Sukčiai iš Jonavos rajono gyventojos per du mėnesius išviliojo 20 tūkst. 800 eurų.
Kaip pranešė Policijos departamentas, antradienį, 9 val. 35 min., Jonavos rajono policijos komisariatas gavo 62 metų moters pranešimą.
Nukentėjusi moteris pasakojo, kad nuo rugsėjo 10 iki lapkričio 7 dienos jai skambino nepažįstami asmenys. Jie apgaulės būdu išviliojo pinigus.
Policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl sukčiavimo.
Nukentėjusi nuo sukčių antradienį pranešė ir Vilniaus rajono gyventoja.
Vilniaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas gavo 62 metų moters pranešimą.
Jo pareigūnams pasakojo, kad Vilniaus rajone, nepažįstami asmenys, pasiūlę investuoti per investavimo platformą, apgaule išviliojo 3 tūkst. 782 eurus.
Dėl šio sukčiavimo taip pat pradėtas ikiteisminis tyrimas.
Ne visada pavyksta
Sukčiai nuolat ieško įvairių būdų, kaip patekti į gyventojų piniginę ir išvilioti pinigus. Pastarosiomis savaitėmis buvo fiksuoti atvejai, kai sukčiai telefonu gyventojams siūlė pasirašyti terminuoto indėlio sutartis, žadėdami labai geras palūkanas.
Visgi viena detalė sukčiams sutrukdė įgyvendinti savo ketinimus – padėti indėlį jie siūlė tokios finansinės paslaugos iš viso neteikiančioje draudimo bendrovėje „Lietuvos draudimas“.
Bendrovės saugumo ekspertai sako, jog tai yra klasikinis sukčiavimo pavyzdys, kai gyventojams asmeniškai yra pateikiamas neva išskirtinis ir finansiškai labai naudingas pasiūlymas.
„Pateikdami pasiūlymą sukčiai neretai prisidengia egzistuojančių bendrovių pavadinimais, gali nurodyti jose iš tiesų dirbančių darbuotojų pavardes. Taip sukuriamas patikimumo įspūdis, ir jei žmogus nenutraukia kontakto, sukčiai naudoja kitus psichologinio paveikumo svertus.
Pavyzdžiui, kad pasiūlymas yra skirtas tik mažai daliai lojalių klientų, ir žmogus yra tas atrinktasis. Taip pat, kad pasiūlymas galioja ribotą laiką, tad norint juo pasinaudoti būtina nedelsti ir imtis veiksmų“, − sako Andrejus Mochovas, „Lietuvos draudimo“ kibernetinės saugos vadovas Baltijos šalims.
ELTA ir „Lietuvos draudimo” inf.