Nagu laku dekoruoti puodeliai1.

Artimiesiems ar draugams Kalėdų proga padovanokite ne tradicinės formos rinkinį karštam vynui. Į apelsiną prismaigstykite gvazdikėlių, išpuoškite jį įdomiais ornamentais, galite įsmeigti ir anyžiaus sėklų. Apelsiną apriškite dovanų juostele, o kartu su kaspinėliu įriškite cinamono lazdelę. Tai mažytė, tačiau naudinga ir puikiai kvepianti dovanėlė. Linksmų Šventų Kalėdų!

2.

Kalėdos neįsivaizduojamos be gardžių patiekalų. Žmogui, kurį norite nustebinti padovanokite receptą stiklainyje. Sluoksniais į tuščią stiklainį suberkite reikiamus produktus pyrago kepimui, o patį receptą užklijuokite ant stiklainiuko. Vietoje pyrago recepto gali būti ir ingredientai karštam šokoladui: kakava, šokolado drožlės, zefyrai. Tai neabejotinai puiki ir saldi dovana. Skanių ir spalvingų Šventų Kalėdų!

3.

Nustebinkite brangų žmogų kalėdinės arbatos dėžute su palinkėjimais: paprastą arbatos dėžutę nudažykite, dekoruokite kalėdiniais ornamentais. Arbatos maišelius įdėkite į rankomis pagamintus mažyčius vokelius. Ant kiekvieno vokelio užrašykite palinkėjimą, vokelius taip pat gražiai apipavidalinkite. Šią dovaną gavęs žmogus supras koks jis jums svarbus! Kūrybingų ir jaukių Šventų Kalėdų!

4.

Padovanokite artimam žmogui atsiminimų dėžutę. Ši dėžutė turėtų talpinti pačias gražiausias kartu praleistas akimirkas. Gražius atsiminimus užrašykite ant lapelių ir sudėkite į dėžutę.Tai puiki dovana Kalėdų rytą ar net Naujųjų metų naktį. Tegul vienas iš įrašų būna šios Kalėdos! Linkime įsimintinų Šventų Kalėdų ir Naujųjų metų!

5.

Kalėdoms pagaminkite savo mėgstamiausių prieskonių mišinį ar net kelis, skirtus skirtingiems patiekalams gardinti. Juos supakuokite į nedideles atskiras talpas, sukurkite įdomią kalėdinę etiketę ir padovanokite artimiesiems bei draugams. Tai vertinga dovana, kuri ras vietos ir ant Kalėdų stalo. Šiltų ir ypatingų Šventų Kalėdų!

6.

Nieko nėra geriau už jau tradicija tapusius naminius imbierinės tešlos sausainiukus ir jų gardų kvapą Kalėdų rytą. Padovanokite artimiesiems ar draugams keptų imbierinių sausainukų. Nepamirškite juos iškepę gražiai dekoruoti glajumi. Sausainukus sudėkite į permatomus maišelius ir perriškite spalvota juostele. Paprasta, bet nuoširdu. Kvapnių ir skanių Šventų Kalėdų!

7.

Žiema ir Kalėdos visad asocijuojasi su jaukumu bei megztais daiktais. Norėtumėte tokį malonumą suteikti dovanų, bet neturite kantrybės megzti? Yra kitas būdas! Nusipirkite virvinių ar labai storų siūlų ir principą mezgant virbalais perkelkite ant savo… rankų! Galėsite greitai numegzti storą šaliką, skraistę ar jaukų pledą. Gražiai sulankstykite, perriškite kaspinu ir dovanokite šilumą artimam žmogui. Jaukių ir minkštų Šventų Kalėdų!

8.

Kai lauke šitaip šalta, tuomet pačios geriausios dovanos – tos, kurios jūsų artimam žmogui padės sušilti. Kalėdų proga numegzkite jam šaliką ar pirštines. O jeigu megzti nelabai mėgstate ar mokate, nupirkite kalėdinėje mugėje. Tai ir praktiška, ir nuoširdi dovana, kurią gavęs žmogus apsidžiaugs jūsų rūpesčiu. Šiltų ir minkštų Šventų Kalėdų!

9.

Arbata arba karštas šokoladas – tai vieni pagrindinių žiemos atributų. Padovanokite artimiesiems puodelius, kuriuos prieš tai išmarginkite kalėdiniais ornamentais ar tiesiog šiltais linkėjimais. Ši dovana bus ilgai nepamirštama. Linksmų Šventų Kalėdų!

10.

Padovanokite savo paties rankų darbo žvakę. Kaip žvakės pagrindą galite panaudoti taurę, nenaudojamą stiklinę ar nedidelį stiklainėlį. Mažytes žvakutes galima gaminti ir ledukų formelėse. Žvakės gaminimui jums reikės dagties, vaško drožlių, eterinių aliejų ir dažų. Vašką šildykite į keptuvę su vandeniu įstatytame stikliniame inde, ant viryklės. Kai vaškas ištirps įpilkite aliejų ir dažus, išmaišykite ir atsargiai pilkite į pasirinktą formelę, kurioje įdėta dagtis. Palikite sustingti. Žvakė – tai šilumos ir meilės simbolis, todėl ši dovana abejingų nepaliks. Šviesių Šventų Kalėdų!

11.

Kalėdoms nustebinkite draugus ir artimuosius padovanodami pačių gamintą muilą. Muilo gaminimas nėra lengvas, tačiau malonus procesas, jo receptų rasite internete, teliks išsirinkti labiausiai patinkantį. Nepamirškite virdami pagardinti muilą kvapniais eteriniais aliejais, įmesti levandos šakelę ar rožių žiedlapių. Sustingusį muilą supjaustykite, įvyniokite į maistinę plėvelę ir apriškite kaspinu. Tai originali ir naudinga dovana. Linkime kvapnių Šventų Kalėdų!

12.

Kalėdos – pats tinkamiausias metas draugams ir kaimynams padovanoti vasarą virtas uogienes ar kitas rudens derliaus gėrybes. Sukurkite savo etiketę-sveikinimą ir užklijuokite ant uogienės stiklainio. Tai paprasta, tačiau labai vertinga kalėdinė dovana. Rūpestingų ir saldžių Šventų Kalėdų!

13.

Kalėdine dovana gali tapti ir jūsų jau išbandyti ir mėgstami receptai. Ant nedidelių kortelių atspausdinkite receptų aprašymus, korteles įlaminuokite ir perverkite žiedu. Žiedą pritvirtinkite prie medinio samčio ar mentelės. Ši dovana puikiai tiks draugei ar mamai, jos tikrai įvertins jūsų mažytes virtuvės paslaptis. Šviesių Šventų Kalėdų ir įkvepiančių kurti Naujųjų metų!

14.

Dovanoti vienas kitam dovanas ir dėmesį turėtume ne tik per šventes, bet ir kitomis dienomis. Siūlome Kalėdų proga artimam žmogui padovanoti dovanų rinkinį. Padarykite 12 kortelių, jose užrašykite, ką pasižadate padaryti kiekvieną mėnesį. Kortelę dekoruokite paveiksliukais. Pvz., „Gegužė: Užkandžiai, gėrimai, pagrindinis patiekalas ir desertas – visi skirtingose vietose.“, „Gruodis: Kino teatras, spragėsiai, filmą išsirinksi Tu.“ Tokie ir panašūs pažadai tikrai nustebins ir pamalonins jūsų artimąjį. Linkime jaukių Šventų Kalėdų ir spalvingų Naujųjų metų!

15.

