Penktadienis, 27 gruodžio, 2024
5.4 C
Kėdainiai
PradžiaBūkime sveikiNuo balandžio rūkančiųjų laukia pokyčiai

Nuo balandžio rūkančiųjų laukia pokyčiai

-

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas informuoja, kad nuo balandžio 1 d. keičiasi pluoštinių kanapių gaminių reguliavimas – elektroninėse cigaretėse, jų pildyklėse (su nikotinu ir be nikotino), rūkomuose žoliniuose gaminiuose bei alkoholiniuose gėrimuose bus visiškai draudžiamas tetrahidrokanabinolis (THC). Be to, pluoštinių kanapių produktų pardavėjai jau dabar ant pakuotės turi aiškiai nurodyti galutinę gaminio vartojimo paskirtį ir vartojimo būdą.

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas primena, kad nuo 2023 m. balandžio 1 d. vadovaujantis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro ir Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2022 m. gruodžio 6 d. įsakymu tabako gaminiuose, įskaitant naujoviškus tabako gaminius, ir su tabako gaminiais susijusiuose gaminiuose – elektroninėse cigaretėse, jų pildyklėse (su nikotinu ir be nikotino), rūkomuose žoliniuose gaminiuose bei alkoholiniuose gėrimuose  yra nustatytas nulinis THC kiekis. Tai reiškia, kad, pavyzdžiui, rūkymui skirtuose pluoštinių kanapių gaminiuose nuo šiol bus visiškai draudžiamas THC, o  iki šios datos dar buvo  leidžiama prekiauti  rūkymui skirtais pluoštinių kanapių gaminiais, kurių sudėtyje yra ne daugiau kaip 0,2 % THC.

Kaip teisingai ženklinti pluoštinių kanapių produktus?

NTAKD specialistai atkreipia dėmesį į tai, kad dar šių metų pradžioje įsigaliojo Lietuvos Respublikos pluoštinių kanapių įstatymo pakeitimas, kuriame nustatyta, jog „Ant tiekiamų rinkai pluoštinių kanapių gaminių pakuotės turi būti aiškiai nurodyta galutinė gaminio vartojimo paskirtis ir vartojimo būdas“.  Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas jau dabar praktikoje susiduria su atvejais, kada kai kurie ūkio subjektai, siekdami išvengti atsakomybės, nenurodo rūkymui skirtų pluoštinių kanapių gaminių paskirties  ir vartojimo būdo arba nurodo klaidingą, pvz. „smilkinimui“, „aromaterapijai“, „suvenyrai“, „džiovintos gėlės“ ir pan., todėl dėl tokių pažeidimų jau yra atliekami tyrimai.

NTAKD inf. ir nuotr.

Taip pat skaitykite