SEO straipsnių rašymas yra labai svarbus siekiant didinti savo svetainės, prekės ženklo ar kampanijos matomumą internete. Tačiau, jei tai darote patys arba tuo užsiimate neprofesionaliai, jums koją pakišti gali 3 dažniausiai pasitaikančios klaidos. Pasižiūrėkime, kodėl kartais geriau rašymą patikėti profesionaliems SEO rašytojams arba agentūroms.

Raktažodžių atranka – bene pusė darbo

Pirmoji klaida – prieš rašant neatliekamas išsamus raktinių žodžių tyrimas.

Raktiniai žodžiai bei raktinės frazės yra neabejotinas SEO turinio pagrindas. Be jų net ir geriausiai parašytas straipsnis gali likti nepastebėtas pasaulinio tinklo platybėse.  

Statistika rodo, kad tinkamai raktažodžius panaudojus, straipsnis gali padidinti iš paieškos variklių generuojamą lankytojų srautą iki 2000 % (lyginant su tekstu be optimizacijos).

Įsitikinkite, kad jūsų turinyje yra ieškomų arba labai taikliai atrinktų nišinių raktažodžių bei frazių. Paprastai atranką atlieka SEO specialistai arba labai gerai apmokami, profesionalūs rašytojai bei agentūros.

Neatsižvelgiama į UX bei kokybiško turinio svarbą

Tekstai negali būti rašomi vien dėl to, kad užimtų vietą. Dėmesį sutelkiant tik į SEO, bet nekreipiant dėmesio į naudotojų patirtį ir turinio kokybę, rezultato negausite.

Google algoritmas beveik be išimčių teikia pirmenybę naudotojų įsitraukimui ir turinio aktualumui.

Straipsniai, kuriuos sunku skaityti (ilgi sakiniai, nėra struktūros, sudėtingi žodžiai), kurie neturi vertės arba neatsako į naudotojo užklausą, bei negauna vartotojų dėmesio, reitinguojami žemesnėse pozicijose. Rašytojas turi kūrybiškai atsakyti į klausimus, sudėlioti turinio struktūrą neignoruodamas SEO gairių.

Įtraukiantis, informatyvus, ekspertiškai parašytas turinys, atitinkantis jūsų auditorijos poreikius, yra toks pat svarbus kaip ir bet koks kitas žingsnis.

„Neįdarbinamos“ vidinės ar išorinės nuorodos

Dažnai pasitaiko, kai parašomas geras straipsnis, tačiau jis neturi tos kibirkštėlės, dėl ko Google juo galėtų pasitikėti kaip patikimu, aukščiausio lygio turiniu.

Dažnai dėl to kaltas aplaidumas, kai neįvertinama aktualių nuorodų svarba ir galia.

Vidinės nuorodos palaiko skaitytojo dėmesį jūsų svetainei, o patikimos išorinės nuorodos didina jūsų turinio patikimumą tiek paieškos variklio, tiek skaitytojo akyse.

Tačiau tuo pat metu negalima prarasti budrumo. Nereikšmingos arba perteklinės nuorodos gali duoti neigiamą rezultatą. Norint gauti naudą SEO srityje, reikia rasti balansą ir dalintis tik geromis nuorodomis į šaltinius, kuriais pasitikite arba natūraliai susiejamomis jūsų svetainės nuorodomis.

Užs. Nr. 300.