Balandžio 8-9 dienomis Alytaus miesto baseine jau 27-ą kartą įvyko tradicinės plaukimo varžybos „Dzūkijos taurė-2016“.

Kėdainių plaukikų trejetukas Alytuje iškovojo šešis medalius.

Šiemet Dzūkijos sostinę aplankė rekordinis dalyvių skaičius: 666 plaukikai atstovavo 32 plaukimo klubams. Sportininkai dvi dienas kovojo dėl organizatorių įsteigtų apdovanojimų.

Varžybose startavo 18 plaukimo klubų bei sporto mokyklų sportininkai iš Lietuvos, 8 klubų atstovai iš Lenkijos, taip pat 3 klubai iš Baltarusijos, 2 iš Latvijos ir 1 iš Rusijos.

Nepaisydami didelės konkurencijos Kėdainių plaukimo klubo plaukikai parodėė tvirtą charakterį ir puikų pasiruošimą sėkmingai startavę bei finišavę. Kėdainių plaukimo klubo atstovai iš viso iškovojo šešis medalius ir bendroje komandų įskaitoje su kolegomis pasidalijo 3-5 vietomis.

Net tris apdovanojimus Kėdainiams pelnė Gvidas Šutkus. Jis buvo greičiausias 50 metrų distancijoje plaukdamas laisvu stiliumi (laikas – 26.59 sek.), antrąją vietą Gvidas iškovojo 100 metrų distancijoje plaukdamas laisvu stiliumi (59.30 sek.), o 200 metrų distancijoje plaukdamas laisvu stiliumi liko trečias (2:12.50 min.). Gvidas taro keturiolikamečių berniukų pagal varžybų geriausių plaukikų reitingą įskaitoje užėmė antrąją vietą.

Plaukimo krūtine specialistas Simas Jurevičius taip pat nudžiugino aukštais rezultatais. Jis 200 metrų krūtine įveikė per 2:47.79 min. ir iškovojo antrąją vietą, o plaukdamas 100 m krūtine (1:17.74 min.) finišavo trečias.

Darijus Astrauskas plaukdamas 50 metrų laisvu stiliumi (24.46 sek.) suaugusiųjų kategorijoje užėmė trečiąją vietą. „Darijus šiuo metu itin daug treniruojasi, nes ruošiasi dalyvauti Europos jaunimo plaukimo čempionate, kuris liepos pradžioje vyks Vengrijoje. Taigi varžybos Alytuje Darijui buvo vienos iš pasirengimo plano Europos plaukimo čempionatui dalių“, – sakė jaunuolių treneris Tomas Pakštys.