Makiažo pagrindas yra viena iš svarbiausių priemonių, norint paslėpti veido nelygumus. Tačiau, dauguma asmenų apie jį žino dar tikrai nepakankamai. Dėl šios priežasties, aptarsime 10 svarbiausių dalykų, kurie gali nulemti galutinį makiažo rezultatą. Visgi, pradėkime nuo esminio – kaip teisingai tepti šią priemonę?

Kaip tepti makiažo pagrindą?

Makiažo pagrindą, atsižvelgiant į jo tekstūrą, ant veido galima tepti itin įvairiai. Kai kurie tai daro tiesiog pirštais, o kiti į pagalbą pasitelkia specialią kempinėlę ar šepetėlį. Geriausia, kad pagrindą ant veido teptumėte atsargiai, pernelyg netrindami. Jei naudojate kempinėlę, pasitelkite švelnų tapšnojimą. Kita vertus, nusprendusiems pagrindą įtrinti pirštais, geriausia tai daryti sukamaisiais judesiais. Nepamirškite, kad šia priemone pravartu patepti ir akių vokus, ypatingai tuomet, jeigu naudosite šešėlius.

Odos tipas

Renkantis tinkamą makiažo pagrindą, itin svarbu atsižvelgti į savo odos tipą. Jeigu pastarasis linkęs į riebumą, verčiau nepirkite aliejinių produktų. Kitu atveju, veidas ims nemaloniai blizgėti, o tai tikrai sugadins galutinį įvaizdį. Tad, riebesnės odos savininkams derėtų įsigyti matinį efektą suteikiantį makiažo pagrindą. Kita vertus, jeigu veidas yra linkęs į sausumą, paieškokite produktų, kurie papildomai šį sudrėkintų. Dabartinėje rinkoje gausu itin skirtingų variantų. Tad, sau tinkamą tikrai atras kiekvienas – belieka skirti tam šiek tiek laiko.

Tinkama spalva

Tinkama spalva – tai dar vienas svarbus aspektas, ieškant geriausio makiažo pagrindo. Visgi, nemažai asmenų yra linkę pasirinkti per šviesius arba pernelyg tamsius variantus. Tačiau, svarbu paminėti, kad makiažo pagrindas turėtų atitikti Jūsų veido spalvą. Geriausia, kad produkto atspalvį tikrintumėte dienos šviesoje. Visgi, nemažai žmonių daro vieną ir tą pačią klaidą, kuri vėliau gali sukelti šiek tiek nesklandumų. Tikrindami priemonės atspalvį, pastarieji ją tepa ant rankų odos. Visgi, to daryti nerekomenduojama. Jeigu pavyksta, pagrindą vertėtų tepti ant apatinio žandikaulio. Būtent tai padės išsirinkti patį geriausią atspalvį iš visos pasiūlos.

Nepamirškite odos paruošimo

Tam, kad ant Jūsų veido užteptas makiažas atrodytų kuo įmanoma geriau, itin svarbu tinkamai paruošti savo odą. Ką tai reiškia? Pirmiausiai pravartu susikurti bei turėti reguliarią odos priežiūros rutiną. Idealu, jeigu ją sudarys tokios priemonės, kaip kokybiškas prausiklis, veido tonikas ir kremas. Tai padės sudrėkinti Jūsų odą ir paruošti ją tolimesniems produktams. Be jokios abejonės, renkantis tinkamas priemones, itin svarbu atsižvelgti į pastarųjų sudėtį. Ypatingai atsargiems reikėtų būti jautresnės odos savininkams.

Tinkamas išskirstymas

Nors jau aptarėme, kaip geriausia tepti makiažo pagrindą, egzistuoja dar kelios tinkamo išskirstymo taisyklės, kurias atsiminti pravartu kiekvienam. Pirmiausiai, dengdami veido odą, nepamirškite ir kaklo. Kai kurie asmenys apie jį nė nepagalvoja, todėl galutinis rezultatas gali nuvilti. Visgi, kaklą reikėtų patepti tik priemonės likučiais. Tad, nepersistenkite, tačiau taip pat jo ir nepamirškite. Be to, visuomet patikrinkite, ar gerai išskirstėte makiažo pagrindą ties žandikaulio linija. Kitu atveju, veidui suteiksite kaukės efektą. Be to, dažytis visada rekomenduojama dienos šviesoje. Tad, jeigu tik įmanoma, pasiimkite veidrodėlį bei atsistokite prieš langą.

Makiažo pagrindo svarba

Nemažai asmenų neįvertina pagrindo svarbos gražiam makiažui. Tačiau, tai viena iš esminių dalių, padedanti pasiekti puikų galutinį rezultatą. Pirmiausiai, makiažo pagrindas pagelbėja paslėpti problemines vietas ir defektus. Tad, tinkamai parinkta priemonė gali suteikti nemažai pasitikėjimo savimi. Be to, pagrindas geba suvienodinti veido spalvą. Tinkamai parinktas produktas turėtų skleisti natūralumo pojūtį, skatinti sveiką odos švytėjimą. Žinoma, kaip jau minėjome kiek anksčiau, prie to prisideda ir kitų priemonių naudojimas. Tad, svarbu nepamiršti nuolat puoselėti savo veido odos. Kita vertus, norint, jog makiažas išties džiugintų, reikėtų skirti šiek tiek savo laiko ir santaupų bei investuoti į kokybišką pagrindą.

