LRT.lt turinys
Šiomis dienomis viename uostamiesčio prekybos centrų mėgiamą pomidorų padažą įsigijęs klaipėdietis liko nemaloniai nustebintas – atidarius padažo indelį raičiojosi kirmėlės, rašo portalas LRT.lt.
Gyventojas apie nekokybišką produktą suskubo pranešti Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai, nes vylėsi, kad bus atliktas patikrinimas ir užkirstas kelias galimybei, jog padažus su kirmėlėmis įsigytų ir kiti žmonės. Tačiau sulaukė kitokios, nei tikėjosi, tarnybos reakcijos.
Klaipėdietis Vidas neseniai prekybos centre įsigijo mėgstamą „Kėdainių konservų fabriko“ pomidorų padažą, tačiau juo paskaninto patiekalo taip ir neparagavo, nes atidaręs padažo stiklainį išvydo besiraičiojantį kirminą ir „baltus voratinklius su juodais taškeliais“.
„Atsukau dangtelį, buvo garsas čpok, koks ir turi būti. Įsipyliau to padažo, tada jau žiūriu, kas čia dabar… Pala, pala, ten dar ir gyvasties yra. Nufotografavau, nufilmavau, kaip tas kirmėliukas juda. Ir tada galvoju, ką man čia toliau daryti. Ar rašyti į konservų fabriką, kad jie pakeistų maistinę lentelę ant pakuotės, nes baltymų yra per mažai nurodę, ar ko kito imtis“, – ironiškai kalbėjo uostamiesčio gyventojas.
„Kėdainių konservų fabriko“ gamybos vadovas Gytis Zakarauskas informavo, kad pastaruoju metu dėl fabriko gaminamų produktų, įskaitant klaipėdiečio įsigytą pomidorų padažą, kokybės skundų bendrovė nėra gavusi.
„Apgailestaujame, kad klientui teko susidurti su minėta situacija, kuri, remiantis kliento pateikta informacija, galėjo susidaryti dėl produkto dangtelio pažeidimo transportavimo metu arba prekybos vietos ekspozicijoje. Technologiniu požiūriu, pažeistas dangtelis gali turėti įtakos vakuumo praradimui ir susilpnėjusiai apsaugai nuo aplinkos mikroorganizmų, dėl ko gali kilti pelėsio rizika, kaip pirkėjo nurodytoje situacijoje. Mūsų gamykloje gaminami pomidorų padažai prieš patekimą į rinką yra tikrinami specialia įranga, kad būtų užtikrintas vakuumo susidarymas ir kad produktai iš gamyklos iškeliautų laikantis aukščiausių kokybės standartų”, – dėstė G. Zakarauskas.
Jis taip pat pasiūlė įsigijus produktą, kurio pirkėjas turi nusiskundimų dėl kokybės, reikėtų kreiptis į tą pačią parduotuvę, kurioje produktas buvo pirktas, arba skambinti ant produkto nurodytu kokybės telefonu, kreiptis el. paštu.
Specialistas įtarė parduotuvės kaltę
Klaipėdietis neslėpė tiksliai nepamenantis, kuriame iš dviejų prekybos centrų, esančių greta namų, pirko mėgstamą gaminį, neišsaugojo ir pirkimo kvito, todėl dėl nemalonių padažo „priedų“ nusprendė kreiptis į Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą (VMVT), kaip kontrolę vykdančią instituciją.
„Paskambinau trumpuoju numeriu, ragelį pakėlė toks vyras, aš jam paaiškinau visą situaciją, kad atsidariau neseniai pirkto padažo indelį ir radau kirmėliuką po dangteliu gyvenantį ir nežinau, ar tas padažas toks iš fabriko atvyko – galbūt ten visa partija gali būti tokia užkrėsta ir pasklido po visą Lietuvą“, – LRT GIRDI kalbėjo Vidas.
Klaipėdiečiui buvo paaiškinta, kad jis, kaip pirkėjas, turi teisę grįžti į prekybos centrą, kur ir įsigijo nekokybišką produktą, ir reikalauti, kad būtų grąžinti sumokėti pinigai arba prekė pakeista kokybiška, tačiau be pirkimo kvito ši tvarka negalios.
„Bet juk yra parduotuvių, kurių savitarnos kasose gali pasirinkti, kad tau nereikia kvito, nes taupai popierių. Kaip tada įrodyti, kad būtent čia pirkau? Tada, sakau VMVT darbuotojui, spręskime, ką toliau darome, jeigu aš neturiu kvito. Jis man pasakė, kad jeigu neturiu kvito, tada neturiu įrodymo, iš kur pirkau, o šiuo atveju esą greičiausiai yra prekybos centro sandėliavimo problema. Jis aiškino, kad iš gamyklos padažas neturėjo atvykti su gyventoju ir neva prekybos centras turbūt pažeidžia sandėliavimo taisykles, galbūt pažeidė pakuotę ir todėl taip nutiko“, – gauta informacija dalijosi uostamiesčio gyventojas.
Visą LRT.lt publikuotą straipsnį apie tai, kaip į šią situaciją reagavo Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, galite perskaityti čia