Daugiau nei pusmetį verdančioms diskusijoms dėl daugiabučių namų aplinkos tvarkymo šią savaitę gali būti padėtas taškas. Nepaisant Kėdainių rajono savivaldybės administracijos pozicijos, kad daugiabučių namų gyventojai privalo patys tvarkyti teritoriją aplink savo namus, susibūrusi iniciatyvinė grupė, kėdainiečius mėgina klaidinti skelbdama niekuo nepagrįstą informaciją.

Artėjant rajono Tarybos posėdžiui, kai bus tvirtinami daugiabučių namų aplinkos tvarkymo taisyklių pakeitimai, iniciatyvinės grupės nariai, vadovaujami Viktoro Gruzdevo, susitiko su daugiabučių namų atstovais, kad pateiktų informaciją apie derybų rezultatus.
Mokesčiai nesikeis

Iniciatyvinės grupės pirmininkas Viktoras Gruzdevas visuomenę bando įtikinti, kad naujoji tvarka prieštarauja įstatymams.

„Norime, kad gyventojai turėtų tvarkyti metro aplink namą ir dar šešių metrų iš fasadinės pusės plotą. Be to, mes atsisakome rūpintis privažiavimais prie namų ir palei namą einančiomis gatvėmis. Toks siūlymas Tarybos nariams bus pateiktas kaip alternatyva. Jei mūsų siūlymas nebus išgirstas, mes savo poziciją ruošiamės labai tvirtai ginti. Jei reikės, ją ginsime ir teisme“, – susirinkusiems sakė V. Gruzdevas.
Tačiau šiuos ir kai kuriuos kitus iniciatyvinės grupės reikalavimus bei viešai išsakomus neteisingus argumentus Kėdainių rajono mero pavaduotoja Olga Urbonienė vertina kaip bandymą kiršinti visuomenę, skleidžiant niekuo nepagrįstą informaciją.
„Girdime įvairių gandų, sklindančių tarp pirmininkų, neva suformavus sklypą atsiras papildomų mokesčių. Netiesa. Visiems daugiabučių namų savininkams yra taikoma žemės nuomos mokesčio lengvata – 0 proc., ir visiškai  nesvarbu, ar sklypas jau suformuotas, ar dar ne.
Kaip prižiūrėti naudojamas teritorijas, savininkai spręs patys – ar samdys įmonę, ar tvarkys patys“, – teigė O. Urbonienė.

Stotelės – ne gyventojų rūpestis
Tačiau iniciatyvinės grupės ats­tovai visuomenę bando klaidinti ir dar absurdiškesniais teiginiais, pabrėždami, kad gyventojams reikės rūpintis net autobusų stotelių priežiūra, o mokesčiai už šias paslaugas bus nepakeliami.
„Kalbant apie stotelių priežiūrą, tai šiais objektais rūpinsis tik seniūnija. Visus detaliuosius planus peržiūrėjo Architektūros ir urbanistikos skyrius, ir tokių atvejų tikrai nėra ir negali būti. O kalbant apie mokesčius, tai tiems daugiabučiams, kurie jau šiandien tvarkosi savo teritorijas, jokių papildomų tvarkymo išlaidų nebus. Kitiems, kurie patys nesitvarkė, jos gali atsirasti. Jei savininkai pasirinktų pirkti paslaugas rinkos kainomis, o ne tvarkytis patys, esame skaičiavę, kad vienam butui tokios išlaidos galėtų siekti 0,40 euro per mėnesį. Šis dydis svyruotų nuo priežiūros paslaugų apimties, prižiūrimo teritorijos dydžio ir namo butų skaičiaus“, – teigė O. Urbonienė.

Griebiasi šantažo
Už daugiabučių namų aplinkos tvarkymą patys gyventojai atsakingi tiek Kaune, tiek Klaipėdoje, tiek daugelyje mažesnių miestų ir rajonų, tad Kėdainiai tikrai nėra niekuo išskirtinis miestas.


