Vėlimas iš vilnos, dailės ir garsų terapijos bei pokalbiai apie streso valdymą. Tai – veiklos, kuriose neseniai dalyvavo Kėdainių senjorų klubo „Branda“ narės.
Projekto „Gera psichinė sveikata – stabilumo pagrindas senatvėje“ tikslas – padėti sveikai senti tikslinės grupės nariams, per kuo įvairesnes veiklas stiprinti psichinę jų sveikatą senyvame amžiuje, skatinti senjorų bendrystę tarpusavyje, mažinant senyvo amžiaus žmonių socialinę atskirtį, didinti jų savivertę, raiškos būdus per įvairias projekto veiklas. Taip pat – susipažinti su įvairiomis, iki šiol nepažintomis veiklomis bei plėsti akiratį.
Visi užsiėmimai projekto dalyvėms buvo nemokami. Projektas įgyvendintas savivaldybės sveikatos rėmimo fondo ir Kėdainių moterų LIONS klubo lėšomis.
Gerai praleido laiką
Į dailės terapiją piešiant smėliu bei vėlimą iš vilnos senjores pakvietusi lektorė Vida Burbulienė, kalbėdama apie projektą, teigė, kad apibendrinti jį galima vienu žodžiu: įdomu.
„Man labai patiko ir viskas buvo puiku. Moterys vėlė iš vilnos, piešė smėliu. Tiesa, iš karto kai kurioms jų buvo nedrąsu. Moterys niekada to nedariusios ir galvojo, kad nieko padaryti nepavyks: juk nemoka.
Visų pirma reikėjo su jomis pasikalbėti, nuraminti, papasakoti, kaip viskas bus. Rezultatas – visos buvo patenkintos, puikiai laiką praleidome, kartu dirbome, kūrėme. Moterys pasigamino gražių darbelių, buvo patenkintos ir, kiek žinau, joms patiko“, – pasakojo V. Burbulienė.
V. Burbulienė sako, kad svarbu ne tik tai, jog moterys susipažino su naujomis veiklomis, bet tai buvo ir gerai praleistas laikas.
„Buvo moterų, kurios sakė: aš nemoku piešti. Bet po truputį įsivažiavo ir viskas buvo gerai. Kai kam daugiau pavyko, kai kam – mažiau, nes ne visų gebėjimai vienodi. Tačiau apibendrintai – viskas buvo gerai. Ne tik dirbome darbus, bet ir kalbėjomės. Aš daug metų turėjau suaugusiųjų studiją, bet tokio amžiaus senjorų tikrai neturėjau. Todėl ir man pačiai buvo įdomu, kaip joms seksis, kaip žmonės orientuojasi, kokie jų pomėgiai. Visos moterys – darbščios ir malonios.“
Gražiausia muzika – knarkimas
Inga Dambrauskė kėdainietes pakvietė sudalyvauti hipnoterapijoje-regresinėje terapijoje „Laimingas prisiminimas“ ir garsų terapijoje „Skambantys tibetietiški dubenys“.
Pirmoji – regresinės hipnoterapijos užsiėmimas, kai žmogus tarsi grįžta į savo gyvenimą ir bando iškelti tą prisiminimą, kuris suteikia malonų jausmą.
Paklausta, kokie jos pačios įspūdžiai, I. Dambrauskė teigė, jog į terapijos užsiėmimus atėjo malonios ir gerai nusiteikusios aktyvios moterys, kurios nori pažinti. Atsipalaidavusios moterys kartais net užmigdavo: „Smagiausia muzika mano ausiai buvo knarkimas. Jos atsipalaidavo.“
Kaip sakė I. Dambrauskė, dalyves domino ir garsų terapija. Be to, jos poveikis yra juntamas net ir tuomet, kai žmogus užsnūsta.
„Dubenų garsas eina kūnu. Ir ar tu miegi, ar ne – poveikį vis tiek jauti. Hipnoterapija yra labiau labiau neapčiuopiamas dalykas, o dubenys – kas kita. Kai jie skamba, kai tu pasidedi dubenį ant delno, visu kūnu iš labai arti pajunti virpesius“, – pasakojo I. Dambrauskė.
Projekto pabaiga – operetė
Klubo „Branda“ pirmininkė Stasė Kupčiūnienė sako, kad projekte dalyvavusioms moterims labai patiko ir lektoriaus Donato Lučūno vesti streso valdymo kursai pagal Mindfulness programą.
„Moterys juos gausiai lankė. Patiko pratimai, kuriems reikėjo daug atvirumo. Atrodytų, kad mes kiekvieną pirmadienį susirenkame, tačiau tuose susitikimuose tiek daug atvirumo nebūna. Donatas sugebėjo padaryti taip, jog moterys išsikalbėtų. Donatas jas labai įkvėpė, pakylėjo. Beje, ir lektorius sakė, kad jam buvo malonu čia būti, pabendrauti“, – kalbėjo S. Kupčiūnienė.
Pirmininkė sako, jog projekte dalyvavusios moterys dėkingos klubui LIONS: „Visos užsiėmimus lankiusios moterys labai patenkintos, o LIONS klubo moterys mus labai šefavo, rūpinosi. Norėtume ir šio projekto tęstinumo, bet ar jis bus – dar nežinia“.
Klubas „Branda“, kuris kitais metais minės 40-metį, vienija vyresnio amžiaus žmones. Nors jis buvo sukurtas kaip švietimo įstaigose dirbusių žmonių bendruomenė, dabar prie jo jungiasi ir kitų specialybių žmonės. Daugiausia – moterys, tačiau, pasak pirmininkės, yra ir vyrų. Iš viso jame – apie 80 narių, tačiau aktyvą sudaro maždaug trys dešimtys žmonių.
Projektas „Gera psichinė sveikata – stabilumo pagrindas senatvėje“ baigsis kultūros renginiu – tai LIONS dovana aktyviausiai užsiėmimus lankiusioms dalyvėms. Gruodžio 11 dieną 20 projekto dalyvių vyks į Operos ir baleto teatrą bei žiūrės operetę „Sarsuela“.
Klubo LIONS nuotraukos