Penktadienis, 27 gruodžio, 2024
5.4 C
Kėdainiai
PradžiaKrašto žiniosKėdainių "Ryto" progimnazijoje įvyko nacionalinė mokinių ir mokytojų konferencija

Kėdainių „Ryto” progimnazijoje įvyko nacionalinė mokinių ir mokytojų konferencija

-

Kėdainių „Ryto“ progimnazijos vyr. mokytoja Jurgita Gustienė ir mokytoja metodininkė Asta Bernadišienė

Kėdainių „Ryto“ progimnazijoje 2024 m. gegužės 9 d. vyko nacionalinė mokinių ir mokytojų konferencija „Gamta ir mes 2024“. Konferencijoje savo tiriamuosius darbus pristatė 42 mokiniai, patirtimi pasidalino mokytojai iš Jonavos, Panevėžio, Radviliškio, Vilkaviškio, Visagino , Kauno, Kėdainių miestų ir rajonų.

Plenarinius pranešimus skaitė gamtos fotografas Marius Čepulis bei Šiaulių techninės kūrybos centro projektų vadovas Gintautas Jazdauskas.

Fotografas Marius akcentavo, kad mes visi esame priklausomi nuo gamtos. Skatino saugoti gamtą ne dėl gamtos, o kad išliktume mes.

Lektorius Gintautas pasakojo, kad DI tampa neatsiejama žmonių gyvenimo dalimi, jis vis dažniau sutinkamas ne tik ugdymo procese, bet ir medicinoje, ekonomikoje, kūryboje ir t.t.

Mokytojams įvyko edukacija „Bendradarbiavimas su STEAM: kaip sportas siejasi su mokslu“.

Jos metu Šiaulių techninės kūrybos centro direktoriaus pavaduotoja ugdymui Julija Muningienė mokė atlikti raumenų nuovargio tyrimą, naudojant spyruoklinį skalbinių segtuką, ir kaip iš įvairių priemonių sukurti kamuolį.

5-8 klasių mokiniai dalyvavo edukacijoje apie gravitaciją, kurios metu, atlikdami darbus, aiškinosi gravitacinės jėgos veikimą.

Darbo grupėse metu mokiniai ir mokytojai dalinosi STEAM ugdymo veiklų organizavimo idėjomis, metodais, praktiniais pavyzdžiais.

Konferencijos dalyvius džiugino pristatytų pranešimų turinys ir įvairovė („Mada ir ekologija“, „Grybų karalystė ant mano palangės“, „Puikiai žvejybai reikia švaraus vandens“, „Kas namelyje gyvena? Sraigė!“ ir kt.).

Mokytojų pranešimai atskleidė, jog integruojant gamtos temas į STEAM veiklas, ugdytiniai įgyja įgūdžių, padedančių suprasti aplinkoje vykstančius pokyčius, progresą, skatinančių ieškoti problemų sprendimo būdų.

Konferencija baigėsi edukacine išvyka į AB ,,Lifosa” fosfogipso kalnus. AB ,,Lifosa” balto fosfogipso kalnai – unikalus reiškinys ne tik Lietuvoje. Fosfogipsas – tai gipsas su maža fosfatų (trąšų) priemaiša, atsirandantis fosforo rūgšties gamybos proceso metu. Konferencijos dalyviai sužinojo, kad kalnai trąšų gamyklos pašonėje pradėti pilti nuo 1968 metų ir šiuo metu fosfogipso yra susikaupę per 21 mln. tonų.

Konferencijos tikslas – skatinti mokytojus ir mokinius dalintis gamtamokslinio ugdymo iššūkiais ir galimybėmis, tiriamąja veikla, STEAM ugdymo patirtimis atnaujinto ugdymo turinio kontekste.

Taip pat skaitykite