėdainių krašto muziejaus direktorius Rimantas Žirgulis, kurio vadovaujamai įstaigai perduota vytinės priežiūra, teigė kol kas dar negalintis tiksliai pasakyti, kokių dydžio investicijų reikės, tačiau čia pat pabrėžė, kad didžiausia sumą sudarys vienkartinė investicija.

„Jeigu bus perkamas variklis, suprantama, jis kainuos apie 3-4 tūkstančius eurų. Dar reikės nupirkti gelbėjimo reikmenis, kurie yra privalomi – jie taip pat kainuos apie 1 tūkstantį eurų. Pridėkime dar laivo kasmetį nuleidimą į vandenį ir iškėlimą iš jo – tai irgi kažkiek kainuos. Jo priežiūrai taip pat reikės skirti pinigų, tačiau dar kartą noriu pabrėžti, kad iki galo dar nėra žinoma, kokia ta galutinė suma bus”, – teigė R. Žirgulis.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

reklama

Taip pat skaitykite