Trečiadienis, 4 gruodžio, 2024
-0.2 C
Kėdainiai
PradžiaIš arčiauKraštiečiaiKėdainietė piešiniais įveiklino darželio erdves: „Gimė saugi erdvė „kitokiems“ vaikams“

Kėdainietė piešiniais įveiklino darželio erdves: „Gimė saugi erdvė „kitokiems“ vaikams“

-

Piešimas, tapyba ir kūryba bendrąja prasme yra didelė ir neatsiejama dalis manęs“, – sako kėdainietė Greta TURSKYTĖ (34).

Prieš penkerius metus jauna moteris į Kėdainių lopšelį-darželį „Pasaka“ žengė kaip mokinio padėjėja.

Tuo metu Greta ir pati nesitikėjo, kad „Pasaka“ taps ne tik darboviete, bet ir aplinka, kurioje jos talentai išsiskleis pilnu pajėgumu.

„Sakyčiau, kad įvyko unikali sinergija – man buvo atrištos rankos kurti, o darželis virto mielesniu ir jaukesniu visai mūsų bendruomenei“, – sako Greta.

Pirmiausia įsitvirtino sūnus, po to – ir mama

Pirmiausia „Pasakos“ duris pravėrė Gretos sūnus Augustas. Iš visų Kėdainių miesto lopšelių-darželių jauna moteris sūnui išrinko būtent šį, kadangi apie jį buvo girdėjusi daugiausia teigiamų atsiliepimų.

„Pasakoje“ dirba daug gerų specialistų, teikiama visokeriopa pagalba vaikams. Tikėjau, kad tai Augustui gali būti tinkamiausias darželis, – prisimena Greta. – 2019 m. gavau pasiūlymą „Pasakoje“ dirbti mokinio padėjėja. Ilgai nedvejojusi sutikau, taip čia atsidūriau ir aš pati.“

Meniškos sielos Gretai kūryba visada buvo artima, nuotraukoje – jos autorinis reljefinis paveikslas (Asmeninio albumo nuotr.)

Pasak Gretos, jau pasirašydama darbo sutartį ji žinojo, kad darbuotis mokinio padėjėja paprasta nebus.

„Darbas tikrai ne iš lengvųjų, reikalaujantis ir žinių, ir kantrybės, ir išradingumo. Be to, turi tobulintis kursuose, dalyvauti seminaruose, skaityti knygas.

Turi nuolat kuo daugiau domėtis apie raidos sutrikimus turinčius vaikus ir kaip jiems padėti integruotis mūsų visuomenėje. O joje tokių vaikučių, kuriems reikia pagalbos, vis daugiau“, – pastebi Greta.

Pasauliui grožį dovanoti paskatino karantinas

Kokį prisimenate karantino laikotarpį? Veikiausiai dauguma nė nenori apie jį pagalvoti dėl tuo metu sustabdytų gyvenimų ir nežinomybės. Vis tik Gretai karantino laikotarpis tapo savęs realizavimo laiku.

„Nežiūrint į tai, ką dirbu, visada buvau, kaip mėgstama sakyti, – prie meno. Mane domino įvairūs rankdarbiai, vis kažko ieškojau. Kai per karantiną visas pasaulis sustojo, aš leidausi į atradimus. Pagaliau turėjau laiko išlaisvinti savo fantaziją, svajones, aistrą“, – prisimena Greta.

Tuo metu moteris sukūrė feisbuko puslapį „Painting by G“ ir jame pradėjo dalintis savo kūryba – piešiniais ant drobės ir drabužių.

Gretos piešiniai antram gyvenimui prikelia drabužius. (Asmeninio albumo nuotr.)

Pastebėjusi užslėptą savo kolektyvo narės talentą, „Pasakos“ vadovė paprašė kūrybą perkelti į lopšelio-darželio erdves.

„Buvau paprašyta papuošti velykinius kiaušinius, jie buvo nemaži, pagaminti iš putplasčio. Kiekvienas kiaušinis simbolizavo vis kitą mūsų darželio grupę. Kiekvieną kiaušinį marginau pagal grupių pavadinimus – bitutės, žiogeliai, skruzdėlytės ir pan. Po to socialinės pedagogės kabinete nupiešiau „Kimochis“ medį, tapiau lauke ant avilio, pradėjau gaminti papuošimus šventėms. Po truputėlį mano piešinių ir darbų „Pasakoje“ ėmė daugėti“, – pasakoja Greta.

Bet kuris paviršius Gretai gali tapti „drobe“ (Asmeninio albumo nuotr.)

Moteris pripažįsta, kad kuriant darbovietėje jai itin svarbus kolektyvo palaikymas, jų padėkos ir pagyrimai, o ypač – direktorės Reginos Bičkienės pritarimas.

Saulės sistema – oazė autistiškiems vaikams

Kol kas įspūdingiausias Gretos kūrinys – 11 metrų ilgio Saulės sistema su žvaigždynais ir kometomis „Pasakoje”. (Asmeninio albumo nuotr.)

Įsibėgėjus šiems mokslo metams, direktorė į Gretą kreipėsi su iki šiol ambicingiausia idėja – ant darželio sienos išpiešti Saulės sistemą su žvaigždynais ir kometomis.

„Man beliko detaliau aptarti pačią idėją, pasitarti, kaip ją įgyvendinti, ir pradėti daryti. Piešinys pareikalavo dviejų savaičių kruopštumo, tikrai nebuvo lengva, bet buvo labai įdomu ir pačiai sužinoti, kokių spalvų yra planetos, kokio jos dydžio. Į šį, kol kas didžiausią savo projektą, įdėjau labai daug širdies“, – pripažįsta Greta.

Taip lapkričio mėnesį ant „Pasakos“ koridoriaus sienos gimė įspūdinga 11 metrų ilgio Saulės sistema su žvaigždynais ir kometomis. Šis Gretos kūrinys – ne eilinis: jis skirtas vaikams, kuriems reikia atsikvėpti nuo triukšmo grupėje ar tiesiog pakeisti aplinką, atsipūsti ir nurimti.

Autorė ir jos kūrinys „Pasakoje“. (Asmeninio albumo nuotr.)

„Autistiškiems, „kitokiems“, mūsų ypatingiems vaikams tai labai svarbu, nes kartais juos ima trikdyti aplinka, kurioje jie tuo metu yra.

Saulės sistemos koridoriuje įrengta sensorinių priemonių, šviečiančių įrenginių, galima prisėsti ant tam skirtų pagalvėlių ir tiesiog žvelgti į kitokį savo atvaizdą išgaubtuose veidrodėliuose. Užgesinus šviesą, žvaigždės šviečia, nes pieštos su fluorescenciniais dažais. Prie kiekvienos planetos yra pavadinimai su QR kodu, nuskenavus galima žiūrėti video. Ši vieta darželyje netruko tapti magiška. Vaikai turi savo pasaulį, o spalvotasis koridorius – jų pasaulio ramybės oazė“, – pasakoja Greta.

Taip pat skaitykite