Mylimam žmogui padovanokite kalėdinius meilės kuponus. Juos pagaminkite iš popieriaus, suklijuokite. Ant jų surašykite pažadus, kuriuos pasižadate padaryti per metus. Tai gali būti ir ne itin malonūs namų ruošos darbai ar tai, ką jūs retai darote. Pvz., „Pusryčiai į lovą“, „Diena be mano bambėjimo“, „Visą dieną veiksime tai, ką nori tu“ ir pan. Padovanotus kuponus jūsų mylimas žmogus galės panaudoti bet kada, tačiau jūs turite pasiryžti juos visus įgyvendinti. Linkime kupinų meilės Šventų Kalėdų!

16.

Jei jūsų artimas žmogus naudojasi planšete ar išmaniuoju, Kalėdoms pasiūkite jam dėkliuką. Dėkliukui siūti puikiai tiks vilna. Prie dėkliuko telefonui galite prisiūti ir kišenėlę ausinėms. Tai ir praktiška ir miela dovana, kurią jūsų mylimas žmogus visuomet nešiosis kartu su savimi. Šiltų ir jaukių Šventų Kalėdų!

17.

Jūsų artimieji apsidžiaugs gavę dovanų rankų darbo šildyklę skausmui malšinti ar raumenims atpalaiduoti. Iškirpkite dvi norimo dydžio ir formos medvilnės iškarpas, jas susiūkite palikdami nedidelį plyšelį. Per jį supilkite į pagalvėlės vidų nevirtus ryžius, kviečius, pupeles ar vyšnių kauliukus, taip pat galite įdėti prieskoninių žolelių, levandų, gvazdikėlių ar rožių žiedlapių. Pagalvėlę užsiūkite. Šią pagalvėlę priklausomai nuo dydžio reikia šildyti 2-3 minutes mikrobangų krosnelėje ir pridėti prie skaudamos vietos. Tai nedidelė, tačiau brangi dovana mylimiems žmonėms. Šiltų ir ramių Šventų Kalėdų!

18.

Nustebinkite savo draugus padovanodami jiems pikantiškų skonių aliejų, kuriuos bus galima naudoti patiekalams ar duonai gardinti. Supilstykite alyvų aliejų į nedideles talpas. Į kiekvieną iš jų pasirinktinai įdėkite: mairūno šakelę, česnakų, čili pipirų ar kitų prieskonių. Aliejus prisigers jūsų pasirinktų ingredientų aromatais ir skoniais. Šiltų Šventų Kalėdų ir pikantiškų Naujųjų metų!

19.

Kalėdų proga mylimam žmogui padovanokite atsiminimą apie gražiausias kartu praleistas akimirkas. Atrinkite nuotraukas, kuriose užfiksuotos jums ir jūsų brangiam žmogui svarbios akimirkos. Atspausdinkite jas, o kitoje pusėje užrašykite, kas tai per akimirka ir kuo ji jums svarbi. Visas nuotraukas sudėkite į gražią dėžutę ir, žinoma, supakuokite. Šiltų ir įsimintinų Šventų Kalėdų!

20.

Nustebinkite savo mylimą žmogų darydami staigmenas ne tik Kalėdų rytą, bet ir švenčių belaukiant. Tapkite slapta Kalėdų fėja arba Kalėdų elfu. Tam susikurkite naują el.paštą. Tegu jo adresas būna žaismingas, pavyzdžiui, kaledufeja@gmail.com. Kasdien rašykite savo brangiam žmogui laiškus – sakykite, kad mylite, linkėkite sėkmės darbe, kvieskite į namų kino teatrą ir pan. Būkite išradingi! To tikrai nepamirš Jūsų antroji pusė. Linkime išradingų ir džiaugsmingų Šventų Kalėdų!

21.

Kalėdoms iš meduolinės tešlos iškepkite kalėdinį namelį, jį papuoškite glajumi. Galite iškepti mažyčius namukus, juos išpuošti glajumi, o jų apačioje išpjauti ertmes tam, kad namukas lengvai užsidėtų ant arbatos puodelio. Tai saldi ir įstabi dovanėlė švenčių proga, kuria džiaugsis ir maži ir dideli. Kūrybingų ir įsimintinų Šventų Kalėdų!

22.

Visuomet gera sulaukti kalėdinių sveikinimų iš brangių žmonių, todėl Kalėdoms siūlome paštu išsiųsti kalėdinius sveikinimus visiems artimiesiems. Dar geriau, jeigu tai būtų atvirukai, kuriuos gaminote jūs pats. Taip nustebinsite artimus, tačiau toli esančius žmones. Džiaugsmingų Šventų Kalėdų!

23.

Nustebinkite draugus nusiųsdami jiems kalėdinį video sveikinimą. Šiandien daugelis turime išmaniuosius telefonus, tad tai padaryti nebus sunku. Prieš kamerą pasakykite, kaip labai juos vertinate ir linkite gražių švenčių. Tai bus puiki staigmena bet kuriam draugui, o ypač tam, kuris gyvena kitoje šalyje. Jaukių ir išradingų Šventų Kalėdų!

24.

Ruošdamiesi Kalėdų šventėms iš sūrios tešlos nulipdykite angeliukus ar kitus kalėdinius žaisliukus. Rankų darbo dekoracijas gaminkite su vaikais, tai bus ir jiems, ir jums smagus užsiėmimas. Visa tai galite padovanoti kaimynams, draugams, tėvams ar net vienas kitam! Sūrią tešlą lipdymui pasigaminsite iš puodelio druskos, puodelio miltų ir pusės puodelio vandens. Nulipdytus žaisliukus kepkite orkaitėje, o po to galėsite juos nudažyti akriliniais dažais. Džiaugsmingų ir kūrybingų Šventų Kalėdų!

25.

Sukurkite kalėdinę nuotaiką namuose ir nustebinkite artimuosius pagamindami kalėdinę eglutę iš spalvotų lapukų. Ant sienos, durų ar kitoje vietoje eglutės forma išklijuokite spalvotus lapelius. Tegul pagrindas būna žali lapukai, o spalvoti imituoja žaisliukus. Ant kiekvieno iš lapelių užrašykite per metus patirtas gražiausias akimirkas drauge su žmogumi, kurį norite nustebinti. Tai gali būti puiki staigmena Kalėdų rytą. Linkime šviesių ir jaukių Šventų Kalėdų!

26.

Kalėdų proga artimiesiems padovanokite įkvėpimą kitiems metams: pagaminkite iš kartono daug dėžučių arba vokelių, ant jų užrašykite situacijas, kuriose reikalingas įkvėpimas, paskatinimas ar motyvacija. Pvz., „Kai nesiseka darbe“, „Kai nėra įkvėpimo ruoštis egzaminams“ ir t.t. užrašykite ir į jas įdėkite kruopščiai atrinktas motyvacines frazes, žymių žmonių mintis ar savo mintis ir palinkėjimus. Artimų ir jautrių Šventų Kalėdų!

27.

Kalėdų rytą apkabinkite ir pabučiuokite Jums brangius žmones. Susisukę į šiltus chalatus šventiškai papusryčiaukite, vėliau išgerkite kavos su pyragu. Niekur neskubėkite, mėgaukitės draugija kaip niekad. O kai jausitės iki galo pabudę, išsikepkite pyragą, pasipuoškite ir eikite į svečius. Svarbiausia – geros emocijos. Linksmų Šventų Kalėdų!

28.

