Orams karštėjant vis dažniau pasitaiko gaisrų, kuomet užsidega transporto priemonės. Vakar mūsų rajone užfiksuoti du tokie gaisrai.
Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos duomenimis, keliolika minučių po 16 val. ugniagesiams pranešta, kad Kėdainiuose, Draugystės g. dega lengvasis automobilis.
„Atvykus ugniagesiams, atvira liepsna degė automobilio „Citroen Evasion“ variklio skyrius. Išdegė variklio skyrius, trūko priekinis stiklas, apdegė priekio apdailos detalės.
Neprabėgus nė dviem valandoms, 18.09 val., gautas pranešimas, kad automobilis liepsnoja ir Dotnuvos sen. Vainotiškių k.
Ežero g. degė automobilis „Opel Sigma“. Išdegė variklio skyrius.
Šie abu įvykiai tiriami“, – teigia Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos vyresnioji specialistė Džiuginta Vaitkevičienė.
Automobiliai užsidega dėl įvairių priežasčių
Pasak specialistų, gaisras automobilyje gali kilti dėl elektros instaliacijos, kuro tiekimo sistemos, dujų įrangos ir kitų gedimų.
Vasarą automobiliai dažniau dega dėl perkaitimo. Saulėkaitoje paliktas automobilis smarkiai įkaista, užtenka mažiausios kibirkšties, kad įkaitę paviršiai suliepsnotų. Siekiant, kad automobilis neperkaistų, jį reiktų statyti pavėsyje.
Patariama nuolat atidžiai rūpintis savo automobilio technine būkle, laikyti variklį ir variklio skyrių švarų, tikrinti, ar nepasibaigęs gesintuvo galiojimo terminas.
„Atminkite – jei automobilio laidai ar kontaktai kibirkščiuoja, salone nuolat jaučiamas kuro ar svylančios plastmasės kvapas, pasirodo dūmai – tai aiškiai rodo, kad iki gaisro – vienas žingsnis. Tokį automobilį reikia skubiai varyti į artimiausią servisą ir ieškoti problemų“, – teigia ugniagesiai.
Jei užsidega automobilis, reikia imtis šių veiksmų:
• sustokite kelkraštyje;
• išjunkite variklį, bet neištraukite rakto (automobiliams su hibridine ar elektronine pavara – raktą būtina pašalinti iš automobilio);
• išjunkite pavarą (bėgį), jei automobilis su automatine greičių dėže – įjungti P (parking), gaisro metu degant laidams gali pradėti veikti automobilio užvedimo mechanizmas (starteris) ir automobilis pradės važiuoti nevaldomas;
• jei saugu (lygi vieta) nenaudokite rankinio stabdžio – ugniagesiams dažnai tenka degantį automobilį patraukti į atokesnę ir saugesnę vietą;
• apie gaisrą praneškite skubios pagalbos telefonu 112 (jei pavyks gaisrą užgesinti savarankiškai – apie tai irgi praneškite skubios pagalbos telefonu 112);
• paimkite gesintuvą (privalote jį turėti automobilyje) ir parenkite jį darbui (instrukcija ant gesintuvo);
• variklio dangtį šiek tiek praverkite ir keletą kartų įpurkškite gesinamos medžiagos. Po keleto sekundžių galima visiškai atidaryti variklio dangtį ir gesinti ten, kur intensyviausias degimas;
• jei neužteko jūsų turimo gesintuvo, paprašykite daugiau gesintuvų kitų sustojusių padėti vairuotojų;
• gesindami degančią padangą nestovėkite priešais ją, kad išvengtumėte ugnies pliūpsnio jei ji sprogtų;
• jeigu dega padanga – būkite pasiruošę gaisro atsinaujinimui;
• jei pavyko užgesinti gaisrą, išjunkite akumuliatorių, kad išvengtumėte pakartotinio užsidegimo.
Automobilyje gesintuvas turi būti laikomas lengvai prieinamoje ir greitai pasiekiamoje vietoje. Rekomenduojame turėti 2 kg miltelių gesintuvą su viršslėgiu (su manometru), kuris tinka gesinti A, B ir C klasės gaisrams.
Degė ir šiukšlės
Šiąnakt, apie pirmą valandą nakties, ugniagesiai skubėjo į Josvainių sen., Vainikų k., mat buvo pranešta, kad Nevėžio g. dega šiukšlės. Ugniagesių atstovė spaudai informavo, kad 2 m² plote degusios šiukšlės užgesintos. Įvykis tiriamas.
,,Kėdainių mugės“ ir PAGD prie VRM Kauno PGV inf.
Asociatyvi nuotr.