Išmaniojo telefono keitimas nauju –  svarbus sprendimas bei didelė investicija. Tam reikia pasiruošti, skirti laiko, analizuoti, kad nustatytumėte, kad bus geriausia. Norint užtikrinti, kad perėjimas vyks sklandžiai ir nesigailėsite, padėsime jums tinkamai pasiruošti. Pateikiame penkis svarbiausius patarimus, į kuriuos reikėtų atsižvelgti jau žinant, ką norite pirkti, bet dar prieš keičiant telefoną.

Pirmiausia, kainų palyginimas

Prieš pirkdami naują telefoną būtinai atlikite namų darbus kainų lyginimo sferoje. Pavyzdžiui, ar žinojote, kad pirkdami tos pačios konfigūracijos Samsung Galaxy S23 FE, galėtumėte mokėti tarp 639 ir 710 EUR pas skirtingus pardavėjus. Tai reiškia, kad pas geriausią pardavėją sutaupytumėte 71 EUR arba 10 % (pagal kainoteka.lt informaciją 2024 Q1).

Kadangi yra tiek daug pardavėjų, to paties modelio kainos gali labai skirtis. Naudokitės palyginimo svetainėmis, kad rastumėte geriausią pasiūlymą. Nepamirškite patikrinti, ar nėra akcijų ar nuolaidų. Aišku matyti, kodėl kainas lyginti apsimoka.

Dėkliuko paieška

Pasirinkus iš kur pirkti telefoną, laikas pagalvoti apie apsaugą. Geras dėklas pajėgus ne tik apsaugoti telefoną nuo įdaužų ar įbrėžimų, bet ir gali jį papuošti. Pasižiūrėkite į opcijas el. parduotuvėse. Turėtumėte rasti visko, nuo plonų ir elegantiškų iki tvirtų bei labai atsparių. Pasirinkite tokį, kuris atitiktų jūsų gyvenimo būdą.

Kai kada naudingiausia įsigyti vieną dėklą kasdieniam nešiojimui, o kitą, daug atsparesnį – kelionėms ar išvykoms.

Ekrano apsaugos įsigijimas

Ekranas dažnai yra pažeidžiamiausia arba viena pažeidžiamiausių išmaniojo telefono dalių. Aukštos kokybės apsauginis stiklas neleis jo subraižyti ar sudaužyti.

Grūdinto stiklo apsaugos suteikia geriausią barjerą, tačiau tuo pat metu nesumažina ekrano jautrumo lietimui. Tai – nedidelė investicija, kuri gali padėti išvengti brangaus ekrano remonto ateityje.

Duomenų perkėlimas ir išsaugojimas

Prieš keisdami telefoną būkite 100 % užtikrinti, kad sukurtos visų svarbių duomenų atsarginės kopijos. Patogiausia tam naudotis debesijos paslaugas, nors galite jas perkelti ir į kompiuterį ar išorinį diską. Pernelyg dažnai pasitaiko situacijos, kai pakeitus telefoną žmonės praranda daug svarbios informacijos.

Pasidomėkite, ar gamintojas sukūrė programą ar įrankį, kad būtų lengviau perkelti duomenis į naująjį telefoną. Samsung, Apple ir kiti tokį sprendimą turi.

Tinkamas seno telefono atsikratymas

Kai būsite pasirengę pereiti prie naudojimosi nauju telefonu, o senas nebus reikalingas, pagalvokite, ką su juo daryti.

Jei jis vis dar geros būklės, galima parduoti per skelbimus, iškeisti (angl. trade-in) bei gauti nuolaidą naujojo pirkimui arba perleisti šeimos nariui ar draugui.

Jei jis nebetinkamas naudoti arba nesinori vargintis parduodant, atneškite jį į elektronikos prekių parduotuvę ar atliekų surinkimo vietą. Atsakingai atsikratydami elektronikos padėsite sumažinti taršą.

Užs. Nr. 301.