Visą gruodį kas rytą netikėčiausiose namų vietose palikite ant lapelio užrašytą linkėjimą savo artimiesiems. Lai Kalėdos būna visą mėnesį, kas žino, gal tai taps įpročiu? Ištikimų ir mylimiausių Šventų Kalėdų!

29.

Vienas maloniausių dalykų žiemą – tai šilta arbata ar kakava. Jei mokate – numegzkite puodeliui pirštinę. Prisiūkite spalvingus elementus – bumbulus, sagutes, padarykite sniego senio emblemą. Turint tokią pirštinę arbata neatšals taip greitai, o ir puodelį bus malonu paimti į rankas. Jei megzti sekasi sunkiau – panaudokite seną pirštinę ir tiesiog ją dekoruokite. Šiltų ir minkštų Šventų Kalėdų!

30.

Kodėl Kalėdos yra pati geriausia šventė? Nė vienas dalykas nebepanašus į rutiną. Pagaminkite pusryčius, sudėkite juos į termosą ir nuvažiuokite papusryčiauti į gražią vietą. Leiskite Kalėdomis alsuojančiam miestui jus priglausti baltai romantikai, kvepiančiai blyneliais su klevų sirupu. Jaukių ir skanių Šventų Kalėdų!

31.

Kartais mėgstame netesėti pažadų, tačiau per Kalėdas pasižadėti darbai tampa tarsi malonumu… visiems metams! Užrašykite ant lapelių gražius žodžius, norus, pažadus kiekvienai dienai iki kitų Kalėdų ir sudėkite į gražų indą. Dovaną gavęs žmogus kasdien ištraukia po vieną – visi jie turi būti išpildyti. Jaukių ir širdingų Kalėdų!

32.

Kartais per ilgus draugystės metus pamirštame svarbiausius jos įvykius, o taip smagu tai prisiminti šnekučiuojantis prie Kalėdų eglutės. Pasiryžkite aprašyti, kaip susipažinote su Jums brangiu žmogumi. Įsivaizduokite, kad rašote knygą, tam, kad niekada nepamirštumėte. Įteikite ją pasirinktam asmeniui. Nepamirštamų ir laimingų Šventų Kalėdų!

33.

Senuose filmuose dažnai regime, kaip Kalėdų naktį merginos šukuojasi plaukus ir mintimis prašo Kalėdų senelio išpildyti jų svajones. Nupirkite dailų plaukų šepetį draugei, dukrai ar merginai, o jo nugarėlę dekoruokite spalvotais stikliukais, akmenėliais, užklijuokite metalinę, ar iš kitokios medžiagos padarytą, to žmogaus pirmą vardo raidę. Svajonių išsipildymo kupinų Šventų Kalėdų!

34.

Iškritus pirmam sniegui, mes žinome, apie ką pagalvojate. Apie sniego senius! Juk tai vienas smagiausių užsiėmimų Kalėdų rytą! O tam reikia pasiruošimo, tad brangiam žmogui padovanokite rinkinį sniego seniui lipdyti su kvietimu tai padaryti kartu. Paimkite kibiriuką, angliukus ar kankorėžius, nedidelę šluotą. Nepamirškite morkos! Smagių ir išdykusių Šventų Kalėdų!

35.

Kas gali būti maloniau už mandarinus ar kitus gardėsius, sudėtus į specialiai pagamintus kalėdinius indus? Paimkite laikraščių ar paprasto popieriaus, balionų ir akrilinių ar aerozolinių dažų. Pripūskite balionėlį, jį įstatykite į puodelį – tai bus jūsų dubenio forma ir dydis. Mirkydami popierių į vandenį ir lipalą klijuokite storą laikraščio sluoksnį ant baliono paviršiaus. Duokite parą jam išdžiūti. Popieriui sukietėjus susprogdinkite balioną. Gautą formą nudažykite dažais. Kalėdiniam stalui itin tinka auksinė ar sidabrinė spalvos, ant kurių galite išpiešti dailias snaiges. Auksinių ir kūrybingų Šventų Kalėdų!

36.

Atsiminimai per šventes ypač svarbūs. Tų akimirkų prisiminimams padarykite nuotraukų laikiklį: paimkite medžio blokelį ar apskritimą, išgręžkite nedideles skylutes ir susmeikite pagaliukus. Jų viršuje prilipdykite medinius skalbinių segtukus – tai bus nuotraukų laikikliai. Galite paimti ir tuščius, stiklinius butelius ar stiklainiukus, pripilti smėlio ir susmeigti laikiklius. Atsiminimų kupinų Šventų Kalėdų!

37.

Smagiausias akimirkas ir artimiausius žmones norisi turėti šalia, ypač per šventes. Jei kartais negalite būti su brangiais žmonėmis – padovanokite rėmą su pačiomis brangiausiomis akimirkomis – nuotraukomis, kuriose esate užfiksuoti kartu. Taip pat galite naudoti tik stiklą su kartonu – jūsų draugystei rėmai nereikalingi! Neturėkite ribų per šias Šventas Kalėdas!

38.

Per šventes moterims norisi padovanoti kažką dailaus, bet originalaus, tad gražūs rėmai gali tikti ne tik paveikslams, bet ir papuošalams! Juk kartais tuos smulkius auskariukus taip sunku rasti… Rėmelis-auskarų laikiklis damai tikrai išspręstų šią bėdelę! Tereikia elegantiško rėmelio, kamštinės medžiagos ir smeigtukų, ant kurių galima bus kabinti auskarus ar grandinėles. Patogių ir jaukių Šventų Kalėdų!

39.

Trūksta pakabų svečiams atėjusiems per šventes? Namie tikrai galite atrasti visai nenaudojamų valgymo įrankių, tad būkite kūrybingi! Paimkite medinį blokelį ir šakutę arba šaukštą. Medinį blokelį nudažykite pasirinktais dažais, valgymo įrankį perlenkite perpus ir priklijuokite ar grąžtu pritvirtinkite prie blokelio. Genialu ir paprasta, tiesa? Ant jų taip pat galite kabinti raktus, puodelius, rankšluosčius! Tvarkingų ir kūrybingų Šventų Kalėdų!

40.

Ar prisimenate, kaip Šventų Kalėdų vakarą močiutė sėdėdavo ir siuvinėdavo rankšluostėlius bei staltieses? Tikriausiai iš seno turite močiučių paliktų senovinių virtuvinių rankšluostėlių, iš jų pagaminkite virtuvinius laikiklius samčiams ar mediniams įrankiams. Paimkite nenaudojamą lentelę maisto pjaustymui ir prie jos su dailiais vinimis ar kniedėmis pritvirtinkite rankšluostėlį tarsi kišenę. Lentelė turi turėti išpjautą skylę, kad galėtumėte ją užkabinti. Šią dovaną galite padovanoti močiutei, priminkite, ką išsaugojote. Jaukių ir artimų Šventų Kalėdų!

41.

Turite senų, nenaudojamų nagų lakų? Tuomet Jums reikės tik baltų puodelių! Pagaminkite kalėdinius marmuro puodelius. Supilkite nagų laką į vandenį ir panardinkite ten puodelį, jį sukinėdami ar panardindami kelis kartus gausite įvairias formas ir spalvos intensyvumą. Naudokite raudonas, žalias spalvas, net blizgučius! Kūrybingų ir spalvingų Šventų Kalėdų!

42.

