560 – tiek Kėdainių rajono abiturientų savo rankose jau laiko ar visai netrukus gaus brandos atestatus. Nors visų jų veidus šventės dieną puošia plačios šypsenos, tačiau veiduose ir nerimas – juk teks žengti pirmuosius savarankiško gyvenimo žingsnius.

IV f klasės auklėtojai Vaidai Urbonavičienei ši klasė - pati pirmoji. "Todėl ir įsimintiniausia", - teigė ji.

IV f klasės auklėtojai Vaidai Urbonavičienei ši klasė – pati pirmoji. „Todėl ir įsimintiniausia“, – teigė ji.

Pasak Skinutės Jankevičienės, savivaldybės Švietimo skyriaus specialistės, šiais metais bendras rajono abiturientų skaičius siekia 560 mokinių: 458 gimnazistų ir 102 profesinio rengimo centro auklėtinių. „Palyginus su praėjusiais metais, abiturientų šiais metais turime mažiau nei pernai. Pavyzdžiui, jei šiais metais į egzaminus buvo registruoti 458 kandidatai, tai praėjusiais metais tokių buvo 482. Akivaizdu, kad per metus abiturientų sumažėjo visa klase“, – sakė ji.

Tačiau yra kuo pasidžiaugti – turime abiturientų, brandos atestatus gavę su pagyrimu. „Tokie yra du mokiniai. Jie Šviesiosios ir Šėtos gimnazijų auklėtiniai“, – sakė S. Jankevičienė.

Brandos atestatas su pagyrimu išduodamas, kai visi valstybiniai brandos egzaminai išlaikomi didesniu nei 86 balu.

Puikūs gimnazistų pasiekimai

Liepos 10-ąją brandos atestatų šventė vyko Kėdainių „Atžalyno“ gimnazijoje. Čia buvo išlydima šeštoji laida, iš viso – 181 mokinys. Gimnazistus sveikinęs mokyklos direktorius Gintaras Petrulis sakė besidžiaugiantis visais mokiniais ir jų pasiekimais.

„Džiaugiuosi Jumis visais ir sveikinu gavus brandos atestatus. Be to, šiais metais net 9 gimnazistai iš brandos egzaminų gavo šimto balų įvertinimą“, – sakė direktorius.

„Atžalyno“ gimnazijos mokinė Ieva Berankytė baigė gimnaziją puikiai – iš visų mokomųjų dalykų ji turėjo tik dešimtukus, o iš anglų kalbos egzamino gavo 100 balų įvertinimą.

Labai gerais pažymiais gimnaziją baigusios G. Beinartaitės rankose - brandos atestatas.

Labai gerais pažymiais gimnaziją baigusios G. Beinartaitės rankose – brandos atestatas.

Gimnaziją labai gerais pažymiais baigė Goda Beinartaitė, Vasarė Butkutė, Miglė Puodžiūnaitė, Justina Šumilova. Vasarė ir Miglė gavo po šimtuką iš anglų kalbos egzamino, Justina – šimtą balų iš geografijos egzamino. Dar šimto balų įvertinimus gavo Emilis Ruzveltas, Mantas Kleiva, Mantas Staškevičius. Vyrukai puikiai pasirodė informacinių technologijų egzamine. Dar du mokiniai: Evelina Kolonavičiūtė ir Edvinas Kilbauskis šimtukus gavo iš anglų kalbos egzamino.

Įteiktos mero padėkos

Mokyklos direktorius abiturientams linkėjo surasti savąjį kelią.

„Linkiu Jums teisingo pasirinkimo. Mylėkite žmones, nes tada ir Jūs būsite mylimi. Būkite laimingi“, – linkėjo G. Petrulis.

Atskiromis padėkomis buvo įvertinti ir abiturientai, šiais metais puikiai pasirodę olimpiadose ir konkursuose. Kėdainių rajono savivaldybės mero Sauliaus Grinkevičiaus vardu pasirašytomis padėkomis už aukštus pasiekimus šalies olimpiadose ir konkursuose apdovanoti Goda Beinortaitė, Vasarė Butkutė, Kęstutis Gaidukevičius. Už sportinius pasiekimus apdovanota Kamilė Dulskytė. Jiems paskirtos ir piniginės premijos.

Mero padėką už puikius individualius mokymosi pasiekimus G. Petrulis  įteikia K. Gaidukevičiui.

Mero padėką už puikius individualius mokymosi pasiekimus G. Petrulis įteikia K. Gaidukevičiui.

Pirmoji laida įsimins visam gyvenimui

Šiltų žodžių ir palinkėjimų negailėjo ir klasių auklėtojos.

„Ši klasė buvo pirmoji mano auklėtinių laida. Šiandien – nuostabi šventė, kartu su mokiniais džiaugiuosi už juos ir kartu su jais. Tikiuosi, kad iš mokyklos jie išsineš pačias geriausias emocijas, gražiausius prisiminimus. Noriu jiems palinkėti, kad būtų linksmi, laimingi, tiesūs. Net neabejoju, kad kiekvieno jų laukia sėkmė“, – šypsojosi IV f auklėtoja Vaida Urbonavičienė.

Ateitį sieja su Lietuva

E. Ruzveltas, puikiai pasirodęs informacinių technologijų egzamine, teigė, kad niekur iš Lietuvos bėgti nežada ir rinksis Lietuvos aukštąją mokyklą.

Kokie įspūdžiai, savo rankose laikant 12 metų darbo rezultatą, paklausiau vaikino. „Kadangi tai būna vieną kartą gyvenime, įspūdžiai nepakartojami, jausmas nuostabus. Kadangi jau nuo 8 klasės plačiau domiuosi informacinėmis technologijomis, programavimu, tai ir ateitį sieju su tuo. Planuoju studijuoti tiktai Lietuvoje, kadangi esu už tai, kad jaunimas liktų Lietuvoje. Todėl esu užtikrintas, kad studijuosiu Vilniaus Universitete Programų sistemas. Egzaminus išlaikiau labai gerai, todėl mano stojamasis balas – 9.14 – turėtų būti pakankamas studijuoti nemokamai. O Lietuvoje yra pakankamai geros sąlygos ir perspektyvos studijuoti programavimą, todėl jaučiuosi užtikrintai dėl savo ateities“, – optimizmu tryško „Atžalyno“ gimnazijos abiturientas.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.