Reguliariai valyti kamine besikaupiančius suodžius ugniagesiai ragina ne šiaip sau, nes suodžiai nuo aukštos temperatūros užsidega. Nuo įkaitusių paviršių gali užsidegti ir sienos. Tuo vakar įsitikino Kėdainių r. gyventojai.
Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos duomenimis, pirmąją Kalėdų dieną, perpiet, ugniagesiams pranešta, kad Josvainių sen., Svilių k., Vyturių g. dega namo kaminas.
,,Kamine degė suodžiai, savininkas į kaminą jau buvo supylęs 3 kg druskos. Budėta, kol suodžiai išdegė ir kaminas pradėjo vėsti. Namas mūrinis, 1 a., 8×10 m, stogas dengtas šiferiu, dūmų detektorius įrengtas.
Gaisro priežastis – Krosnių, židinių bei dūmtraukių įrengimo ir eksploatavimo reikalavimų pažeidimai“, – teigė ugniagesių atstovė spaudai Džiuginta Vaitkevičienė.
Nuo įkaitusios krosnies ėmė smilkti siena
Prieš vidurnaktį skubėta į Ryto gatvę Pelėdnagių kaime. Gyventojai pastebėjo, kad užkūrus krosnį, iš sienos rūksta dūmai. Baimintasi, kad neužsidegtų namas.
Į pagalbą gyventojams atskubėję ugniagesiai išsiaiškino, kad pastato viduje prie kūrenamos krosnies smilko medinė siena. Ji užgesinta.
,,Gaisro metu apsvilo prie krosnies ir buvo nuardyta medinė 6 m² dydžio siena. Namas 7×7 m, dviejų aukštų, medinis, perdanga medinė, stogas dengtas šiferiu. Įvykis tiriamas“, – sakė Kauno PGV atstovė.
,,Kėdainių mugės“ ir PAGD prie VRM Kauno PGV inf.