Mažiausiems švenčių dalyviams jos pačios svarbiausios ir privalo būti linksmiausios! Juk taip smagu po namus ieškoti paslėptų Senių Besmegenių… Tam, kad sutaupytumėte, naudokite kojines. Kojinę prikimškite vatos, o į dugną įdėkite kelias sagas. Perriškite jį virvele, atskirdami kūną nuo galvos. Uždėkite kepuraitę ir šalikėlį, tai bus puikus žaisliukas jūsų ir draugų vaikams. Draugiškų ir smagių šventų Kalėdų!

43.

Kalėdos dažnai tampa iššūkiu ir vyrams, čia per vieną vakarą reikia namuose įkurdinti medį ir atlaikyti vaikučių šėliones! Tad tokiam vyrui per Kalėdas įteikite specialų „Darbštaus vyro rinkinį“, kad kitos šventės taptų dar malonesnės. Nupirkite kelis įrankius (geriausia, kad būtų mediniai ir nespalvoti), taip pat vinių. Įrankius aprašykite, nuspalvokite savo rankomis, vinis suriškite į gražų ryšulėlį ir įdėkite į metalinį kibiriuką. Darbščių ir meilių Šventų Kalėdų!

44.

Ar dažnai regite, kaip šeimos vyras kuičiasi kišenėse, tarp čekių ieškodamas pinigų? Mes turime išeitį – šaunią piniginę tėčiui ar vyrui. Jums tereikia iš odos iškirpti formą (trys sujungti kvadratai apačioje ir vienas virš viduriniojo). Formoje pragręžkite skylutes ir padarykite įpjovimus. Piniginė tiesiog susilankstys, o tokios dovanos neįmanoma nenešioti! Nepamirškite įdėti kelių monetų! Turtingų ir jaukių Šventų Kalėdų bei Naujųjų metų!

45.

Įvairios pagalvėlės ypač pagyvina namus ir suteikia jaukumo, tačiau žmonės retai joms leidžia pinigus. Nusipirkite, arba jei mokate pasiūkite, paprastą pagalvės užvalkalą, pasidarykite raidžių trafaretą ant kartono, jį uždėkite ant užvalkalo ir užrašykite poemą ar gražius žodžius mylimam žmogui. Jaukių ir poetiškų Šventų Kalėdų!

46.

Palepinkite artimą žmogų nuostabiais pojūčiais vonioje! Pagaminkite apelsininį kūno šveitiklį su cinamonu. Jums reikės puodelio cukraus, mažiau nei puodelio alyvuogių aliejaus ir tiek pat kokosų aliejaus. Pridėkite kelis lašus apelsinų eterinio aliejaus bei cinamono. Gražiai supakuokite ir užriškite kaspiną. Malonių ir jaukių Šventų Kalėdų!

47.

Šiltos Kalėdos tada, kai šilta kojoms! Bet kurioje statybinių medžiagų parduotuvėje nusipirkite tinklelį, naudojamą statybose. Sukarpykite nenaudojamą rankšluostį juostelėmis ir jas verkite į tinklelį tiesiog užrišdami mazgeliu. Ir štai! Puikus vonios kilimas tikrai papuoš namus ir atrodys itin originaliai. Tokia dovana ypač patiks tiems, kurie mėgsta ekologišką gyvenimo būdą! Šiltų ir Jaukių Šventų Kalėdų!

48.

Prisiminkite vasarą… Gal buvote prie jūros ir parsivežėte jūros akmenėlių? Iš jų galite pagaminti puikius padėkliukus arbatiniams, puodeliams ar net maisto lėkštėms. Juos galite suklijuoti ant kamštinio padėkliuko ar sukarpyto veltinio. Galite naudoti ne tik akmenėlius bet ir cinamono lazdeles, ant jų pastačius šiltą indą, namai pakvips cinamonu. Kvapnių ir įsimintinų Šventų Kalėdų!

49.

Karšti gėrimai – patys skaniausi žiemą, o ypač juos geriant iš specialiai dekoruotų indų. Nupirkite baltą arbatinį, puodelį ir dažų, tinkančių keramikai. Dekoruokite taškučiais, nebijokite šėlioti ir užrašykite tai, ką norėtumėte, jog tas žmogus prisimintų visą laiką gerdamas arbatą. Karštų ir pašėlusių Šventų Kalėdų!

50.

Pastebėjote, jog draugai ar tėvai dantų šepetėlius ir vatos diskelius deda į paprastus puodelius? Nusipirkite stiklainiukų ir padarykite iš jų vonios rinkinį. Spalvai išgauti naudokite kreidos ir pasirinktos spalvos akrilinius dažus. Pirmiausia užtepkite kreidos dažus, leiskite jiems išdžiūti, o tuomet tepkite akrilą. Gausite labai gražų, kiek sendintą stilių, o tokie indai tikrai papuoš namus. Spalvingų ir rūpestingų Šventų Kalėdų!

51.

Sako, kad Kūčių naktį sugalvoti troškimai pildosi. Kalėdų proga padovanokite savo artimiesiems svajonių kupiną maišelį. Vasarą rinktus akmenukus nuplaukite, juos sudėkite į medžiaginį maišelį. Būtų labai gražu, jei maišelį pasiūtumėte savo rankomis. Kartu įdėkite nenuplaunamą rašiklį-markerį. Gavęs dovaną žmogus turės ant akmenukų surašyti savo troškimus, juos užkasti parke, miške ar savo kieme. Akmenėlius taip pat galima laikyti ir savo gėlių vazonėliuose. Besipildančių svajonių Šventų Kalėdų proga!

52.

Kalėdos – tai šeimos šventė, kurios metu pati didžiausia vertybė yra bendravimas. Tačiau šiais laikais kiekvienas mes per daug laiko praleidžiame prie naujųjų technologijų – telefonų, planšečių, kompiuterių, naršydami internete ar žiūrėdami televizorių. Padovanokite savo artimiausiems žmonėms dieną be visų šių šiuolaikinio pasaulio atributų – dieną be technologijų. Pabandykite nustebinti šeimą suplanuodami Kalėdų pusryčius, pietus bendraujant, o vakare žaidžiant įvairius stalo žaidimus. Sustiprinkite Kalėdų pojūčius! Artimų ir įdomių Šventų Kalėdų ir Naujųjų metų!

53.

Visą mėnesį iki švenčių žmogui, kurį norite nustebinti, palikinėkite užrašus po langais ant sniego. Galite užrašus palikinėti ir eidami jūsų brangaus žmogaus maršrutu į darbą, parduotuvę ar kitur. Jie maloniai nustebins ir tikrai neliks nepastebėti. Jūsų mylimas žmogus žinos, kad apie jį galvojate ir laukiate švenčių. Jaukių ir stebinančių Kalėdų ir Naujųjų metų!

54.

Turbūt tikrai artimųjų tarpe turite žmonių, kurie mėgsta daug keliauti. Kalėdų proga padovanokite kortelę-skirtuką jo lagaminui. Kortelę pagaminkite iš spalvoto popieriaus, gražiai užrašykite to žmogaus vardą, pavardę ir kitus svarbius kontaktinius duomenis. Kortelę įlaminuokite, perriškite kaspinu. Neabejojame, kad tas žmogus bus dėkingas, kad rūpinatės jo daiktais ir nepamirštate jo pomėgių. Dar neregėtų ir rūpestingų Šventų Kalėdų ir naujųjų metų!

55.

