Lietuvoje maisto kainos praėjusiais metais pasiekė 97 proc. vidutinių maisto kainų Europos Sąjungos šalyse lygį, pastebi SEB banko ekonomistas Tadas Povilauskas.
Jis pastebėjo, kad apie tai, jog sparti maisto kainų infliacija Lietuvą atneš prie ES vidurkio, pernai buvo daug kalbėta.
„Neseniai paskelbti Eurostato duomenys tai užtvirtino, – feisbuke parašė jis. – Vidurkis slepia skirtingų maisto prekių grupių kainų lygius.
Pavyzdžiui, pernai pieno produktų ir aliejų bei riebalų kainos Lietuvoje ūgtelėjo iki 119 proc. ES kainų vidurkio, nealkoholinių gėrimų net iki 126 proc. ES vidurkio.
Mažiausios liko mėsos kainos – 77 proc. ES vidurkio. Tai, kas pernai labiausiai brango, šiemet pinga – pieno produktai ir aliejai. O mėsa priešingai – brangsta“, – dėstė ekonomistas.
T. Povilauskas pridūrė, kad kol kas šiemet Lietuvoje maisto kainos padidėjo mažiau negu vidutiniškai ES šalyse.
„Tai stiprus ženklas, kad 2023 metais Lietuvoje maisto kainų lygis, palyginti su ES, truputį sumažės. Suprantu, kad pamačius tokius skaičius norisi visiems sakyti, kad Lietuvoje juk gyventojų pajamos dar nesiekia 97 proc. ES lygio, bet priminsiu, kad išlaidos maistui yra lygios pajamoms, kurias gauna maisto grandinėje dalyvaujantys vietos ir užsienio fiziniai ir juridiniai asmenys (ūkininkai, perdirbėjai, prekybininkai, valdžios biudžetas, paslaugas ir prekes jiems teikiantys gyventojai ir verslas)“, – komentavo SEB ekonomistas.
ELTA
(Asociatyvi nuotr.)