Miego kokybė yra ypač svarbi geram ir pilnaverčiam poilsiui. Deja, bet miego sutrikimai yra gana dažna problema. Nemaža dalis žmonių skundžiasi, kad naktį negali užmigti arba miega prastai, dažnai prabunda ir panašiai. Vis dėlto yra keletas būdų, kurie gali pagerinti jūsų miego kokybę.

1. Išvėdinta patalpa

Nuo seno žinoma, kad miegamojo patalpa turi būti gerai vėdinama. Įvairūs ilgainiui susikaupę kambario kvapai prieš miegą gali erzinti jautresnius žmones. Taip pat mokslininkų nustatyta, kad miegant vėsioje patalpoje geriau pailsima. Kitas sprendimas gali būti trumpas vakarinis pasivaikščiojimas lauke prieš miegą. Tai irgi veiksminga. Neabejotina, kad grynas oras yra svarbi miego kokybės sąlyga.

2. Kokybiška lova ir čiužinys

Retas drįstu prieštarauti, kad tinkamas čiužinys ir lova taip pat yra vienos svarbiausių sudedamųjų dalių geram poilsiui. Per kietas ar per minkštas čiužinys gali sukelti raumenų skausmus. O lovos ilgis, aukštis ir plotis turi atitikti jūsų poreikius. Tai padeda garantuoti gerą poilsį. Ypač platų kokybiškų lovų pasirinkimą galite rasti lietuviško baldų gamintojo Magrės baldai svetainėje.

3. Miego režimas

Dažnai žiniasklaidoje girdime, kad svarbu laikytis miego režimo. Specialistų teigimu, reguliarus kėlimasis ir ėjimas miegoti yra viena pagrindinių miego higienos taisyklių. Taip yra todėl, nes cirkadinis laikrodis įpranta vienu metu įjungti visus užmigimui reikalingus procesus. Štai kodėl žmonės, kurie laikosi miego režimo, ryte prabunda be žadintuvo.

4. Pasiruošimas miegui

Ši dalis taip pat yra svarbi norint kokybiškai pailsėti. Ką reiškia pasiruošimas miegui? Tai reiškia, kad nereikėtų eiti miegoti pilnu skrandžiu. Rekomenduojama iki ėjimo miegoti nevalgyti 2–3 val. Miegant tuščiu skrandžiu, geriau pailsima, nes neapkraunamas organizmas. Taip pat rekomenduojama vengti negatyvios informacijos ar triukšmingos muzikos bent kelias valandas iki poilsio pradžios.

Kaip matote, šie patarimai yra išties paprasti, tačiau jie gali žymiai pagerinti poilsio kokybę. Jeigu turite nusiskundimų dėl miego, išbandykite šiuos būdus. Jie turėtų suteikti džiuginančių rezultatų. Juk geras miegas – raktas į gerą savijautą dienos metu.

Užs. nr. 164