Turbūt visi esame pastebėję, kad žmogui, kuris mėgsta skaityti, labai sunku išrinkti tinkamą knygą. Tačiau siūlome kitą būdą, kaip paaštrinti jo skaitymo malonumus. Padovanokite jam rankų darbo skirtukus knygoms. Juos galite pasiūti ar pagaminti iš įvairių medžiagų, pavyzdžiui, sagų. Paimkite spalvotą sąvaržėlę ir prie jos priklijuokite sagutę. Padarykite tokių skirtukų komplektą. Prie skirtukų galite prisegti įdomių užrašų, pavyzdžiui, „Užmigau čia”. Skirtukus sudėkite į maišelį ir perriškite kaspinėliu. Įdomių ir knygomis gausių Šventų Kalėdų ir Naujųjų metų!

56.

Prisiminkite vasarą ar svarbų jums ir mylimam žmogui ar visai šeimai laiką. Įsigiję arba patys pasigaminę užrašų knygutę ar sąsiuvinį, į jį suklijuokite to periodo nuotraukas, kurios primins kaip puikiai leidote kartu laiką. Būtinai parašykite, kur ir kada tai vyko bei kuo ta akimirka jums yra svarbi. Knygutės ar sąsiuvinio viršelį dekoruokite. Šį sąsiuvinį galėsite pildyti ir kitomis gražiomis akimirkomis, tegul šios Kalėdos būna vienos iš tokių! Linksmų ir įsimintinų Šventų Kalėdų ir Naujųjų metų!

57.

Artėjant naujiesiems metams visi imame galvoti apie nuveiktus, dar būsimus darbus ir pažadus kitais metais padaryti tai, ko dar iki šiol nespėjote ar neišdrįsote. Padovanokite šeimos nariams, artimam draugui ar draugei kitų metų kalendorių. Jį galite gaminti sąsiuvinyje ar suklijavę 12 lapų, priklausomai nuo to, kokį išsamų kalendorių žadate gaminti. Prie kiekvieno mėnesio įklijuokite jūsų ir žmogaus, kuriam dovanosite kalendorių, nuotrauką. Svarbias jums abiem datas pažymėkite, įrašykite, ką siūlytumėte nuveikti konkrečią dieną. Tai bus bendras jūsų 2015 metų planas. Gražaus Šventų Kalėdų ryto ir įsimintinų Naujųjų metų!

58.

Kalėdos – tai ne tik šilumos, džiaugsmo, bendravimo bet ir poilsio metas, kuomet skiriame laiko sau ir artimiesiems. Tačiau po įtemptų darbų, kalėdinių pirkinių maratono labai sunku atsipalaiduoti ir greitai atgauti jėgas, todėl savo artimiausiems žmonėms ar mylimam žmogui padovanokite masažą. Prieš jį darydami pažiūrėkite mokamuosius filmukus, nusipirkite atpalaiduojančio aromatinio aliejaus arba pasigaminkite jį namuose. Pasistenkite, kad masažas ne tik būtų malonus, bet ir naudingas sveikatai. Jaukių ir atpalaiduojančių Šventų Kalėdų ir Naujųjų metų!

59.

Niekas nesukuria taip šventinės Kalėdų nuotaikos kaip sniegas. Esant purioms sniego pusnims už lango padovanokite šeimai, draugams ar mylimam žmogui nuostabų laiką lauke. Pasivažinėkite rogutėmis, slidėmis ar pačiūžomis. Juk taip gera prisiminti vaikystę ir pajusti tą gaivų šaltuką ant skruostų. Smagių Šventų Kalėdų ir snieguotų Naujųjų metų!

60.

Nudžiuginkite draugus ir artimuosius rankų darbo kalėdine dovana – padovanokite jiems rankų darbo nuotraukų rėmelį. Jam gaminti kaip pagrindą naudokite kartoną, ant jo galite klijuoti akmenukus, kriaukles ar net sagas. Leiskite atsiskleisti jūsų fantazijai. Šiltų ir įsimintinų šventų Kalėdų ir kūrybingų Naujųjų metų!

61.

Jei per Kalėdas žadate aplankyti draugus ar kaimynus, bet nežinote, kaip juos pasveikinti, tuomet geriausia dovana – dalelė jūsų šventinės nuotaikos. Padovanokite jiems rankų darbo kalėdinę eglutę iš saldainių. Ją lengvai pagaminsite storą popieriaus lakštą susukdami į kūgį. Ant jo ratu klijuokite turimus saldainius, geriausia, kad jų popierėliai būtų žali. Galite pamaišyti su spalvotais, kurie imituos eglutės žaisliukus. Ant viršūnės užklijuokite žvaigždę ir jūsų dovana paruošta! Saldžių ir dvasingų Šventų Kalėdų ir laimingų Naujųjų metų!

62.

Nieko nėra nuostabiau, kaip gauti dovaną, kuri skirta tik tau. Kalėdų proga savo šeimos nariams, antrai pusei ar draugams padovanokite ypatingus marškinėlius. Paimkite senus marškinius arba nupirkite naujus, juos nudažykite tekstiliniais dažais, galite pasitelkti batikos techniką. Ant marškinėlių taip pat galima užrašyti ką nors gražaus markeriu. Tai miela asmeniška ir paprasta dovana Kalėdų proga. Jaukių ir spalvingų Šventų Kalėdų ir Naujųjų metų!

63.

Kalėdoms pati nuostabiausia dovana – kai padovanojate kažką savo rankų darbo, o dar geriau, kai tai būna kažkas valgomo ir skanaus! Pagaminkite naminį sviestą, jį išsukite su įvairiomis žolelėmis, prieskoniais, taip pat galite pagaminti riešutų sviestą, kuris ir maistingas, ir sveikas. Tai bus puiki dovana tiek kiekvienai šeimininkei, tiek kitiems mėgstantiems gardų maistą. Skanių ir išradingų Šventų Kalėdų ir Naujųjų metų!

64.

Saldžios dovanos, tai pačios geriausios dovanos Kalėdų proga. Nustebinkite artimuosius, draugus ar antrąją pusę pagamindami naminių saldainių, triufelių ar irisų. Šie saldumynai nesunkiai pagaminami, jų receptų internete knibždėte knibžda, tereikia produktų ir šiek tiek pastangų. Ši dovana patiks kiekvienam smaližiui.

Pateikiame jums triufelių receptą:

0,5 kg graikinių riešutų, 300 gramų datulių, 1 bananas, 150 gramų + 25 gramų kakavos, 3 šaukštai medaus (kuo tirštesnio – netinka specifinio skonio medus, pvz. grikių). Graikiniai riešutai visiškai susmulkinami ir sumaišomi su kakava (150 gramų).

Atskirai bananus ir datules sumalkite ir sumaišykite naudojant maišytuvą. Pridėkite medaus. Kruopščiai sumaišykite visus būsimų triufelių ingredientus iki tankios ir tinkamos formuoti rutuliukus masės. Šaukšteliu atskirti nedidelius masės gabaliukus ir iš jų formuoti rutuliukus. Rutuliukus išvolioti kakavos milteliuose arba kokoso drožlėse. Suformuotus saldainius, įdėkite į šaldytuvą kelioms valandoms.

Saldainius taip pat galite įvynioti į pačių rankų darbo popierėlius, tai tik sustiprins įspūdį! Saldžių ir kvepiančių Šventų Kalėdų ir Naujųjų metų!

65.

Kalėdos – tai metas, kuomet kiekviena moteris nori būti palepinta, jei mėgstate užsiimti rankdarbiais, tuomet savo draugei, merginai, žmonai, mamai ar dukrai pagaminkite papuošalų dėžutę. Dėžutę galite pagaminti iš medienos, taip pat iš modelino. Ant dėžutės pieškite ar užrašykite ką nors gražaus. Tai bus puiki ir naudinga kalėdinė dovana jai. Laimingų ir džiaugsmingų Šventų Kalėdų ir Naujųjų metų!

