Tikėjimasis suvilioti klientus neegzistuojant skaitmeninėje erdvėje yra tarsi persikėlimas į negyvenamą salą ir vylimasis, kad jus aplankys kaimynai. Jeigu smulkiojo verslo nebus ten, kur žmonės jį galėtų lengvai rasti, pavyzdžiui, internete, mažai tikėtina, kad kas nors jį pastebės. Remiantis rinkos duomenimis, dauguma respondentų pranešė, kad lankosi internete, norėdami rasti mažų įmonių prekių bei paslaugų, ir tik 8,4 proc. teigė, kad jas randa tiesiog eidami apsipirkti į fizines parduotuves. Akivaizdu, kad geriausias būdas parodyti savo verslą potencialiam klientui yra profesionali svetainė. Jeigu tuo dar neįsitikinote, pateikiame 6 priežastis, kodėl ji reikalinga smulkiajam verslui.

1. Nuolatinė įtaka vartotojams

Neturėdami verslo svetainės, apribojate savo įtaką klientams vien tik fizine parduotuve. Tai reiškia, kad su jais galite bendrauti tik darbo valandomis. Tačiau turėdami interneto svetainę, jūs tampate pasiekiami vartotojams 365 dienas per metus – nesvarbu, ar parduodate produktą, ar kuriate tinklaraštį, ar reklamuojate savo asmeninį prekių ženklą.

2. Prieiga prie tarptautinės auditorijos

Remiantis apklausos duomenimis, 93 proc. vartotojų yra pasiryžę nuvažiuoti iki maždaug 32 km, kad įsigytų tam tikrą prekę ar paslaugą. 87 proc. apklaustųjų teigė, kad tokiu atveju nekeliautų ilgiau nei 15 min. Tai reiškia, kad turėdami vien tik fizinę parduotuvę jūs labai apribojate savo klientų ratą. Interneto svetainė paverčia jus lengvai prieinamus ne tik vietiniams, bet ir užsienio šalių vartotojams.

3. Teigiamų atsiliepimų galia

Nors dauguma vartotojų ieško įmonių naudodamiesi internetu, antrasis daugiausiai įtakos sprendimui pirkti turintis dalykas yra kito žmogaus, pavyzdžiui, draugo ar šeimos nario, rekomendacija. Tai apima ir internetines apžvalgas, kurios daro įtaką netgi 90 proc. klientų.

Taigi, kaip panaudoti tokią medžiagą? Pakankamai paprastai: surinkite visus teigiamus atsiliepimus bei įvertinimus, kuriuos turite, ir paskelbkite juos savo svetainėje, kad pelnytumėte potencialių klientų pasitikėjimą. Tai išties puiki proga pasigirti.

4. Tapimas patikimais ekspertais

Parduotuvės vitrina gali būti naudinga kuriant prekių ženklą. Tačiau specialiai sukurta interneto svetainė suteikia prieigą prie milijardų žmonių, kurie kasdien naršo internete. Be fizinės parduotuvės, buvimas internete jums gali padėti įsitvirtinti kaip autoritetingai įmonei.

Dalindamiesi patikimu tinklaraščio turiniu, ekspertų įžvalgomis bei patarimais, naudingais įrašais ir, žinoma, teigiamais klientų atsiliepimais, sukursite pasitikėjimo vertą prekių ženklą. Be to, šiam tikslui įgyvendinti galite pasitelkti ir socialinius tinklus, tokius kaip „Facebook“, „LinkedIn“ ar „Instagram“.

5. Pardavimų ir rinkodaros palengvinimas

Investavus į svetainę, rinkodara ir pardavimai paprastai tampa daug lengvesni. Pavyzdžiui, užuot paprašę pardavimų komandos paskambinti potencialiems klientams, galite sukurti internetinę rinkodaros kampaniją, kuri pritrauktų vartotojus, aktyviai ieškančius tokių prekių ir paslaugų. Tai reiškia, kad galite parduoti tiesiogiai žmonėms, kurie nori to, ką siūlote.

Be to, skaitmeninė rinkodara – nesvarbu, ar tai būtų mokama reklama, SEO, socialinių tinklų ar turinio rinkodara – leidžia susisiekti su jūsų ieškančiais vartotojais.

6. Vietinių klientų pritraukimas

Anksčiau kalbėjome apie galimybę pasiekti daugybę klientų visame pasaulyje, tačiau, kas, jei jūsų verslas nori išlikti mažas ir vietinis? Ar tokiu atveju reikia egzistuoti skaitmeninėje erdvėje? Be abejonės, taip! Tyrimo duomenimis, netgi 72 proc. vartotojų, atlikusių vietinę paiešką, apsiperka šalia esančioje parduotuvėje. Tai reiškia, kad net jei tiesiog norite pritraukti vietinę auditoriją, svetainė gali būti labai naudinga jūsų verslui. Pavyzdžiui, puslapyje „Apie mus“ patogu pateikti nuorodas į fizinę parduotuvę ir jos darbo valandas.

Svetainė yra gyvybiškai svarbi kiekvienam smulkiajam verslui. Jeigu norite ją sukurti, tam bus reikalingas domenas. Paspaudę ant pateiktos nuorodos jį galite įsigyti iš ilgametę patirtį turinčio ir daugybės įmonių pasitikėjimą pelniusio hostingo paslaugų teikėjo.

Whatabout.agency inf.

Užs. Nr. 86

Panašios naujienos