Kelionė automobiliu visuomet skatina spontaniškumą – kai pasitaiko proga, galima sustoti paskanauti patikusioje kavinėje ar pasigrožėti akį traukiančiu vaizdu. Tačiau prieš leidžiantis į kelionę automobiliu, taip pat reikia šiek tiek pasidomėti ir pasiruošti.

Todėl jei nusprendėte išbandyti tokį keliavimo būdą, pateikiame jums keletą naudingų patarimų, kurie padės užtikrinti, kad jūsų kelionė būtų nepamirštama.

1. Paruoškite savo automobilį būsimai kelionei

Norėdami sumažinti avarinių situacijų kelyje riziką, prieš leisdamiesi į kelią, pasirūpinkite, kad patikimas mechanikas patikrintų jūsų automobilio akumuliatorių, variklį ir padangas. Žinoma, ne ką mažiau svarbu, jog būtų pakeisti ir visi svarbiausi transporto priemonės skysčiai, įskaitant variklio alyvą. Techniškai tvarkingas automobilis užtikrins, kad jūsų kelionė būtų saugi ir sklandi.

Tam, kad būtų lengviau paruošti savo automobilį būsimai kelionei, galite pasinaudoti carone.app mobiliąja programėle, kurios pagalba galėsite labai greitai surasti artimiausią autoservisą.

2. Pradėkite planuoti anksčiau, o ne vėliau

Geriausias laikas pradėti planuoti yra dabar arba kuo anksčiau, Pavyzdžiui, jei vykstate į populiarias vietas, pavyzdžiui, nacionalinius parkus, svarbu iš anksto rezervuoti stovyklavietes. 

3. Pasinaudokite planavimo priemonėmis

Tarp daugybės mobiliųjų programėlių, svetainių, gidų ir kitų keliautojams skirtų įrankių kelios naudingiausios priemonės yra:

Google“ žemėlapiai

Paprastai dauguma keliautojų naudojasi „Google“ mobiliąja programėle. Jos pagalba galima pasirinkti pradinį ir galutinį tašką ir gauti automatiškai sugeneruotus žingsnis po žingsnio važiavimo nurodymus. Ši programėlė taip pat leidžia pritaikyti maršrutus, kad būtų išvengta rinkliavų ar greitkelių, pridėti apvažiavimų, nustatyti pakeliui esančias lankytinas vietas, apvažiuoti spūstis ir kt.

Kelių atlasai

Jei nenorite naudoti mobiliųjų programėlių ar nuolatos naudotis internetu, visuomet galite į pagalbą pasitelkti ir kelių atlasus, kurie padės nesunkiai surasti tinkamiausius maršrutus ir susidaryti platesnį vaizdą apie konkrečią vietovę. Tokiu būdu taip pat tampa paprasčiau atrasti įdomias vietas, kurios gali būti visai šalia kelio.

Kitos patogios programėlės

Prieš išvykdami į kelionę, pagalvokite apie galimybę į savo išmanųjį telefoną įsirašyti „Waze“ mobiliąją programėlę, kurioje rasite naujausią informaciją apie eismą ir kelių būklę. Taip pat galite atsisiųsti ir „Spotify“ programėlę, kurioje rasite muzikos ir podkastų, kad galėtumėte pramogauti ir būti informuoti apie naujausius įvykius.

4. Turėkite „avarinių priemonių“ rinkinį

Suprantama, kad su savimi į kelionę automobiliu turėtumėte pasiimti vairuotojo pažymėjimą, transporto priemonės registracijos dokumentus ir draudimo liudijimą. Tačau taip pat nepamirškite kelių atlaso, mobiliojo telefono įkroviklio, nedidelio kiekio grynųjų pinigų, pirmosios pagalbos rinkinio, atsarginės padangos ir priemonių padangai pakeisti, bent dviejų litrų geriamojo vandens vienam žmogui ir nedidelio šaldytuvo su negendančiais užkandžiais.

5. Realistiškai vertinkite bendrą nuvažiuotų kilometrų skaičių

Atstumas, kurį galite nuvažiuoti per tam tikrą kelionę, priklauso nuo asmeninių poreikių ir galimybių, taip pat nuo to, kiek apvažiavimų ir sustojimų norite įtraukti. Per 14 dienų kelionę galite nuvažiuoti nuo 2 500 iki 2 900 kilometrų, o kai kuriais atvejais ir 3 200 kilometrų.  Trumpesnei trijų dienų kelionei planuokite 300-500 kilometrų.

Kelionės, kurių metu daugiausia važiuojama kaimo vietovėse, gali būti ilgesnės nei tos, kuriose didžiausi atstumai įveikiami greitkeliuose. Jei per dieną užsibrėšite nuvažiuoti pernelyg didelį atstumą, tai gali neigiamai atsiliepti jūsų kelionei ir jus labai išvarginti.

6. Į savo maršrutą įtraukite šalutines keliones

Labai paprasta susikoncentruoti į pagrindinį kelionės tikslą, tačiau tokiu atveju rizikuojama praleisti labai vertingas šalutines vietas. Tačau kelionė automobiliu ir yra tuo žavinga, kad keliaudami galite sustoti bet kurioje pasirinktoje vietoje, pamatydami tai, ko galbūt niekuomet nepamatytumėte pasirinkę keliauti lėktuvu.

Be to, toks keliavimo būdas atveria galimybes aplankyti ir vietinius restoranus bei mažus autentiškus miestelius. Todėl būtinai į savo kelionės maršrutą įtraukite ir papildomas lankytinas vietas bei trumpus sustojimus.

7. Neleiskite sau pervargti

Vairavimas pavargus yra labai pavojingas. Paprastai reikia miegoti bent septynias valandas per naktį, kad dieną vairuojant nebūtų jaučiamas nuovargis ir mieguistumas. Vėlgi, daug kas priklauso nuo aplinkybių ir asmeninių pageidavimų bei tolerancijos.

Pavyzdžiui, jei pradėdami kelionę jūs per dieną kelyje praleisite nuo aštuonių iki dešimties valandų, neabejotinai pavargsite ir laikas kelyje jums prailgs. Tokiu atveju greičiausiai įpusėjus kelionei jūs įstengsite važiuoti tik tris valandas per dieną, nes priešingu atveju jūsų savijauta bus labai prasta ir jūs negalėsite mėgautis kelione.

8. Reguliariai sustokite

Reguliarūs sustojimai padeda išlikti budriems ir mėgautis vairavimu. Kad išliktumėte budrūs, kas dvi valandas arba kas 150 kilometrų sustokite trumpam atsipūsti ir, jei įmanoma, vairuokite pakaitomis su kitu keleiviu.

9. Nepraleiskite dažnesnių sustojimų ar apvažiavimų, jei pastebite kažką įdomaus

Labiau tikėtina, jog vienintelė pakelėje esanti kavinukė suteiks ilgalaikį prisiminimą nei iš pradžių planuota greita pietų pertrauka greito maisto užkandinėje. Pabandykite sustoti prie visiškai atsitiktinai aptiktų vietų, pavyzdžiui, pakelės lankytinų vietų ar konkretaus restorano. Tai jūsų kelionei suteiks daug daugiau smagumo ir malonių prisiminimų.

Automobiliu keliaukite apgalvotai

Kelionės automobiliu paprastai atneša labai daug nepamirštamų įspūdžių, tačiau tam, kad kelionė būtų sėkminga, būtina jai tinkamai pasiruošti. Todėl jei artimiausiu metu ruošiatės leistis į kelią, būtinai atidžiai suplanuokite savo būsimą kelionę.

Užs. Nr. 374.