66.

Ar pamenate, kaip vaikystėje mama sekdavo pasakas? O kodėl nepadovanojus savo artimiesiems, vaikams ar mylimam žmogui kalėdinės pasakos? Nustebinkite juos pagamindami pasakų knygutę su trumpa linksma kalėdine istorija ir piešinukais. Ji galbūt ir neatrodys profesionaliai, bet bus iš širdies. Juk svarbiausia pati pasaka! Šventų ir stebuklingų jums Kalėdų ir įstabių Naujųjų metų!

67.

Juk kiekvienam mums patinka girdėti gražius žodžius iš mylimų žmonių. Todėl neprašausite pro šalį padovanodami svarbiam žmogui gražią dėžutę ar stiklainiuką, kuriame būtų 30 lapelių kiekvienai mėnesio dienai, ant kurių būtų surašytos priežastys, kodėl juos mylite ar paprasčiausi, bet nuoširdūs palinkėjimai. Pasistenkite dėl savo mylimų žmonių, juk tiek nedaug tereikia – tik gražių žodžių! Iškalbingų ir nuoširdžių Šventų Kalėdų ir Naujųjų metų!

68.

Jei kalėdinės dovanos jau jūsų nebestebina, tačiau norite padovanoti kažką ypatingo savo draugams, tėvams ar antrajai pusei, tuomet padovanokite po mažą dovanėlę visiems penkiems jų pojūčiams. Į penkias nedideles dėžutes sudėkite dovanėles, kurios asocijuojasi su pagrindiniais žmogaus jutimais. Į dėžutę regėjimui įdėkite nuotrauką, į dėžutę lytėjimui – masažinį kamuoliuką, į dėžutę skirtą kvapams – smilkalų, kitoje, skirtoje garsui – kompaktinį diską su melodijomis, o skoniui pamaloninti puikiai tiks pačių kepti meduoliai. Tai įdomi ir nuotaikinga dovana, kuria tikrai nustebinsite mylimus žmones. Šventų stebinančių Kalėdų ir džiaugsmingų Naujųjų metų!

69.

Kalėdos – tai šventė, kuomet galite palepinti ir nustebinti savo artimuosius bei draugus kulinariniais sugebėjimais. O kodėl jiems po eglute nepadėjus gardžių riešutukų? Riešutai – sveiki ir maistingi, jie patys savaime yra puiki dovana, tačiau mes jums siūlome juos paskrudinti kartu su prieskoniais ir padovanoti pikantiškų riešutų rinkinuką. Tam jums reikės anakardžio riešutų (400 g), dviejų šaukštų medaus, vieno kiaušinio baltymo, du šaukštai kario, vienas šaukštelis jūros druskos, vienas šaukštas manų kruopų. Viską sumaišykite ir kepkite! Skanių ir pikantiškų Šventų Kalėdų ir laimingų Naujųjų metų!

70.

Jei nežinote, ką dovanoti savo mažiesiems, krikšto vaikams ar draugų, giminių vaikams, tuomet turime jums puikią dovanos idėją Kalėdų proga! Pagaminkite vaikučiams rankų darbo plastilino, kuris bus ne tik puiki pramoga mažyliams, bet ir saugus žaisti. Plastiliną gaminkite iš 2 puodelių miltų, 2 puodelių vandens, 1 puodelio druskos (smulkios), 2 šaukštų aliejaus, 2 šaukštelių citrinos rūgšties, kelių lašų maistinių dažų (pasirinktos spalvos). Sudėtas visus ingredientus į puodą maišykite ant ugnies, kol plastilinas nebelips prie puodo sienelių. Tikime, kad eksperimentuodamos atrasite savo mėgstamiausias spalvas ir geriausią receptą. Linkime žaismingų ir spalvotų Šventų Kalėdų ir Naujųjų metų!

71.

Vaikams Kalėdų dovanos labiausiai patinka tos – kurios žaismingos ir dar skanios. Nors su maistu mums mamos liepdavo nežaisti, tačiau mes siūlome savo vaikučiams padovanoti gardžių sausainių ABC. Avižiniai sausainiai-raidelės ne tik skanūs ir maistingi, bet ir gali žaismingai atrodyti, todėl patiks visiems ir mažiems, ir dideliems. Sausainius pagaminsite iš dviejų stiklinių avižinių dribsnių, dviejų stiklinių kokosų drožlių, stiklinės miltų, šaukštelio cinamono, 150 g. sviesto, 2 šaukštų medaus, pusės stiklinės cukraus, dviejų kiaušinių. Išminkę tešlą suformuokite abėcėlės raideles ir kepkite! Gardžių ir žaismingų jums Šventų Kalėdų ir Naujųjų metų!

72.

Turite artimųjų, kuriems be galo patinka knygos? Gal žinote jų mėgstamiausią? Susiraskite jos tekstą internete, atsispausdinkite. Paimkite senus kalėdinius burbulus eglutei puošti ir naudodami vandenį bei lipalą apklijuokite burbulus tekstu iš knygos. Jei akį patraukia gražūs žodžiai – pažymėkite juos. Artimam žmogui tai taps dar ypatingesne dovana, nes jūs pagalvojote apie smulkmenas. Artimų ir dėmesingų Šventų Kalėdų!

73.

Smagu per Kalėdas ką nors kepti, šįkart kepkite dovanas draugams! Nusipirkite kelias spalvas orkaitėje kepamo plastelino ir sumaišykite pasirinktas spalvas į rutuliuką iš jo gaminsime padėkliukus puodeliams. Tuomet iškočiokite jį tokio dydžio kokio pageidaujate, pasirinkite gražią formą ir dėkite į orkaitę. Palikite orkaitėje tiek laiko, kiek nurodo instrukcija. Kraštus galite nudažyti auksiniais dažais – gausite puikius padėkliukus puodeliams. Margų ir auksinių Šventų Kalėdų!

74.

Vaikai visada Kalėdomis džiaugiasi labiausiai, tad palepinkite juos originalia savo kurta dovana – „Viskas piešimui“. Į gražų indą sudėkite įvairias priemones, skirtas piešimui: kreidelės, pastelės, pieštukai taip pat smagus drožtukas ir trintukas. Idėkite lapų, kad vos gavęs dovaną, vaikas iškart galėtų kibti į darbą! Vaikiškai kūrybiškų Šventų Kalėdų!

75.

Prisimenate laikus, kai iš siūlų darydavote draugystės apyrankes? Grąžinkite juos, priminkite draugams senus laikus, tačiau šįkart galite naudoti odos virveles ir netgi įnerti karoliukų. Imkite tris virveles, vienam gale padarykite mazgą. Pradėkite pinti tarsi kasą ir į kiekvieną pynimą įverkite po karoliuką. Galite kiekvienam sugalvoti reikšmę ir atvirutėje užrašyti, pavyzdžiui raudonas – meilė, baltas – laimė ir t.t. Atsiminimų kupinų Šventų Kalėdų!

76.

Kalėdos ypatingos tuo, jog tai netikėtų idėjų ir dovanų metas! Galbūt norite padaryti išskirtinę dovaną? Griebkite valgymo įrankius ir nuspalvokite jų rankenėles purškiamais dažais. Rinkitės smagias spalvas: raudoną, oranžinę, mėlyną, pasirinkite blizgius, o ne matinius dažus. Įrankius apriškite kaspinėliais ir sudėkite į dailią dėžutę. Smalvingų ir originalių Šventų Kalėdų!