Kokį cc kremą rinktis. Geriausi BB ir CC kremai jūsų odai pakeisti

Skirtingos tekstūros

Makiažo pagrindai gali pasižymėti skirtingomis tekstūromis. Be jokios abejonės, populiariausiu pasirinkimu vis tiek išlieka skystas produktas. Iš esmės, pastarasis tinka praktiškai visiems odos tipams. Be to, skystas makiažo pagrindas dažniausiai sugeba drėkinti, apsaugo nuo veido blizgesio. Kita vertus, egzistuoja ir daugiau variantų, kurie pasižymi savais privalumais. Pavyzdžiui, kreminis makiažo pagrindas gali tikti sausesnei, taip pat normaliai odai. Tuo tarpu, putos yra idealus pasirinkimas vyresniems vartotojams. Pastebima, kad pastarosios beveik nesubėga į raukšleles. Taigi, tokia priemonė pastebimai atjaunins veidą. Be jokios abejonės, įvairių produktų egzistuoja ir gerokai daugiau. Dėl šios priežasties, neskubėkite pirkti populiariausio varianto – skysto makiažo pagrindo. Verčiau pasidomėkite tuo, kas labiausiai tinka būtent Jūsų odos tipui. Be to, visuomet pravartu išbandyti skirtingų tekstūrų produktus.

Mineralinė pudra

Mineralais praturtintas makiažo pagrindas yra pasirenkamas vis dažniau. Iš esmės, pastarasis pasižymi keliais privalumais. Pirmiausiai, tokia pudra neblogai maskuoja nelygumus. Be to, pastebima, kad mineraliniai produktai įprastai pasižymi geresne sudėtimi. Svarbu paminėti ir tai, jog tokia priemonė prisideda prie galutinio makiažo užbaigimo. Kokybiška, biri mineralinė pudra apsaugos nuo veido blizgumo ir suteiks natūralumo pojūtį. Dauguma šio tipo produktų tinka itin įvairios odos savininkams. Pavyzdžiui, gera sudėtis tikrai pradžiugins jautresniu organizmu pasižyminčius asmenis. Tuo tarpu, gebėjimas apsaugoti nuo veido blizgesio idealiai tiks tiems, kurie susiduria su odos riebumu. Be to, mineralinis pagrindas dažniausiai nedirgina ir neužkemša porų. Tad, tai idealus pasirinkimas praktiškai kiekvienam.

BB, CC ir DD kremai

BB, CC ir DD daliai žmonių tėra paprastos raidės. Kita vertus, makiažo pasaulyje taip dar vadinami kai kurie pagrindai. BB, išvertus iš anglų kalbos, reiškia grožio kremą (angl. Beauty Balm). Tuo tarpu, CC – tai odos spalvą suvienodinantis maskuoklis (angl. Colour Correcting). DD kremai verčiasi kaip kasdienė apsauga (angl. Daily Defence). Tad, kaip galite matyti, pasirinkimo tikrai netrūksta.

Visi šie kremai iš esmės tinka kasdienei veido priežiūrai. Toks makiažo pagrindas pernelyg neapkrauna odos ir leidžia jai kvėpuoti. Kita vertus, teigiama, kad geriausiai maskuoja būtent CC kremai. Jie taip pat geba apsaugoti nuo pigmentinių dėmių ir kovoja su raukšlėmis. Be to, įprasta, kad toks makiažo pagrindas ant veido yra tepamas pirštais. Tad, jį išties lengva naudoti. Svarbu paminėti, kad BB kremai dažniausiai rekomenduojami vasaros metu, kuomet norisi užmaskuoti kai kurias veido vietas, tačiau pernelyg šio neapkrauti. Taigi, net naudojantiems kito tipo makiažo pagrindą, vertėtų apsvarstyti priemonių kaitaliojimą.

Ar makiažo pagrindas skiriasi nuo pudros?

Daugumai asmenų iškyla tikrai logiškas klausimas – ar makiažo pagrindas kuo nors skiriasi nuo pudros? Ir jeigu taip, tai kokiais aspektais? Visgi, vertėtų paminėti, kad makiažo pagrindu dažniausiai vadinama skysta ir kreminė pudra. Tad, iš esmės, tai yra vienas ir tas pats produktas. Kita vertus, anksčiau jau paminėta biri pudra atlieka kiek kitokią funkciją. Dažniausiai ši prisideda ir prie maskavimo, tačiau yra labiau skirta makiažo užbaigimui. Pastaroji padeda jam išsilaikyti kuo ilgiau, be to, apsaugo nuo blizgesio.

Užs. Nr. 263