Kauno miesto politikai vieningai palaimino priedangų įrengimo daugiabučiuose namuose programą. Joje numatyta, kad įsirengti priedangą norintiems gyventojams finansavimas gali siekti iki 100 proc.
„Daugiabučiuose gyvena didžioji dalis kauniečių, todėl priedangų įrengimas juose yra būtinas. Esame iš arti susipažinę, kaip turimus resursus išnaudoja Lenkija, Suomija, miestai partneriai Ukrainoje. Jų žinias bei patirtis pasitelkėme ir ruošdami šią iniciatyvą. Tai žingsnis link geresnės savivaldybės gyventojų parengties ekstremalioms situacijoms ir būdas pagerinti miesto bendruomenės saugumą“, – pranešime cituojamas Kauno savivaldybės administracijos direktorius Tadas Metelionis.
Pasak savivaldybės, į paramą pretenduoti galės trijų ir daugiau butų gyvenamasis namas. Daugiabutyje gali būti ir negyvenamųjų patalpų – prekybos, administracinių, viešojo maitinimo ir kitų.
Iš gyventojų gautas paraiškas nagrinės specialiai tam sudaryta darbo grupė.
Kauniečiai, padedant miestui, daugiabučiuose galės įsirengti papildomus avarinius išėjimus iš priedangų, sustiprinti ar pagal poreikį naujai pastatyti jų apsaugines konstrukcijas.
Taip pat finansavimas apims geriamojo vandens tiekimo, saugojimo ir nuotekų šalinimo, oro filtravimo sistemų bei avarinio apšvietimo įrengimą.
Kartu galės būti sutvarkyta elektros instaliacija su galimybe pajungti autonominį energijos tiekimo šaltinį.
Skirti lėšas šiai iniciatyvai numatyta dar šiemet.
Miesto skaičiavimais, iš 304 tūkst. nuolatinių savivaldybės gyventojų maždaug 74 proc. kauniečių gyvena daugiabučiuose.
Priedanga laikomas statinys, patalpa, inžinerinis įrenginys ar kitas objektas, kuriame gyventojai trumpą laiko tarpą išvengtų grėsmių gyvybei ar sveikatai oro pavojaus atveju, apsisaugotų nuo netiesioginio apšaudymo, kitų rizikų karinės agresijos metu: atakų iš orlaivių, raketų, artilerijos ugnies sukeltų sprogimo smūgio bangų, skeveldrų, nuolaužų ar atsitiktinių kulkų.