77.

Kalėdos – tai tinkamas metas aplankyti draugus, kaimynus, gimines ir padovanoti jiems pačių keptą pyragą. Tai ir nuoširdi ir paprasta dovana, kuri tikrai pradžiugins kiekvieną. Siūlome jums puraus obuolių pyrago receptą. Šį pyragą iškepti itin paprasta. Pakvieskite vaikus įsijungti į gaminimo procesą ir linksmai praleiskite žiemos vakarą. Jums reikės: 6 kiaušinių, 2 stiklinių miltų, obuolių. Kepimo indą ištieskite kepimo popieriumi. Nulupkite obuolius ir supjaustykite skiltelėmis. Obuolius dėkite į kepimo indą. Į indą supilkite miltus, cukrų, įmuškite kiaušinius. Viską gerai išmaišykite ir supilkite ant obuolių. Kepimo indą dėkite į šaltą orkaitę ir kepkite 140 C laipsnių temperatūroje. Apie 1-1,5 val. Skanių ir gardžiai kvepiančių jums Šventų Kalėdų ir Naujųjų metų!

78.

Pradėkite stebinti ir dovanoti dovanas dar belaukiant Kalėdų. Pagaminkite šeimai ir vaikams advento užduočių dėžutės. Tegul kiekviena diena iki Kalėdų būna skirta naujai užduočiai ar staigmenai. Pasigaminti šią užduočių dėžutę visai paprasta. Jums reikės: 25 dėžučių (gali būti degtukų), spalvoto popieriaus arba dovanų popieriaus, klijų, atspausdintų arba rašytų užduočių arba staigmenų. Papuoštas dėžutes, kuriose įdėsite užduotis ar staigmenas sudėliokite taip, kad jos sudarytų eglutę. Šias advento dėžutes smagu gaminti su vaikais. Tokį kalendorių galima padovanoti ir draugams. Žaismingų Šventų Kalėdų ir laimingų Naujųjų metų!

79.

Kalėdų proga padovanokite artimiesiems rankšluostį su išsiuvinėtais jų inicialais. Jį gavęs žmogus tikrai apsidžiaugs. Ši išskirtinė dovana jam kasdien primins Jus. Minkštų ir švelnių Šventų Kalėdų ir laimingų Naujųjų metų!

80.

Tikriausiai kiekvienas esame susidūrę su problema, kuomet pritrūkstame žodžių norėdami pasveikinti artimus žmones. Juk kuo žmogus artimesnis, tuo daugiau jam norisi pasakyti, tačiau ne visiems tai lengva padaryti. Draugui, artimiesiems, mylimajam padovanokite sveikinimų rinkinį įvairiom progom. Surašykite palinkėjimus popierinėje knygelėje ir suskirstykite juos pagal progas. Ši knygelė bus puiki ir praktiška dovana. Iškalbingų ir gražių Šventų Kalėdų ir Naujųjų metų!

81.

Kalėdų metas – kupinas jaukumo ir šilumos. Nieko nėra geriau šaltą žiemos vakarą, kaip jauki žvakių šviesa. Padovanokite draugams, šeimai, mylimam žmogui rankų darbo žvakides ir į jas įstatytas žvakeles. Žvakides aromatinėms žvakėms galima lengvai pagaminti iš paprastų stiklinių taurelių, ant kurių vorele aplink apklijuokite sausas medžio šakeles arba cinamono lazdeles. Tai paprasta, tačiau labai nuoširdi ir jauki dovana. Jaukių ir šiltų Šventų Kalėdų ir laimingų Naujųjų metų!

82.

Šalta žiema dažniausiai su savimi visuomet atsineša ir nemalonius peršalimus. Todėl padovanokite artimiausiems žmonėms „šeimos daktaro“ rinkinį. Jame sudėkite vaistažoles, kurias galbūt rinkote vasarą, arba nupirkite jas vaistinėje ar kalėdinėje mugėje. Į rinkinį puikiai tiks mėtos ir melisos – turinčios raminantį poveikį, ramunėlės nuo uždegimo, liepų žiedai nuo peršalimo, citrina – bendram imunitetui stiprinti, imbieras, taip pat medus. Kiekvienam iš šių vaistų galite pridėti ir šmaikštų užrašą, pavyzdžiui, „Medus – vaistas nuo dienos kartėlio”. Džiaugsmingų Šventų Kalėdų ir sveikatingų Naujųjų metų!

83.

Jei namuose turite storų mezgimui tinkamų siūlų arba nereikalingą, jau nebenešiojamą megztinį, kurį galite išardyti, tuomet savo artimiesiems galite padovanoti puikius rankų darbo padėkliukus arbatos puodeliams. Padėkliukus numegzkite iš kuo storesnių siūlų. Tai paprasta, tačiau labai naudinga dovana, kuri padės apsaugoti nuo karščio medinio stalo paviršių. Megzti padėkliukai atrodys žiemiški ir jaukūs. Kūrybingų ir šiltų Šventų Kalėdų ir laimingų Naujųjų metų!

84.

Nepamirškite sukurti kalėdinės nuotaikos sau ir savo artimiesiems. Papuoškite eglutę, o jei eglutės nėra, galite ir medelį savo artimojo kieme. Pasikliaukite fantazija – puoškite savo gamybos žaisliukais, o gal rašteliais-palinkėjimais? Tai bus puiki staigmena vos pažvelgus pro langą ir dovana visam šventiniam laikotarpiui. Spalvotų ir stebinančių Šventų Kalėdų ir laimingų Naujųjų metų!

85.

Kas labiausiai kvepia Kalėdomis ir šventėmis jei ne mandarinai? Ir kaip nuostabu yra žinoti bei jausti, kad jumis kažkas rūpinasi. Pradžiuginkite savo artimą nuo Kalėdų iki Naujųjų metų šventės siųsdami mandarinų jam/jai tiesiai į darbą! Dėkite į dėžutę ir siųskite aprišus kalėdiniu kaspinu. Saldus mandarinų kvapas primins apie artėjančias Kalėdas. Kvapnių ir džiuginančių Šventų Kalėdų ir Naujųjų metų!

86.

Niekas taip puikiai nesukuria kalėdinės nuotaikos, kaip papuošimai namuose. Jūsų pačių sukurta šventinė girlianda gali tapti puikia kalėdine dovana draugams, kaimynams ar artimiesiems. Ant pasirinktos spalvos ir storio virvelės verkite džiovintus vaisius, pavyzdžiui, apelsinus. Tarp jų galite verti ir iš spalvoto popieriaus karpytas eglutes ar snaigutes, taip girlianda taps dar žaismingesne. Juk mieliausios dovanos yra tos, kurios pagamintos pačių rankomis. Puošnių ir jaukių Šventų Kalėdų ir laimingų Naujųjų metų!

87.

Žiema – sąstingio ir ramybės metas, kuomet visa gamta miega. Todėl labai smagu namuose turėti augalą, skleidžiantį gyvybės energiją. Draugams, kaimynams ar artimiesiems padovanokite savo mėgstamo ar jau auginamo augalo sėklų, taip pat gražų vazonėlį. Jį galite dekoruoti patys. Nepamirškite prisegti auginimo instrukcijos ar patarimų, kaip geriau jį prižiūrėti. Augalas, kad ir kas tai bebūtų – gėlė ar prieskonis, tikrai suteiks džiaugsmo bet kuriam žmogui. Juk taip smagu stebėti kaip auga tavo rankomis pasodintas augalėlis. Žalių ir gyvybingų Šventų Kalėdų ir laimingų Naujųjų metų!

