Moksleivių dainų šventę „Laiku. Ratu. Kartu“ jau šiandien, liepos 6-ąją, simboliškai vainikuos tūkstančius dalyvių ir žiūrovų subursianti Dainų diena. Prie iš visos Lietuvos atvykusių choristų scenoje prisijungs ir žinomi atlikėjai, o renginiui pasibaigus Vingio parke nuskambės „Tautiška giesmė“, kurią Valstybės dieną gieda lietuviai visame pasaulyje.
Šventės organizatoriai skelbia, kad nemokamų stovimų vietų bilietų yra likę nedaug, o pasiekus ribą bilietų išdavimas bus stabdomas. Kiekvienas į Vingio parką atvykstantis žiūrovas tokį bilietą be papildomų mokesčių galėjo išsiimti internetu.
Lietuvos moksleivių dainų šventė artėja link pabaigos – penktadienį prasidėjusi programa jau džiugino Pučiamųjų orkestrų, Ansamblių ir Šokių dienomis. Paskutinis šventės „Laiku. Ratu. Kartu“ akcentas – Dainų diena, kurioje uždainuos net 10 tūkst. choristų.
„Šių metų Dainų diena kuriama pagal aiškų konceptą. Jos centre – vaiko kelias nuo gimimo iki brandos, pirmųjų meilės ženklų: nuo mamos rūpesčio iki jaunos meilės. Dainų diena prasidės lopšine, nes juk viskas prasideda nuo lopšio. Ją užgiedos Veronika Povilionienė. Vokalinis ansamblis „Duodeco“ nuspalvins jos lalavimus, kurie betarpiškai pereis į jaunučių chorų atliekamą L. Vilkončiaus „Gimtinę“, – pasakoja Dainų dienos meno vadovas Vytautas Miškinis.
Susirinkę klausytojai taip pat išgirs gerai žinomus kūrinius – „Lietuva brangi“, „Kur giria žaliuoja“, „Aš padainuosiu dainų dainelę“. Pastarasis kūrinys bus verčiamas į gestų kalbą. Tačiau lauks ir netikėtumų bei siurprizų – skambės anksčiau Dainų šventėse neskambėję kūriniai, į sceną lips ir reperis Pijus Opera.
„Jaučiuosi taip, tarsi Dainų šventėje būčiau buvęs – peržiūrėjau kone visus „YouTube“ įrašus, apie ją daug pasakojo dalyvavę draugai. Deja, visais kartais aplinkybės susiklostydavo taip, kad pats šventės stebėti negalėjau. Todėl labai gera, kad Moksleivių dainų šventę patirsiu tokiu būdu – tikiu, kad tai bus labai gilus prisiminimas. Beje, improvizuoto repo Moksleivių dainų šventėje dar nebuvo“, – pasirodymui artėjant pasakojo reperis.
Vytauto Miškinio teigimu, pats Moksleivių dainų šventės pavadinimas sufleruoja Dainų dienos svarbą. Emocine prasme tai yra viena svarbiausių šventės dalių, pagrindinė jos ašis.
Sėdimi bilietai į Dainų dieną jau išpirkti, o nemokamų stovimų, kuriuos būtina išsiimti norint patekti į renginį, likę vos 15%. Išdalinus visas numatytas nemokamas vietas, stovimų bilietų išdavimas bus stabdomas. Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos ir 2026 m. Moksleivių dainų šventės direktorius Dainius Numgaudis primena, kad šiemet, siekiant užtikrinti dalyvių saugumą ir efektyvesnį srautų valdymą, buvo įvesta naujovė – nemokami stovimų vietų bilietai.
„Žiūrovus kviečiame nepamiršti gertuvių (svarbu, kad jos būtų ne iš stiklo), pasirūpinti apsauga nuo lietaus – turėti lietpalčius, o skėčius, augintinius ir automobilius palikti namuose. Visą dieną Vilniuje viešuoju transportu bus galima naudotis nemokamai“, – informuoja D. Numgaudis.
„Kėdainių mugė” primena,kad Moksleivių dainų šventėje Vilniuje dalyvauja 15 Kėdainių rajono kultūros ir švietimo įstaigų vaikų ir jaunimo kolektyvų – 313 dalyvių.
Šių metų šventėje Kėdainių rajonui atstovauja gausiausias savivaldybės delegacijos būrys – net 155 moksleivių chorų dalyviai.
Tarp beveik 9,5 tūkst. Dainų dienos dalyvių į Vilniaus Vingio parko estradą žengs ir jaunieji Kėdainių krašto dainininkai: Kėdainių „Ryto“ progimnazijos jaunučių ir jaunių chorai, vadovaujami Žydrės Vancevičienės, Kėdainių r. Šėtos gimnazijos jaunučių choras „Obuoliukai“, vadovaujamas Daivos Makutienės, bei Kėdainių r. Krakių Mikalojaus Katkaus gimnazijos choras, vadovaujamas Ritos Andriuškevičienės.
Moksleivių dainų šventės renginius tiesiogiai transliuoja LRT.