Įregistravus sklypus, jų sutvarkymui kasmet bus skirta 40 tūkst. eurų.


Tačiau daugiabučių namų iniciatyvinės grupės pirmininkas V. Gruzdevas yra teigęs, kad Kėdainiuose numatytos taisyklės prieštarauja įstatymams.
„Mūsų taisyklės yra analogiškos Kauno mieste patvirtintoms taisyklėms. Tiesa, jos taip pat buvo vertinamos teismuose, tačiau buvo nuspręsta, kad jos įstatymams neprieštarauja, o visos savivaldybės turi kompetenciją nustatyti taisykles ir jų įgyvendinimą“, – pabrėžė O. Urbonienė.

Atsižvelgia į siūlymus
Po įnirtingų diskusijų savivaldybės atstovai pritaria iniciatyvinės grupės siūlymams, kuriais siekiama suvienodinti visų kvartalų priežiūros sąlygas, kad visi privažiavimo keliai tarp daugiabučių namų būtų priskiriami bendrojo naudojimo teritorijoms, o juos prižiūrėtų miesto seniūnija. Taip pat bus sumažinti ir prižiūrimi plotai, kurie daugiau nei dvigubai viršija paskaičiuotų plotų vidurkį (23 arai), ir jeigu įmanoma, remiantis architektūriniais reikalavimais, bus nustatytos kitokios teritorijos.
„Gyventojams priskirti prievolę patiems rūpintis savo kiemų tvarkymu ir valymų yra teisinga. Teritorijos, kurias jau dabar prižiūri patys daugiabučių savininkai, yra daug tvarkingesnės.
Taip pat noriu pabrėžti, kad savivaldybė įregistruotų sklypų tvarkymui iki 2019 m. skirs 40 tūkst. eurų kasmet. Tad daugiabučių namų gyventojai galės susitvarkyti ir, reikalui esant, praplėsti automobilių stovėjimo aikšteles, taip pat kitas aplink namus esančias teritorijas“, – tikino O. Urbonienė.

About The Author

Related Posts

5 komentarai

 1. Grizdjievas

  Aš noriu tvarkyt tik pusę metro ir tai tik po balkonais, o namo šonus tegu tvarko kas nors kitas. Pavuzdžiui atimkime pensininkams pensijas ar sumažinkime išlaidas parkų tvarkymui, o už tuos pinigučius tvarkykime namo namo šonus.

  Atsakyti
 2. Joana

  Kada mūsų miestas, dabartinės rajono ir miesto valdžios rūpesčiu,iš apšepusio, netvarkingo, su išdaužytais autobusų stotelių paviljonais, aplaužytomis šiukšlių dėžėmis , išlaužytais parkų suoliukais, tapo šviesesnis, tvarkingesnis, švaresnis,, tai kažkam nepatinka. Kažkokie piktybiniai elementai , iš pavydo, rezga intrigas.

  Atsakyti
  • LINA

   cha cha – “dabartinės valdžios rūpesčiu”. Buvo taip baisu Kėdainiuose , tiesiog šiukšlynas, bet atėjo mesijas ir pakeitė miestą. Atvirkščiai per tuos metus aš nematau jokio pokyčio, kas liečia miesto gerbūvį.

   Atsakyti
 3. Nu jo

  Nesmagu skaityti, kai bendruomenė, ginanti savo teises, apdalijama menkinančiais epitetais, kai aktyvūs piliečiai, kurių nuomonė nepatinka rajono valdžiai, žeminami. Tegul rajono valdžia į priekaištus jiems atsako konkrečiais argumentais, o ne pavaldaus laikraščio žurnalistės lūpomis menkina aktyvią visuomenės dalį

  Atsakyti
 4. plum

  Tai, kad čia vyras rase šita straipsni. Kartavicius Robertas, jeigu neklystu. Rinkos aik6teje anksčiau dirbo, matyt perbėgo kur daugiau moka ir pakeitė dūdelę. Gaila. Perbėgeliai niekam nepatinka. jeis pasitikėti negalima. Atsargei muge.

  Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.