88.

Žiemiški pasivaikščiojimai su karšta arbata termose – tokie jaukūs ir romantiški… Galbūt žinote kokių slaptų, mažai kam žinomų miesto gatvelių ar akį traukiančių kiemų? Sudarykite maršrutą ir savo draugams ar artimiesiems: dovanokite žiemišką ekskursiją neatrastomis jūsų miesto gatvėmis. Smagu pažinti miestą žiemą, o laikas praleistas kartu tik suartins jus. Jaukių ir dar neatrastų Šventų Kalėdų ir turiningų Naujųjų metų!

89.

Žiemos metu sveikatai labai naudinga praleisti šiek tiek laiko lauke, gryname ore. Padovanokite artimiausiems žmonėms žiemišką išvyką. Galite pasivaikščioti parke, miške arba nuvykti prie artimiausio ežero ir praleisti aktyviai laiką slidinėjant pačiūžomis. Įspūdžiai bus nepamirštami! Sidabrinių ir baltų Šventų Kalėdų bei džiaugsmingų Naujųjų metų!

90.

Jei puikiai sutariate su vaikais ir Jūsų draugų rate yra tokių, kurie augina mažus vaikus, tuomet nudžiuginkite juos padovanodami savo kaip auklės paslaugas. Palepinkite draugus galimybe laiko skirti sau ir padovanokite jiems „Auklės kuponus“. Tai bus puiki ir nuotaikinga dovana jūsų draugams, kurie tikrai apsidžiaugs ją gavę! Šviesių ir rūpestingų Šventų Kalėdų ir žaismingų Naujųjų metų!

91.

Nors žiemą ir šalta surenkite „barbekiu“ lauke! Pasirūpinkite marinuota mėsa, griliumi, karšta arbata, šilta apranga ir pasikvietę brangius žmones keliaukite į gamtą! Tai bus puiki staigmena Kalėdų rytą, kuria tikrai nenusivilsite. Pasirūpinkite šiltais šalikais ir pirštinėmis bei termose garuojančia karšta arbata. Drąsių ir išradingų Šventų Kalėdų ir šiltų Naujųjų metų!

92.

Artimiesiems, draugams ar kaimynams, kurie namuose laiko augintinius, padovanokite augintinių priežiūros kuponus su pažadu prižiūrėti jų numylėtinius, kuomet šeimininkai atostogaus. Ši dovana vertinga, praktiška ir originali, kuria tikrai nustebinsite! Juk taip paprasta daryti gerą! Džiaugsmingų ir rūpestingų Šventų Kalėdų ir šviesių Naujųjų metų!

93.

Kalėdos – džiaugsminga šventė, tačiau praėjus šventiniam laikotarpiui dažnai užplūsta pošventinė depresija. Pasirūpinkite, kad jūsų draugai, artimieji ir kiti mylimi žmonės patirtų džiaugsmingas akimirkas ne tik per šventes, bet ir po jų. Padovanokite jiems gerą nuotaiką visiems metams! Į stiklinį indelį supilkite baltų mėtinių žirnelių ir ant stiklainėlio užrašykite „Geros nuotaikos vitaminai”. Garantuojame, kad ši dovana tikrai kels šypsnį kiekvieną kartą į ją pažvelgus. Būkite išradingi! Linksmų ir džiaugsmingų Šventų Kalėdų ir baltų Naujųjų metų!

94.

Saldus bičių medus – tai vienas iš svarbiausių žiemos atributų, sušildančių žiemą ir saugančių nuo nemalonių ligų. Padovanokite draugui ar kitam artimam žmogui pagardinto medaus stiklainėlį. Įprastu skystu medumi užpilkite lazdyno ar migdolų riešutus, palaikykite kelias dienas prieš dovanodami! Saldžių Šventų Kalėdų ir medumi kvepiančių Naujųjų metų!

95.

Kalėdų proga draugams ar šeimai padovanokite kino seansą namie. Numatytą dieną pasirūpinkite kalėdiniais filmais, kukurūzų spragėsiais, o rankomis pagamintus bilietus į kino seansą įteikite iš anksto. Smagių filmų! Nuotaikingų Šventų Kalėdų ir jaukių Naujųjų metų!

96.

Draugams, kaimynams ar mylimam žmogui padovanokite pakabinamus vazonėlius su augalėliais namams papuošti! Į tuščius stiklinius indus pasodinkite gėlių sodinukų, stiklainėlius apriškite virve taip, kad juos galima būtų pakabinti ir įteikite draugams dovanų! Žaliuojančių ir įstabių Šventų Kalėdų ir džiaugsmingų Naujųjų metų!

97.

Mėgstate žaismingus papuošimus ant kalėdinės eglutės? O kas gali būti smagiau nei puošti jais namus! Įsigykite permatomos plastmasės ar stiklo burbulus. Nuimkite pakabinimo dalį – ir ten įmeskite kelis spalvotų vaškinių kreidelių gabalėlius ir uždarykite burbulą. Dabar prasidės smagiausia dalis: būtinai užsidėkite pirštines ir plaukų džiovintuvu karšta oro srove kaitinkite burbulą tuo pat metu jį sukiodami. Kreidelės ims tirpti besimaišydamos ir palikdamos spalvos takelius. Ant laikiklių užriškite kaspinėlius pagal vyraujančią spalvą burbule. Sudėkite į dailią dėžutę, uždėkite šventinę medžiagą. Spalvingų ir žaismingų Šventų Kalėdų!

98.

Smagu, kai Kalėdos būna saldžios, o dar smagiau, kai gali tuo nudžiuginti artimą. Pagaminkite skirtingų rūšių sausainių sviestą! Jums reikės 2 puodelių mėgstamų sausainių trupinių, pusės gabaliuko sviesto, kelių valgomųjų šaukštų kondensuoto pieno (priklauso nuo to, kaip saldžiai mėgstate), taip pat užvirto pieno. Trupinius sudėkite į dubenį, sviestą, kondensuotą pieną ir užvirtą pieną sumaišykite keptuvėje kol tai taps vientisu skysčiu, jį užpilkite ant trupinių ir maišykite kol taps vientisa mase. Porai valandų padėkite į šaldytuvą. Galite įpilti ir vandens. Masę sudėkite į žavų stiklainiuką, užklijuokite etiketę ir pariškite kaspiną. Saldžių ir skaniu Šventų Kalėdų!

99.

Sakoma, jog prieš Kalėdas reikia apsikuopti, susitvarkyti daiktus. Gal besirausiant spintoje radote marškinių, kurių nebenorite? Neišmeskite, o pagaminkite užvalkalėlį pagalvei! Imkite vidurinę dalį taip, kad sagos būtų per pagalvės vidurį. Iškirpkite kvadratą ir jį apsiūkite. Jei tai vyriški marškiniai, tokia detalė puikiai papuoš vyro namų interjerą ir suteiks vyriškos dvasios! Jaukių ir patogių Šventų Kalėdų!

100.

Kokios šventės be nuotraukų? Suorganizuokite fotosesiją artimam žmogui. Suplanuokite, galbūt net sugalvokite įdomią vietą, kurioje galėtumėte laisvai fotografuotis. Parinkite dekoracijas ir temą – tai bus puiki staigmena artimam žmogui. Juk tokių akimirkų neįmanoma pamiršti! Nepamirštamų ir linksmų Šventų Kalėdų!

Vyriški megztiniai