Vykdant Kėdainių evangelikų reformatų bažnyčios pastato balkono kapitalinio remonto darbus, netikėtai rastas unikalus radinys, daug metų buvęs paslėptas nuo žmonių akių.
Kaip pasakojo Kėdainių krašto muziejaus direktorius Rimantas Žirgulis, pradėjus bažnyčios balkono remonto darbus, aptiktos unikalios plytinės grindys, apie kurias iki šiol nieko nebuvo žinota.
„Manome, kad grindys gali siekti 17 a. Tai – ypatingas ir unikalus radinys, suteikiantis šiam, ir taip įspūdingam pastatui dar vieną vertingąją savybę. Tikimės bent dalį šių plytinių grindų fragmentų atidengti ir pristatyti visuomenei“, – sakė muziejaus direktorius.
Ilgus metus šios plytinės grindys buvo uždengtos kitomis, medinėmis grindimis, todėl pradėjus balkono remonto darbus netikėtai pasirodė plytos.
Evangelikų reformatų bažnyčia remontui uždaryta nuo sausio 6 dienos. Radus unikalų radinį, balkono remonto darbai šiuo metu yra sustabdyti.