Gruodį užbaigtas Kėdainių rajono neformaliojo ugdymo asociacijos inicijuotas ir parengtas neformaliojo suaugusiųjų švietimo programos projektas „Atrask save“. Per 100 neformaliojo ugdymo įstaigų programų dalyvių iš Kėdainių Muzikos, Dailės, Sporto ir Kalbų mokyklų šį rudenį pagilino savo žinias. Šešių švietimo programos užsiėmimų ciklas buvo skirtas šių mokyklų suaugusiesiems.
Projekto veiklos pritraukė vietos žmones. Jiems pasiūlytos labai įvairios galimybės: nuo fizinės ištvermės reikalaujančių pratimų iki meninės raiškos užduočių, nuo savo stipriųjų asmenybės pusių pažinimo iki susipažinimo su sveikos gyvensenos principais. Projektas sulaukė didelio neformaliojo suaugusiųjų programų dalyvių susidomėjimo ir palaikymo.
Šio projekto metu sustiprėjo ir rajono neformaliojo ugdymo įtaigų tarpusavio santykiai.
„Džiugu, kad turėjo galimybę susipažinti, gal net susidraugauti, Kalbų, Dailės, Muzikos mokyklų ir Sporto centro suaugusiųjų programose dalyvaujantys kėdainiečiai. Smagu, kad suaugusieji buvo smalsūs ir aktyvūs: domėjosi siūlomomis veiklomis ir gana noriai į jas įsitraukė“, – sako Kalbų mokyklos direktorė Aida Bilinskienė.
Edukaciniai užsiėmimai nuo pat spalio pradžios iki gruodžio vidurio vyko ne tik Dailės, Muzikos ir Kalbų mokyklose, bet ir Josvainių MG Horses žirgyne, ekologiško maisto gamykloje „Urbanfood“ Dotnuvoje. Kūrybiniai ir įkvepiantys užsiėmimai jų dalyviams padovanojo ne vieną naują patirtį, bendravimo žinių, lyderystės įgūdžių, o smalsumas ir aktyvumas padėjo sužinoti daug naujo. Lektorius Deividas Judenis neformaliųjų ugdymo programų dalyviams davė daug praktinių užduočių savęs ugdymui, o dailės mokytoja Eligija Venclovienė grafikos dirbtuvėse išlaisvino kūrybiškumą. Suaugusieji susipažino su grafikos technikomis, patys kūrė klišes ir antspaudus. „Urban food“ gamykloje Dotnuvoje vyko edukacija „Natūralios spalvos kasdieninėje mityboje“. Renginio metu vyko biologiškai vertingo maisto degustacija, pažinimas, spalvų terapija. Buvo pasakojama apie atskirus produktus, augalų spalvų reikšmes ir naudas sveikatai. Pirmąją gruodžio savaitę projekto užbaigimui vyko viešas renginys „Garsų ir poezijos šventė“. Jaukiame advento vakare koncertavo Muzikos mokyklos suaugusieji mokiniai, savo eiles skaitė Irma Kaselienė ir Jonas Stankevičius.
Kalbų mokykla rengdama šį projektą turėjo tikslą tobulinti Kėdainių rajono neformaliojo ugdymo asociacijos dalyvių kompetencijas, paskatinti jų kūrybiškumą, saviraišką ir ugdyti meninius gebėjimus. Projekto užsiėmimus parinko ir programą suaugusiesiems sudarė Kėdainių Kalbų mokyklos projektų vadovė Erika Aleknavičienė. Projektą finansavo Kėdainių rajono savivaldybė iš Neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi programų finansavimo biudžeto lėšų.
„Užsiėmimai praturtino programų dalyvių meninius, pažinimo gebėjimus, kiekvienas dalyvis turėjo galimybę prisiliesti prie įvairių meno šakų, plačiau susipažinti su Kėdainių mieste siūlomomis neformaliojo ugdymo įstaigų programomis suaugusiesiems. Tokios veiklos suburia aktyvius Kėdainių krašto gyventojus, kurie susitikimų metu gali pabendrauti tarpusavyje, atsikvėpti nuo kasdienės rutinos ir įsitraukus į sau patinkančias veiklas pažinti save ir sustiprinti įvairius gebėjimus“, – sako projekto koordinatorė Erika Aleknavičienė.
Kadangi Kėdainių miestas turi ir daugiau įvairių paslaugų bei galimybių tobulėti suaugusiems žmonėms, Kalbų mokykla planuoja kitais metais vėl pasiūlyti naujų užsiėmimų.
Kėdainių kalbų mokyklos inf.